پیام خراسان

آخرين مطالب

رئیس هیئت اسکواش خراسان جنوبی مطرح کرد:

فرصت دوماهه برای میزبانی بزرگترین رویداد تاریخ ورزشی خراسان جنوبی ورزشي

فرصت دوماهه برای میزبانی بزرگترین رویداد تاریخ ورزشی خراسان جنوبی
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند- رئیس هیئت اسکواش خراسان جنوبی با اشاره به نخستین میزبانی استان در مسابقات بین المللی اسکواش، گفت: فدراسیون جهانی برای تأمین زیرساخت های این مسابقات فرصت دو ماهه به استان داده است.

 علی غنی  در نخستین شورای عالی ورزش استان با اشاره به نخستین میزبانی خراسان جنوبی از مسابقات بین المللی اسکواش، اظهار داشت: اسفندماه امسال بزرگترین رویداد تاریخی ورزشی استان را رقم خواهیم زد.
وی با بیان اینکه این نخستین بار است که بیرجند میزبان مسابقات بین المللی در یک رشته ورزشی می‌شود، بیان کرد: مسابقات بین المللی اسکواش بیرجند جونیور در کنار سه جونیور کشور قرار گرفته است.
رئیس هیئت اسکواش خراسان جنوبی، آماده نبودن زیرساخت‌ها را مهمترین مشکل در زمینه برگزاری این مسابقات اعلام کرد و گفت: قرار بود پایان شهریورماه فدراسیون جهانی از زیرساخت‌های استان در این رشته ورزشی بازدید داشته باشند که با پیگیری‌های متعدد یک فرصت دو ماه برای ایجاد این زیرساخت‌ها گرفته شده است.
غنی با اشاره به اینکه در حال حاضر کورت های اسکواش در استان در حال ساخت بوده که در ایران بی نظیر است، بیان داشت: خراسان جنوبی دو ماه فرصت دارد که مجموعه این کورت ها را تکمیل کند.
وی ادامه داد: اگر این امر محقق شود این مسابقات بین المللی همه ساله در بیرجند برگزار و در غیر این صورت برای همیشه از میزبانی این مسابقات حذف می‌شود.
لزوم حمایت ویژه از ورزش بانوان
مسئول ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی نیز در این جلسه بر لزوم حمایت ویژه از ورزش بانوان تأکید و اظهار کرد: عدم وجود حامیان مالی و کمبود زیرساخت‌ها از جمله مهمترین مشکلات ورزش بانوان در استان است.
سیده اعظم اسلامی بیان کرد: وزارت ورزش و جوانان به دنبال این است که توزیع عادلانه استفاده از فضاهای ورزشی برای بانوان و آقایان را داشته باشیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر پتانسیل‌های خوبی در ورزش بانوان استان داریم که در صورت حمایت حضور ورزشکاران استان در تیم‌های ملی افزایش پیدا خواهد کرد.
مسئول ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در حال حاضر پنج استان کشور از ورودی تیم‌های لیگ معاف هستند، عنوان داشت: اگر این معافیت را بتوانیم برای استان اخذ کنیم، قدم خوبی برای توسعه ورزش استان خواهد بود.
اسلامی از وجود هشت سالن ورزشی مختص بانوان در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر مجموعه ورزشی مختص بانوان در استان نداریم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield