پیام خراسان

آخرين مطالب

ورود موادمخدر از مرزهای خراسان جنوبی کمتر از 2 درصد است اجتماعي

ورود موادمخدر از مرزهای خراسان جنوبی کمتر از 2 درصد است
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - استاندار خراسان جنوبی گفت: ورود موادمخدر از مرزهای این استان کمتر از 2 درصد است و کشفیاتی که صورت می‌گیرد، مربوط به سایر استان‌هاست.

محمدصادق معتمدیان روز سه‌شنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان خراسان جنوبی افزود: به دلیل قرار گرفتن خراسان جنوبی در مسیر 2 کریدور اصلی ترانزیتی کشور شاهد کشفیاتی در حوزه موادمخدر هستیم.
وی اظهار داشت: افزایش 30 درصدی کشفیات در سال جاری نسبت به سال گذشته، حاکی از اشراف اطلاعاتی، انتظامی و مرزبانی در استان بوده که قابل تحسین است و باید مورد تقدیر قرار گیرد.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: نیازمند تجهیز ایست و بازرسی‌های استان به تجهیزات روز هستیم چراکه اگر موادمخدر از استان عبور کند کشف و مقابله با آن سخت‌تر خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه نقش مهم سازمان‌های مردم نهاد در حوزه موادمخدر را نباید نادیده گرفت گفت: باید به دنبال توانمندسازی تشکل‌ها باشیم و از اعتبارات ستاد و استانی آنها را تقویت کنیم.
معتمدیان گفت: آخرین وضعیت تعداد معتادان در استان، فرآیندهای درمانی و مشکلات پیش رو را به طور دقیق گزارش کنید تا راهکارهای لازم تدبیر شود.
وی تاکید کرد: مراکز ترک اعتیاد بهزیستی نیز باید فعال باشند و اگر نقصی وجود دارد، برطرف شود.
به گزارش ایرنا استان کویری خراسان جنوبی 331 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان دارد و با 6 استان کشور همجوار است.
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی 22 مرداد امسال از کشف بیش از 17 تن انواع موادمخدر از ابتدای امسال در این استان خبر داد.
سردار مجید شجاع افزود: کشفیات موادمخدر نسبت به مدت مشابه سال قبل 29 درصد افزایش داشته است.
9893*3028


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield