پیام خراسان

آخرين مطالب

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی مطرح کرد؛

نقش دانشگاه علمی کاربردی در دوران تحریم/ دانشجویان ما بی‌کار نمی‌مانند علمي

نقش دانشگاه علمی کاربردی در دوران تحریم/ دانشجویان ما بی‌کار نمی‌مانند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: دانشگاه ما با تربیت افرادی در حوزه‌های مختلف، می‌تواند به تولید و تثبیت بازار جهانی کشور کمک کند چراکه در تمامی رشته‌ها مانند بازاریابی، تولید محصولات کشاورزی، هتلداری و ... می‌تواند در حوزه تولید و تثبیت بازار جهانی موثر باشد
دکتر محمد حسین امید در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص تاثیر تحریم‌ها بر شرایط دانشگاه‌ها، عنوان کرد: بهترین راه دوران تحریم، توسعه است. زمانی تولید می‌تواند ارزشمند تلقی شود که از شرایط پایدار و با ثباتی برخوردار باشد تا در این زمینه بتواند به بازار جهانی راه پیدا کند. افرادی می‌توانند در بازار جهانی تولید با کیفیت داشته باشند که آموزش‌ها و مهارت‌های لازم را در این حوزه کسب کنند.
وی بیان کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی با تربیت افرادی در حوزه‌های مختلف، می‌تواند به تولید و تثبیت بازار جهانی کشور کمک کند چراکه در تمامی رشته‌ها مانند بازاریابی، تولید محصولات کشاورزی، هتلداری و ... می‌تواند در حوزه تولید و تثبیت بازار جهانی موثر باشد.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در شرایط تحریم قرار داریم، بهترین اقدامی که می‌توان در دور زدن تحریم‌ها انجام داد، کمک به تولید و صادرات غیر نفتی است که این محصولات باید دارای کیفیت خوب و قابل رقابت باشد. افرادی باید برای رقابت حضور داشته باشند که به طور کلی با الفبای آن آشنا شوند و بدانند دنیا در چه سطحی قرار دارد تا آن را کنترل کنند.
وی تصریح کرد: موضوعی که ما برای دانشگاه‌مان در نظر گرفتیم، توسعه اشتغال و آموزش‌های مهارتی است. ما براساس مصوبه مجلس باید آموزش‌های مهارت را توسعه دهیم که 30 درصد آموزش‌ها، مهارتی باشد. 
تجمیع دانشگاه فنی و حرفه‌ای و علمی کاربردی منتفی است
امید در مورد تجمیع دانشگاه فنی و حرفه‌ای و دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار کرد: این موضوع به سال 96 برمی‌گردد که در دست مطالعه بود اما این مسئله منتفی شد و در حال حاضر دو دانشگاه مسیر خود را طی می‌کنند.
وی افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان متولی آموزش‌های مهارتی خاص و دانشگاه فنی و حرفه‌ای به عنوان متولی عام مطرح می‌شوند که هر یک مسیر و هدف کاری خود را در زمینه آموزش طی می‌کنند. 
کار دانشجویان ما تضمین شده است
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در مورد تعداد صندلی‌های خالی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان کرد: در دانشگاه جامع علمی کاربردی نزدیک به 400 هزار صندلی خالی وجود دارد. با توجه به اینکه فارغ التحصیلان هنرستان و دبیرستان از نظام جدید، ورودی‌های اول دانشگاه علمی کاربردی هستند. امیدوارم بخش زیادی از صندلی‌های خالی جایگزین دانشجویان سال اول شود. من شک ندارم افرادی که در این دانشگاه ادامه تحصیل می‌کنند، کارشان تضمین شده است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield