پیام خراسان

آخرين مطالب

برداشت نوبرانه؛ ضربه‌ای به کیفیت زرشک اجتماعي

برداشت نوبرانه؛ ضربه‌ای به کیفیت زرشک
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه کشاورزان و بهره برداران، برای حفظ کیفیت زرشک، محصول خود را در زمان مناسب برداشت کنند، گفت: برداشت نوبرانه، باعث کاهش کیفیت زرشک می‌شود.
به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، عبدالرضا رضایی، با بیان اینکه پیش بینی می‌شود تولید زرشک امسال نسبت به سال گذشته حدود 2 درصد پیدا کند، گفت: سطح زیر کشت محصول زرشک در استان 516726 هکتار است.
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه کشاورزان و بهره برداران، برای حفظ کیفیت زرشک، محصول خود را در زمان مناسب برداشت کنند، افزود: بسیاری از کشاورزان و بهره برداران استان، محصول خود را به عنوان نوبرانه و زودتر از موعد برداشت می‌کنند که این امر باعث کاهش کیفیت محصول از لحاظ غذایی و دارویی در سال بعد می‌شود.
وی تصریح کرد: در سال گذشته میزان 18830 تن زرشک از سطح باغات استان برداشت شده است که امسال پیش بینی می‌شود میزان 19500 تن برداشت شود.
رضایی با اشاره به اینکه 12 واحد فرآوری و بسته بندی محصول زرشک در استان پروانه بهره برداری دریافت کرده‌اند، خاطرنشان کرد: این واحدها با ظرفیت 9370 تن از مدیریت صنایع غذایی سازمان جواز دریافت کرده‌اند و محصولاتی از قبیل کنسانتره زرشک، آب زرشک، شربت زرشک و... را تولید می‌کنند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield