پیام خراسان

آخرين مطالب

رسولیان خبر داد؛

12 هزار میلیارد اختلاف سپرده‎ و تسهیلات میان آمار بانک‌های استان و بانک مرکزی اقتصادي

12 هزار میلیارد اختلاف سپرده‎ و تسهیلات میان آمار بانک‌های استان و بانک مرکزی
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: به دلیل اختلاف بین آمار بانک‌های ما و بانک مرکزی، 12 هزار میلیارد تومان اختلاف در نسبت سپرده‌ها و تسهیلات داریم.
به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، علی رسولیان امروز در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان در دفتر استاندار، اظهار کرد: اختیارات شورای هماهنگی بانک‌ها به شدت محدود است. طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در دو بخش نیاز به کمک بانک‌ها دارد که در زمینه معین‌ها نیاز به کمک بانک‌ها پیدا خواهیم کرد.
وی افزود: بخش مهمی که اکنون به حضور بانک‌ها نیاز داریم، طرح‌های سرمایه‌گذاری است که تفاهم‌نامه امضا کردیم و در آینده نزدیک 200 هزار میلیارد تومان طرح سرمایه‌گذاری خواهیم داشت، بنابراین بانک‌ها باید آمادگی لازم داشته باشند تا تامین مالی کرده و طرح‌ها را عملیاتی کنیم.
رسولیان با بیان اینکه رسانه‌ها اصرار دارند تا اسامی بانک‌هایی که گزارش نمی دهند را اعلام کنیم، عنوان کرد: به دلیل اختلاف بین آمار بانک‌های ما و بانک مرکزی، 12 هزار میلیارد تومان اختلاف در نسبت سپرده‌ها و تسهیلات داریم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی بیان کرد: آمار نشان می‌دهد که 4.6 درصد منابع و 3.1 درصد مصارف را داریم که 1.6 درصد منابع ما در اختیار استان‌های دیگر قرار می‌گیرد و باید برای آن فکری کنیم. میانگین تسهیلات کشور 19 میلیون و 200 هزار تومان بوده که در استان 7 میلیون و حتی از نصف کمتر است. رتبه استان ما در تسهیلات 22 و در سرانه سپرده‌ها 12 است، هنوز نسبت به پرداخت رتبه 26 را در سطح کشور داریم.
وی خاطرنشان کرد: بانک‌هایی بیشترین رشد منابع را داشتند اما نسبت پرداختشان کاهش جدی پیدا کرده و زیر 50 درصد شده است. نسبت پرداخت بانکی 8 درصد است. یک بانک تخصصی بالای 200 درصد پرداخت داشته اما اکنون به 80 درصد رسیده است. برخی بانک‌ها باید در این مسیر کمک کنند تا به برنامه‌ها و اهداف خود برسیم. 200 هزار میلیارد تومان پروژه سرمایه‌گذاری داریم که حداقل باید 70 تا 80 هزار میلیاد تومان تامین مالی کنیم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield