پیام خراسان

آخرين مطالب

امام جمعه بیرجند: خراسان جنوبی عقب ماندگی‌های مختلف دارد اجتماعي

امام جمعه بیرجند: خراسان جنوبی عقب ماندگی‌های مختلف دارد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: استان پهناور خراسان جنوبی به دلایل مختلف عقب ماندگی‌هایی دارد که حوادث و تلفات جاده‌ای یکی از آنها است.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز سه‌شنبه در دیدار «علی اصغر پیوندی» رئیس جمعیت هلال‌ احمر افزود: امیدواریم با تصمیم گیری‌هایی که در این سفر انجام می‌شود بخش قابل تاملی از مشکلات مرتفع شود.
وی گفت: زخم‌های کهنه تصادفات در استان مورد توجه مسئولان قرار گیرد تا یکی از ضرورت‌های جامعه برطرف شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: گاهی شاهدیم همایش‌های بزرگ برگزار می‌شود با خرج‌هایی که در ذهن نمی‌گنجد برای هیچ که متهم به فساد است.
وی گفت: برخی اوقات مسایل مهم در ته صف می‌مانند و اعتبارات عظیم برای غیراولویت‌ها خرج می‌شود که در جلسات مشورتی باید این موضوعات تعدیل و جلوی اسراف کاری‌ها گرفته شود.
وی با بیان اینکه ضرورت‌های جامعه باید برطرف شود تصریح کرد: وقتی زیرساخت‌های لازم در اختیار مردم قرار گیرد این قضایا را می‌توان به حداقل رساند.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: مردم با تمام مشکلات اقتصادی موجود و بحث خشکسالی‌ها همواره در کمک به همنوع پیشگام هستند که باید قدر این مردم را دانست.
وی با تقدیر از خدمات دلسوزانه جمعیت هلال احمر اظهار داشت: اعضای جمعیت هلال احمر دوستان مردم هستند و با اینکه به صورت شخصی دوستی با مردم ندارند اما در مواقع بحران از دوست هم نزدیکترند و به داد مردم می‌رسند.
امام جمعه بیرجند آموزش و آگاهی بخشی را از مهمترین راهکارهای کاهش آسیب عنوان کرد و افزود: کسانی که در جاده‌های این استان قرار می‌گیرند باید بدانند که در راه‌هایی با شرایط موجود رانندگی می‌کنند.
وی تاکید کرد: برخی مسایل در ارتباط با مقررات راهنمایی و رانندگی باید توسط مسئولان تذکر داده شود زیرا نفس وسوسه انگیز است و یک لحظه بی احتیاطی ممکن است موجب مرگ چند نفر شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی هم در این دیدار با بیان اینکه خراسان جنوبی جزو پنج استان حادثه خیز کشور است گفت: سفر رئیس جمعیت به دلیل آنالیز مشکلات و بازدید میدانی برای تصمیم گیری‌ها است که امیدواریم مثمر واقع شود.
محمدرحیم شهریاری افزود: جمعیت هلال احمر همواره به عنوان یک نهاد غیردولتی و معین دولت در کنار مردم بوده و با حضور نیروهای داوطلب همواره پیشگام در خدمت‌رسانی است.
وی گفت: خراسان جنوبی استانی تازه تاسیس است و زیرساخت‌های موجود با چالش‌هایی رو به رو است که امیدواریم با همافزایی بیش از پیش مردم و مسئولان بخشی از این مشکلات مرتفع شود.
رئیس جمعیت هلال احمر عصر دیروز (دوشنبه) وارد خراسان جنوبی شد و با همراهی استاندار خراسان جنوبی از مجتمع تجاری اداری هلال، روند ساخت پروژه آشیانه بالگرد واقع در پایگاه امدادی شرق، انبارهای امدادی پایگاه شرق و ساختمان ستادی جمعیت هلال احمر استان بازدید کرد.
وی شامگاه دوشنبه در نشست خبری با حضور استاندار خراسان جنوبی به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ داد.
پیوندی امروز (سه‌شنبه) از روند اجرای طرح ملی نذر آب در خراسان جنوبی بازدید می‌کند.
3215*3028


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield