پیام خراسان

آخرين مطالب

بادامکی: حواشی زیاد جلو موفقیت پرسپولیس را می‌گیرد/ پرسپولیس از خودی نخورد، روزهای اوجش ادامه می‌یابد ورزشي

بادامکی: حواشی زیاد جلو موفقیت پرسپولیس را می‌گیرد/ پرسپولیس از خودی نخورد، روزهای اوجش ادامه می‌یابد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بازیکن سابق پرسپولیس گفت: پرسپولیس همیشه مدعی است، اما نشان داده که وقتی حواشی اطرافش زیاد می‌شود، تمرکزش را از دست می‌دهد و نمی‌تواند بازدهی بالایی داشته باشد.
حسین بادامکی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان، درباره شکست پرسپولیس برابر تراکتور اظهار کرد: با توجه به نتایج درخشان پرسپولیس در سال‌های اخیر، توقع هواداران از این تیم بالاست. کالدرون تازه به این آمده و احتیاج به زمان دارد. مشخص است که بازیکنان هنوز نتوانسته‌اند تفکرات تاکتیکی کالدرون را پیاده کنند. مقداری ناهماهنگی و سردرگمی در برخی از پست‌ها دیده می‌شود که حل آن به زمان نیاز دارد.
وی در خصوص تغییرات ایجادشده در سیستم پرسپولیس بیان کرد: هر مربی استراتژی خاص خودش را دارد. نمی‌توان گفت که تفکرات کالدرون و برانکو مشابه است. دلیلی ندارد که کالدرون همان تفکرات تاکتیکی سابق را در پرسپولیس ادامه دهد. باید حوصله به خرج داد. هواداران فقط باید حمایت کنند.
بازیکن سابق پرسپولیس در رابطه با استفاده همزمان از ترابی، امیری و عالیشاه در ترکیب پرسپولیس افزود: این مربوط به تفکرات کالدرون است. در تمرینات تیم نیستیم و نمی‌دانیم چه اتفاقاتی رخ می‌‍‌دهد که بخواهیم قضاوت کنیم. ضمنا کالدرون هم هنوز از بازیکنان شناخت کاملی ندارد.
بادامکی در خصوص ضعف خط حمله پرسپولیس و افت علی علیپور خاطرنشان کرد: نباید مبنای قضاوت‌مان از خط حمله پرسپولیس یک بازیکن باشد. هر چند وظیفه اول مهاجم گل زدن است، اما در تیم کالدرون وظایف تاکتیکی علیپور هم فرق کرده است. وقتی خط هافبک نتواند مهاجم را تغزیه کند، گلی رد و بدل نمی‌شود. تغییرات تاکتیکی که در پرسپولیس ایجاد شده روی تمام نفرات تاثیرگذار است. امیدوارم این مشکلات به زودی برطرف شود.
وی درباره حواشی اخیر ایجاد شده در خصوص ماندن یا رفتن علیپور گفت: این که بازیکنی را مقابل هواداران قرار دهیم کار درستی نیست. پرسپولیس تیم بزرگی است و انتظارات از بازیکنان زیاد است. هیچ وقت هم یک بازیکن نمی‌تواند تمام هواداران را راضی نگه دارد. همیشه عده‌ای حمایت کرده و عده‌ای انتقاد می‌کنند. امیدوارم انتقاد برخی افراد با قصد و نیت سویی نباشد. هر بازیکنی یک روز خوب دارد و یک روز بد.
بازیکن سابق پرسپولیس در رابطه با رفتارهای اخیر علیرضا بیرانوند تاکید کرد: وقتی تیمی شکست می‌خورد صحبت‌های زیادی زده می‌شود. مقابل تراکتور بازی را واگذار کردیم. قطعا این شکست اولین و آخرین باخت‌مان نخواهد بود. با توجه به قهرمانی پرسپولیس در سه فصل اخیر، تمام تیم‌ها بسیج شده‌اند تا نگذارند این اتفاق در این فصل هم تکرار شود و کار پرسپولیس خیلی سخت‌تر شده است. تمام تیم‌ها خود را تقویت کرده‌اند. بازیکنانی که تراکتور جذب کرده را ببینید. این تیم حتی نیمکت خیلی خوبی هم دارد. نمی‌توان پس از یک باخت از تمرکز پایین بازیکن گفت. بازیکن از باخت خوشش نمی‌آید. پرسپولیس در حال حاضر باید نقاط ضعف و قوت خود را آنالیز کرده تا در بازی‌های آتی با کمترین نقطه ضعف حضور یابد. ضمن اینکه بیرانوند هم باید به عنوان یک بازیکن باتجربه رفتارش را کنترل کند و از حواشی دوری کند.
بادامکی در مورد ادامه روند پرسپولیس در لیگ نوزدهم افزود: پرسپولیس همیشه مدعی است، اما نشان داده که وقتی حواشی اطرافش زیاد می‌شود، تمرکزش را از دست می‌دهد و نمی‌تواند بازدهی بالایی داشته باشد. مهم‌ترین رکن باشگاه، هواداران هستند. هواداران باید حمایت کرده و نگذارند پرسپولیس وارد حاشیه شود. پرسپولس اگر از خودی ضربه نخورد، می‌تواند به روزهای اوجش بازگردد.
وی در خصوص مدیرعامل جدید پرسپولیس و آیا این که انصاری‌فرد می‌تواند حواشی را از این تیم دور کند، تصریح کرد: انصاری‌فرد از جنس فوتبال و بازیکن سابق پرسپولیس است. در زمانی که در پرسپولیس حضور داشتم، مدتی مدیرعامل پرسپولیس بود. تمام تلاشش این بود که عملکرد خوبی داشته باشد. امیدوارم بتواند به خوبی مدیریت کرده و اجازه ورود حواشی به پرسپولیس را ندهد.
بازیکن سابق پرسپولیس در رابطه با ارزیابی‌اش از محمدحسن انصاری‌فرد عنوان کرد: امکاناتی که پرسپولیس در حال حاضر دارد، سال 85 نداشت و کار خیلی سخت‌تر بود. 
بادامکی در خصوص لیست ویلموتس و عدم دعوت بازیکنان سرشناسی از قبیل عزت‌اللهی خاطرنشان کرد: دلیل نمی‌شود وقتی بازیکنی در لیست تیم ملی حضور ندارد، دیگر برای همیشه او را حذف شده بدانیم. ویلموتس بازیکنانی را دعوت کرده که پیش از این به تیم ملی دعوت نشده‌اند. مربی سعی در شناخت ‍‌بازیکنان دارد و این لیست هم، لیست نهایی تیم ملی نیست. در حال حاضر تمام بازیکنان این فرصت را دارند تا به تیم ملی راه پیدا کنند. دژاگه و عزت‌الهی جزو بازیکنان خوب‌مان هستند و قطعا در اردوهای آتی حضور خواهند داشت، اما الان فرصتی است تازه واردها خود را نشان دهند.
وی درباره عدم دعوت شجاع خلیل زاده ادامه داد: شجاع در این مدت کنار سیدجلال حسینی برای پرسپولیس خیلی خوب بازی کرده و در ثبت آمار کمترین گل خورده تیمش، نقش پررنگی داشته است. در لیگ برتر و جام حذفی قهرمانی را تجربه کرده و در آسیا هم به فینال رسیده‌است. شجاع استحقاق دعوت به اردوی تیم ملی را دارد، امیدوارم در اردوهای آتی به تیم ملی دعوت شود.
بازیکن سابق پرسپولیس در پاسخ به این سوال که با وجود سپری شدن تنها دو هفته از آغاز لیگ، ویلموتس و دستیارانش چگونه به این لیست رسیده اند، گفت: قطعا آنها بازی‌ها را دیده‌اند. وحید هاشمیان بازی‌های اخیر را از نزدیک دیده و در ورزشگاه حضور داشته است. همین که از بازیکنان جدید دعوت می‌شود جای امیدواری دارد. فکر می‌کنم این کار به سایر بازیکنان لیگ انگیزه زیادی می‌دهد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield