پیام خراسان

آخرين مطالب

در نشستی مطرح شد

کمبود آمبولانس در خراسان جنوبی/فاصله پایگاه های امدادی اجتماعي

کمبود آمبولانس در خراسان جنوبی/فاصله پایگاه های امدادی
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند- مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از کمبود آمبولانس در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر 18 دستگاه آمبولانس در سطح استان فعال بوده و چهار هزار امدادگر آموزش دیده پای کار هستند.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد رحیم شهریاری دوشنبه شب در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به وضعیت جمعیت استان بیان کرد: خراسان جنوبی با هزار و 166 روستا و 11 شهرستان سومین استان پهناور کشور است.
وی با بیان اینکه علی رغم خشکسالی‌های پی در پی در تولید محصولات استراتژیک رتبه‌های اول کشوری را داریم، اظهار کرد: این استان با داشتن دو گسل فعال، جزو پنج استان حادثه خیز کشور است.
شهریاری اظهار کرد: به طور متوسط هر 12 سال زلزله بالای هفت ریشتر رخ می‌دهد که این امر می‌طلبد در حوزه پیشگیری از سوانح، سایر دستگاه‌ها با هلال احمر همکاری داشته باشند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه قریب به 23 پایگاه ثابت و شش پایگاه موقت داریم، گفت: به دلیل پراکندگی شهرستان‌ها و روستاها، تعداد پایگاه‌ها با فاصله‌های طولانی از هم قرار داشته که این امر نیازمند توجه ویژه است.
وی با بیان اینکه در شهرستان طبس با 53 هزار کیلومتر وسعت، تنها سه پایگاه جاده‌ای داریم، اظهار کرد: 19 سوله امدادی در خراسان جنوبی وجود دارد.
شهریاری با اشاره به سوله بالگرد در استان بیان کرد: خراسان جنوبی تنها نقطه‌ای بوده که در فاصله 500 کیلومتری، هیچ استان معینی ندارد و این امر می‌طلبد تجهیزات خاص امدادرسانی داشته باشیم.
وی از کمبود آمبولانس در استان خبر داد و افزود: در حال حاضر 18 دستگاه آمبولانس در سطح استان فعال بوده و چهار هزار امدادگر آموزش دیده پای کار داریم.
شهریاری با اشاره به سیل فروردین ماه سال جاری بیان کرد: اگرچه سیل‌های سال جاری با کمک نیروهای داوطلب به خوبی مهار شد اما در تجهیزات لجن کش و پمپ‌های آب با مشکلاتی مواجه هستیم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه 26 هزار عضو جوان داریم که در کانون‌های مختلف ساماندهی شده اند، گفت: همچنین 241 کانون جوانان در مدارس و شش هزار داوطلب داریم.
وی سامانه‌های عضویت را از مهم‌ترین مشکلات پیش روی داوطلبان دانست و اظهار کرد: امید است بتوانیم با رفع این چالش کمک شایسته ای به قشر داوطلب هلال احمر داشته باشیم.
شهریاری با اشاره به اقدامات انجام شده توسط داوطلبان بیان کرد: در سال گذشته 10 هزار بسته غذایی توسط سازمان داوطلبان بین مادران شیرده و باردار توزیع شده است.
وی با بیان اینکه آموزش‌های عمومی، همگانی و تخصصی به جامعه هدف ارائه می‌شود، افزود: همچنین مرکز توانبخشی در بخش بهداشت و درمان فعالیت دارد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به داروخانه‌های هلال احمر بیان کرد: داروخانه هلال احمر سالانه 92 هزار مراجعه کننده داشته و به نیاز دارویی بیماران پاسخ می‌دهد.
شهریاری با اشاره به مشکلات پیش روی جمعیت بیان کرد: در بخش امداد با کمبود شدید اعتباری و تأمین هزینه‌های طرح تابستانه و امداد و نجات مواجه هستیم.
وی با بیان اینکه 14 پروژه نیمه تمام داریم که بیشترین آن‌ها در پایگاه‌های امداد و نجات، آشیانه‌های بالگرد است، افزود: در تجهیزات امدادی به خصوص در خودروی امداد نجات، نیروی انسانی، اطفای حریق و اسکان اضطراری با مشکلاتی پیش رو هستیم که نیازمند توجه است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield