پیام خراسان

آخرين مطالب

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران:

کمک 3 میلیون یورویی کشورهای خارجی هنوز به سیل زدگان نرسیده است اقتصادي

کمک 3 میلیون یورویی کشورهای خارجی هنوز به سیل زدگان نرسیده است
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند-رئیس جمعیت هلال احمر بااشاره به کمک3میلیون یورویی کشورهای خارجی به سیل زدگان گفت:این کمکها بدلیل بسته بودن حساب ارزی که تحت تأثیر تحریم‌های آمریکاست، هنوز به دست سیل زدگان نرسیده است.

علی اصغر پیوندی در حاشیه بازدید از کاروان سلامت نذر آب دو در روستای شند معصومیه نهبندان در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: به دنبال خشکسالی‌های پی در پی از سال گذشته طرح نذر آب یک را آغاز کرده است.
وی با بیان اینکه این طرح طی سال گذشته در 602 روستای سیستان و بلوچستان اجرایی شده است، افزود: در قالب این طرح 50 هزار بسته معیشتی توزیع شده است.
پیوندی با بیان اینکه در حال حاضر 17 میلیون نفر از جمعیت کشور تحت تأثیر خشکسالی هستند، گفت: «نذر آب دو» از 15 مرداد ماه سال جاری در سه استان کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی آغاز شده و تا آخر شهریور ماه ادامه دارد.
رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: در روستاهای نهبندان مشکلات آبرسانی و راه‌های ارتباطی وجود داشته که باید از سوی ارگان‌های ذیربط پیگیری شود.
وی با بیان اینکه رفع نیازهای روستاهای محروم نیازمند کاری جهادی است، اظهار کرد: علی رغم اقدامات انجام شده توسط دستگاه‌های مختلف، هنوز نقش بد محرومیت در روستاها دیده می‌شود که نیازمند همکاری مردم است.
پیوندی انسجام ملی را نیاز روز جامعه دانست و گفت: با شرایط خشکسالی‌های پیش رو نذر آب یک، دو، سه و چهار را خواهیم داشت.
تحریم‌ها نباید بر کارهای بشر دوستانه تأثیر بگذارد
رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانه شکل‌های بدی را ترسیم کرده است، اظهار کرد: تحریم‌ها نباید بر کار بشر دوستانه تأثیر بگذارد.
وی بیان کرد: سه میلیون یورو پول نزد فدراسیون جهانی برای کمک به آسیب دیدگان از سیل داریم که دیگر کشورها به ما هدیه کردند ولی به دلیل بسته بودن حساب ارزی که تحت تأثیر تحریم‌های ظالمانه آمریکا است، امکان استفاده از آن را نداریم.
پیوندی با اشاره به وضعیت انبارهای هلال احمر افزود: اگرچه سیل‌های اخیر انبارها را تخلیه کرده اما با اعتبارات برنامه و بودجه و داخلی وضعیت انبارها را به قبل از سیل بر می‌گردانیم.
وی با اشاره به استقبال پزشکان از کاروان‌های نذر آب بیان کرد: در جامعه پزشکی وقتی تقاضا کردیم داوطلبانه آمدند و کمبودی در این امر نداریم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield