پیام خراسان

آخرين مطالب

تولید انرژی با استفاده از پسماندهای ماهی علمي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - پروژه انرژی هبریدز در فهرست جایزه کسب و کار سازگار با محیط زیست اسکاتلند قرار گرفت.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از اینوایرومنت نیوز، پروژه OHLEH از پروژه‌های جنجالی این مسابقات محسوب می‌شود که توسط شرکت سالمون اسکاتلندی (SSC)، مرکز انرژی پاک، انجمن انرژی اسکاتلند و شرکت CnES ارائه شده است.
رقابت VIBES مسابقات تجاری محیط زیست اسکاتلند با همکاری آژانس حفاظت از محیط زیست اسکاتلند (SEPA) ، دولت اسکاتلند، ذخیره‌سازی انرژی، سرمایه گذاران کوهستانی و جزایر، بنیانگذاران اسکاتلندی، بخش آب و میراث طبیعی اسکاتلند اجرا می‌شود.
در رقابت‌های امسال VIBES که بیستمین سالگرد آن است به مشاغل اسکاتلندی با بهترین عملکرد در بهبود یا کاهش تاثیر آنها بر محیط زیست توجه زیادی شده است.
پروژه OHLEH بر ایجاد اقتصاد در تولید انرژی محلی تمرکز دارد و اعتبار آن توسط صندوق انرژی محلی دولت اسکاتلند تامین می‌شود.
پروژه OHLEH به منظور تشویق راه حل‌های مشارکتی در زمینه مدیریت پسماند و چالش‌های انرژی ایجاد شده و طرح OHLEH را به یک ابتکار بی‌نظیر تبدیل کرده است که اولین طرح در نوع خود در اسکاتلند است.
این پروژه شامل انتقال ضایعات ماهی از کارخانه فرآوری SSC در جزیره لوئیس است که با سایر زباله‌های خانگی و باغی محلی در یک دستگاه بی‌هوازی در مرکز پسماندهای خانگی و بازیافت CnES تجزیه می‌شوند و بیوگاز تولید می‌کنند.
از این بیوگاز در نیروگاه‌های ترکیبی گرما و برق برای هدایت الکترولیز استفاده شده که هیدروژن و اکسیژن را در مرکز تخمگذاری ماهی SSC در لوئیس و همچنین سوخت لازم برای کامیون‌های هیدروژن CnES فراهم ‌کند.
کریگ اندرسون، مدیر اجرایی شرکت سالمون اسکاتلند گفت: برای اینکه در فهرست جایزه اسکاتلند قرار گیرد نه تنها تعهد و تخصص شرکای پروژه OHLEH را معرفی کرده، بلکه نمونه‌ای عالی از همکاری‌های محلی که می‌تواند به عنوان یک طرح عمل کند را ارائه کرده است.
دیوید مکلود، رئیس خدمات شهری گفت: به عنوان یک مقام محلی جزیره مهم است که ما با شرکای محلی همکاری کنیم تا اقتصاد محلی و جامعه خود را تقویت کنیم. 
پروژهOHLEH پتانسیل زیادی در پردازش زباله‌های آلی و تولید هیدروژن و اکسیژن سبز برای حمایت از صنعت محلی دارد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield