پیام خراسان

آخرين مطالب

معاون استاندار:

خراسان شمالی با نقطه مطلوب برخورداری از راه ها فاصله دارد اقتصادي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: خراسان شمالی در تخصیص اعتبارات حوزه راه ها به خوبی دیده نشده و دچار کم لطفی سنواتی شده است البته یادآور می شوم وضعیت استان در حوزه حمل و نقل و راه ها نسبت به قبل از تاسیس استان دچار جهش شده است اما هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم و باید تلاش ها به ویژه در حوزه جذب اعتبارات ملی افزایش یابد.
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، رضا رجب زاده در کمیسیون ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان اظهار کرد: در شاخص های ایمنی راه ها در جایگاه متوسط کشوری قرار داریم و غفلت متولیان این حوزه ممکن است باعث افت شاخص های مربوط شود.
وی ادامه داد: استاندار خراسان شمالی در دیدار با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به کم توجهی سنواتی نسبت به خراسان شمالی در حوزه اعتبارات اشاره داشت.
وی با بیان اینکه توسعه و عدم توسعه متوازن است، افزود: اگر در کل کشور حوزه های مرتبط را به یکدیگر مرتبط کنیم از اتلاف اعتبارات پرهیز می شود.
رجب زاده تصریح کرد: اعتبارات بخش دولتی و غیردولتی از اموال عمومی مردم و دولت است بنابراین لازم است در تمامی حوزه ها به آمار و ارقام و مراجعه کنیم و مبنای تصمیم گیری ها باشد.
وی گفت: گزارش های کمیسیون بسیار مهم است و می تواند در تصمیم گیری به مسئولان کمک کند.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به تلاقی ایام شهادت حضرت امام حسین(ع) و زمان سفرها پیش بینی می شود در روزهای پایانی شهریور شاهد افزایش سفرها باشیم و بنابراین حضور نیروهای پلیس راهور، تعطیلی کارگاه ها پیمانکاری و عملیاتی راه ، آمادگی به موقع هلال احمر و اورژانس بسیار مهم است.
رجب زاده خطاب به صدا و سیمای استان تاکید کرد: در راستای افزایش فرهنگ عمومی جامعه در حوزه ترافیک و ایمنی راه ها برنامه تخصصی و مدون داشته باشد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield