پیام خراسان

آخرين مطالب

سه ماه امسال

معاملات بورس خراسان جنوبی به 211 میلیارد ریال رسید اقتصادي

معاملات بورس خراسان جنوبی به 211 میلیارد ریال رسید
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - مدیر بورس منطقه ای خراسان جنوبی گفت: مجموع معامله تالار بورس استان در سه ماه نخست امسال به 211 میلیارد ریال رسید که 33 درصد آن مربوط به فروش سهام و 67 درصد مربوط به خرید سهام است.

سعید هریوندی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خرداد امسال، 30 میلیون و 232 هزار و 189 سهم به ارزش 85 میلیارد ریال در تالار بورس استان داد و ستد شد.
وی گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد ماه، 92 کد معاملاتی جدید در تالار بورس منطقه ای استان افتتاح شد که سهم خرداد، 62 کد معاملاتی بوده است.
وی اظهار داشت: همچنین در این مدت 558 نفر ساعت دوره آموزشی رایگان در تالار بورس استان برگزار شد.
مدیر بورس منطقه ای خراسان جنوبی گفت: خرداد ماه گذشته شاخص کل بورس 13 هزار و 646 واحد کاهش داشته است.
به گزارش ایرنا بورس اوراق بهادار به عنوان یک بازار متشکل و رسمی، مهمترین متولی جذب و سامان دادن صحیح منابع مالی سرگردان است و با جمع آوری نقدینگی جامعه، یک کاسه کردن و هدایت آنها به سمت واحدهای تولیدی منجر به حرکت چرخ های اقتصادی جامعه می شود.
از مهمترین مزایای بورس می توان به تسهیل فرآیند تامین مالی شرکت ها «از دید اقتصاد کلان» معافیت مالیاتی و تامین مالی بدون هزینه «از دید شرکت های پذیرفته شده در بازار سرمایه» و کسب بازدهی مناسب «از دید سرمایه گذاران» اشاره کرد.
با توجه به تنوع ابزارهای موجود قابل معامله در بورس تقریبا همه افراد با هر سطح ریسکی می توانند از مزایا و منافع بازار سرمایه منتفع شوند.
عملیات تجهیز تالار بورس منطقه ای خراسان جنوبی از سال 1387 شروع شد و از تیرماه سال 1388 بورس استان آغاز به کار کرد.
3215*3028


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield