پیام خراسان

آخرين مطالب

در گفت‌وگو با ترقی مطرح شد؛

آخرین خبرها درباره جلسات شورای وحدت اصولگرایان در مشهد اقتصادي

آخرین خبرها درباره جلسات شورای وحدت اصولگرایان در مشهد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - دبیر حزب موتلفه اسلامی در خراسان رضوی گفت: مرامنامه شورای وحدت اصولگرایان آماده است، اما در حال تبادل نظر روی شیوه کار برای رسیدن به نامزد اصلح هستیم تا به روشی مورد اتفاق و اعتماد برسیم که همه آن فرایند را بپذیرند.
حمیدرضا ترقی در گفت‌وگو با ایسنا-‌منطقه خراسان، در خصوص جلسات اصولگرایان در مشهد، اظهار کرد: جلسات به صورت مرتب برگزار می‌شود اما به این دلیل که مقداری دامنه گروه‌ها و تشکل‌های مردمی توسعه پیدا کرده، همراهی و همگامی با تشکیل مجمع عمومی زمان بیشتری می‌طلبد، به همین دلیل احتمالا تا دو هفته دیگر فرآیند و برنامه کاری نهایی می‌شود.
وی افزود: این مجمع عمومی دارای شورای اجرایی و مرکزی خواهد بود که کارها را دنبال می‌کنند و تصمیم‌گیر اصلی مجمع عمومی، همه تشکل‌های حقیقی و حقوقی اصولگرا هستند، مجمعی که شورای وحدت به همدلی نیروهای انقلابی خراسان تشکیل می‌دهد و آن مجمع تصمیم‌گیر اصلی و نهایی است.
ترقی ادامه داد: انتخاب مجمع هم حالت انتخابی دارد و هم افرادی که حضورشان ضروری است، نیازی به انتخاب ندارند اما آن مجمع عمومی به صورت مستقیم و غیر مستقیم شورای مرکزی را تعیین کرده و رای اعتماد می‌دهد تا مقدمات و زمینه کار را برای تطبیق نامزدها با شاخص‌های مصوب انجام دهد، امتیازبندی کرده و در اختیار مجمع عمومی برای تصمیم‌گیری نهایی بگذارند.
این فعال سیاسی اصولگرا در پاسخ به این سوال که آیا احزاب و تشکل‌هایی که در جلسات اصولگرایان شرکت می‌کنند برای عدم انتشار لیست مجزا در زمان انتخابات مرامنامه امضا کرده‌اند، گفت: افرادی که عضو مجمع عمومی شده و دعوت شوند، همراه با تعهد و امضای میثاق‌نامه بوده است، افرادی می‌توانند در لیست نهایی حضور و نقش داشته و نامزد معرفی کنند که آن پیمان را امضا کنند. مرامنامه آماده است، منتها در حال تبادل نظر روی روش و شیوه کار برای رسیدن به نامزد اصلح هستیم تا به روشی مورد اتفاق و اعتماد برسیم که همه آن فرایند را بپذیرند.
دبیر حزب موتلفه اسلامی در خراسان رضوی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا از ابتدای تشکیل جلسات شورای وحدت اصولگرایان تاکنون احزاب و تشکل‌های شرکت کننده ریزشی داشته‌اند یا خیر، گفت: ریزش تشکل‌های اصولگرا از شورای وحدت، تصریح کرد: هیچ فردی اکنون به دنبال انتشار لیست نیست زیرا هر فردی اکنون لیست منتشر کند، شکستش قطعی است. همه تشکل‌ها به دنبال زمینه‌سازی افراد هستند زیرا ما قصد داریم که نظارت مردم را داشته باشیم، اگر مردم فرد یا مجموعه‌ای که می‌خواهیم از آن‌ها نظرخواهی کنیم را نشناسند و مطرح نشده باشد، به آنها رای نمی‌دهند.
وی اضافه کرد: همه تشکل‌ها در حال همکاری هستند زیرا می‌دانند اگر با ائتلاف پیش نروند، احتمال موفقیتشان بسیار نادر و ضعیف است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield