پیام خراسان

آخرين مطالب

حجم صادرات گاز مایع به افغانستان چهار برابر افزایش یافت اقتصادي

حجم صادرات گاز مایع به افغانستان چهار برابر افزایش یافت
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مشهد- مدیرکل گمرک دوغارون حجم صادرات گاز مایع را از طریق این گذرگاه مرزی به افغانستان طی امسال تاکنون 98 هزار و 417 تن اعلام و بیان کرد: این میزان در مقایسه صادرات گازمایع ایران به کشور همسایه در مقایسه با مدت پارسال چهار برابر بیشتر شده است.

محمد کوه گرد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پارسال ظرف همین مدت 44 هزار و 929 تن گازمایع از مسیر گمرک دوغارون شهرستان تایباد واقع در شرق خراسان رضوی به افغانستان صادر شده بود.
وی ادامه داد: هم اینک روزانه 10 دستگاه تانکر ویژه حمل گاز این نوع سوخت در پایانه مرزی دوغارون برای صدور به افغانستان بارگیری می شوند.
مدیرکل گمرک دوغارون 80 درصد گاز صادراتی را از نوع "رافینت و ال. پی. جی" ذکر و بیان کرد: 100 درصد گاز صادراتی به افغانستان از مسیر این گذرگاه مرزی به مقصد شهر هرات در کشور همسایه حمل می شود. در این چارچوب پارسال سه هزار 600 دستگاه تانکر سوخت در دوغارون به سمت افغنستان و شهر هرات بارگیری شدند.
وی کل حجم گازمایع صادر شده به افغانستان را از مبدا خراسان رضوی ظرف یک سال اخیر 145 هزار و 113 تن اعلام و بیان کرد: ظرفیت سالانه صادراتی گمرک دوغارون 350 هزار تن استو به همین منظور پیشرفته ترین و مجهزترین تاسیسات صادرات گاز در این نقطه نصب و بکارگیری شده است.
کوه گرد گفت: پایانه مرزی دوغارون توان تحویل روزانه تا هزار و 500 تن گازمایع را به تانکرهای حمل این نوع سوخت برای صدور به افغانستان دارد.
وی به فعالیت شش پایانه برای تخلیه و بارگیری همزمان "تانکر به تانکر، تانکر به مخزن و مخزن ذخیره به تانکر" در گمرک دوغارون اشاره و بیان کرد: برای ایجاد این واحد 150 میلیارد ریال هزینه شده و هم اینک 25 نفر به صورت مستقیم در آن مشغول کار هشتند.
مرز دوغارون در 18 کیلومتری شهر تایباد و تایباد در فاصله 225 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.
7494/1858


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield