پیام خراسان

آخرين مطالب

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی:

توسعه ورزش خراسان جنوبی درچهار بعد/سهم دستگاه های اجرایی مشخص شود ورزشي

توسعه ورزش خراسان جنوبی درچهار بعد/سهم دستگاه های اجرایی مشخص شود
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند- مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به تدوین سند توسعه ورزش استان، گفت: در این سند توسعه ورزش استان در چهار بعد ورزش های همگانی، حرفه ای، قهرمانی و تربیتی لحاظ شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، حسن عزیزی سه شنبه شب در نخستین جلسه شورای عالی ورزش استان اظهار داشت: با تلاش مجموعه مدیریتی استان خراسان جنوبی در سال جاری میزبان دو رویداد مهم ورزشی کشور خواهد بود.
وی با اشاره به میزبانی خراسان جنوبی در مسابقات قهرمانی کشتی آزاد کشور، بیان کرد: این مسابقات 10 تا 13 شهریور ماه با حضور 34 تیم و 500 مهمان اعم از ورزشکار، مربی، سرپرست، عوامل اجرایی، داوران و قهرمانان المپیک و جهان برگزار می‌شود.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی ادامه داد: برای برگزاری این مسابقات حداقل بالغ بر 150 میلیون تومان اعتبار نیاز است که باید از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی در این زمینه استفاده کنیم.
نخستین حضور استان در لیگ برتر کشتی فرنگی کشور
عزیزی همچنین به حضور استان در لیگ برتر کشتی فرنگی کشور اشاره کرد و گفت: این مسابقات نیز طی دو ماه در مهرماه و آبان ماه سال جاری برگزار و اگر خراسان جنوبی موفق به کسب مقام اول تا دوم شود جواز حضور در جام باشگاه‌های جهان را کسب خواهد کرد.
وی ادامه داد: در این زمینه نیز بالغ بر 300 میلیون تومان اعتبار تنها برای عقد قرارداد با کشتی گیران کشوری نیاز داریم.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی همچنین به تدوین پیش نویس طرح سند توسعه ورزش استان اشاره کرد و گفت: بر اساس این طرح رویکردهای جدیدی در توسعه ورزش استان لحاظ شده است.
عزیزی با تأکید بر اینکه اگر قرار است ورزش استان توسعه یابد باید ورزش‌های همگانی و قهرمانی در استان انسجام پیدا کند، عنوان داشت: در این راستا به دنبال این هستیم که با تخصیص منابع تمامی هیئت‌های ورزشی استان به مسابقات کشوری اعزام شوند.
توسعه ورزش تربیتی؛ حلقه مفقوده ورزش استان
وی بر لزوم افزایش مشارکت‌های مردمی در فعالیت‌های ورزشی به منظور توسعه ورزش‌های همگانی تأکید کرد و گفت: رویکرد ما در این زمینه توسعه ورزش‌های خانواده محور، تمرکز بر بانوان، ایجاد عدالت جنسیتی و توزیع عادلانه امکانات خواهد بود.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، حلقه مفقوده ورزش استان را توسعه ورزش تربیتی دانست و افزود: در بعد سوم نیز به دنبال توسعه ورزش قهرمانی در استان هستیم که باید تمرکز بیشتری در این زمینه داشته باشیم.
عزیزی با بیان اینکه در حال حاضر سرانه ورزشی در استان 31 سانتی متر است، بیان داشت: این در حالی است که طبق برنامه پنجم توسعه سرانه ورزشی باید برای هر نفر یک متر و 20 سانتی متر باشد.
وی از فعالیت 176 باشگاه ورزشی در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر 33 هزار نفر از جمعیت استان ورزشکار هستند که این رقم نسبت به جمعیت بسیار کم است.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی اضافه کرد: قرار است در افق 1400 طبق برنامه ششم توسعه به افزایش 20 درصدی در شرکت کنندگان ورزش‌های همگانی را داشته باشیم.
عزیزی، توسعه ورزش حرفه ای را یکی دیگر از ابعاد توسعه ورزش استان دانست و گفت: به دنبال این هستیم که سهم هر یک از دستگاه‌های اجرایی در توسعه ورزش‌های همگانی، حرفه ای و قهرمانی لحاظ شود.
لزوم اختصاص بودجه مستقل برای ورزشگاه 15 هزار نفری بیرجند
وی از عدم وجود بانک اطلاعاتی دقیق و به روز از اراضی با کاربری ورزشی در سطح استان انتقاد کرد و افزود: در همین راستا کتابچه سرمایه گذاری ورزش استان را تدوین می‌کنیم و به تفکیک شهرستان‌ها در اختیار سرمایه گذاران می‌گذاریم.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی همچنین خواستار اختصاص ردیف بودجه مستقل برای تأمین اعتبارات و هزینه‌های نگهداری و جذب نیرو برای ورزشگاه 15 هزار نفری بیرجند شد.
عزیزی همچنین خواستار اختصاص اعتبار برای احداث کورت های اسکواش در استان به منظور ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز نخستین میزبانی بیرجند برای مسابقات بین المللی اسکواش شد و گفت: تاکنون اعتباراتی در این زمینه اختصاص یافته و به 600 میلیون تومان اعتبار دیگر نیز نیاز داریم.
وی با اشاره به 174 پروژه نیمه تمام ورزشی در استان، بیان کرد: علاوه بر این تاکنون تأمین اعتبار احداث 12 زمین چمن مصنوعی در شهرستان‌ها انجام و این پروژه‌ها تا دهه فجر به بهره برداری می‌رسد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield