پیام خراسان

آخرين مطالب

3033 نفر به اتهام قاچاق کالا و ارز در خراسان رضوی دستگیر شده اند اجتماعي

3033 نفر به اتهام قاچاق کالا و ارز در خراسان رضوی دستگیر شده اند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت: سه هزار و 33 نفر به عنوان متهم قاچاق کالا و ارز ظرف چهار ماه نخست امسال در این استان دستگیر شده اند.

رسول فرزادفر دوشنبه شب در چهارمین نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی افزود: این تعداد متهم بازداشت شده قاچاق کالا و ارز در خراسان رضوی نسبت به متهمان دستگیر شده همین حوزه ظرف مدت مشابه پارسال شش درصد بیشتر شده اند.
وی شمار باندهای متلاشی شده قاچاق کالا و ارز در خراسان رضوی را نیز ظرف چهار ماه نخست امسال 18 مورد اعلام و بیان کرد: این تعداد نیز نسبت به مدت مشابه پارسال 13 درصد افزایش یافته است.
دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی در خصوص حجم کشفیات دستگاههای کاشف در این استان نیز گفت: ظرف همین مدت ارزش ریالی کشفیات یک هزار و 87 میلیارد ریال بود که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 54 درصد بیشتر است. سهم دستگاههای کاشف از میزان کل کشفیات نیز شامل پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز 78.3 درصد، سازمان صنعت، معدن و تجارت 10 درصد، گمرک 6.8 درصد و مرزبانی خراسان رضوی نیز 4.4 درصد بوده است.
وی در ادامه، تعداد کل پرونده های قاچاق کالا و ارز را در اداره کل تعزیزات حکومتی خراسان رضوی هزار و 332 فقره، شمار محکومان دادگاهها را 970 نفر و تعداد پرونده هایی را که متهمان آنها تبرئه شده اند ظرف چهار ماه نخست امسال 179 فقره پرونده اعلام و بیان کرد: همچنین جریمه تعیین شده در این مدت برابر 82 میلیارد ریال بود که از این مقدار 23 میلیارد ریال معادل 29 درصد آن وصول شده و از نظر مقدار وصولی نسبت به مدت مشابه سال قبل 64 درصد کاهش یافته است.
فرزادفر با اشاره به تعداد کل پرونده های قاچاق کالا و ارز در اداره کل گمرک خراسان رضوی در سال جاری نیز گفت: تعداد این پرونده ها 487 فقره به ارزش کل 74 میلیارد ریال بود که از نظر تعداد پرونده ها نسبت به مشابه سال قبل 155 درصد و از نظر ارزشی 137 درصد افزایش یافته است.
وی ادامه داد: در چهار ماه نخست سال جاری 985 پرونده شامل 88 فقره خروجی و 897 فقره ورودی به ارزش کل 801 میلیارد ریال توسط پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشکیل شد. این آمار از نظر تعداد کل پرونده ها 30 درصد و از نظر ارزشی 46 درصد افزایش داشته است.
دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی به کشفیات کالاهای ممنوعه نیز اشاره و بیان کرد: ظرف چهار ماه نخست امسال 56 هزارو 688 بطری و قوطی انواع مشروبات الکلی به ارزش 36 میلیارد ریال کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ تعداد پنج درصد افزایش ولی از نظر ارزشی 38 درصد کاهش داشته است. ارزش ریالی کل کالاهای ممنوعه مکشوفه در این مدت 44 میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال 30 درصد کمتر است.
وی افزود: مقدار کل فرآورده های نفتی مکشوفه در چهار ماه نخست امسال هم 428 هزار لیتر بود. این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل 27 درصد کاهش داشته و همچنین برای نفت گاز با 39 درصد کاهش همراه بوده است.
فرزادفر به آمار کشفیات ارز نیز اشاره و بیان کرد: ظرف چهار ماه نخست امسال یک میلیون دلار آمریکا، 137 میلیون دینار عراق، 397 هزار روپیه پاکستان، 229 هزار یورو و 900 میلیون ریال ایران کشف و ضبط شده است. همچنین در این مدت 102 پرونده ارزی در سازمان تعزیزات حکومتی خراسان رضوی تشکیل شده که در مجموع 90 پرونده آن به صدور حکم محکومیت برای مجرمان منجر شده است.
8005/1858


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield