پیام خراسان

آخرين مطالب

پرداخت مالیات‌هایی که به نفع اقتصاد است اقتصادي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - محققان اظهار کردند: مدل‌های ریاضی جدید نشان می‌دهد که مالیات‌های محیط زیستی باعث کاهش رشد اقتصادی نمی‌شود.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از ساینس دیلی، دانشمندان، الگوی ریاضی جدیدی را ایجاد کردند که بدون کاهش سرعت رشد اقتصادی، از مالیات‌های محیط زیستی پشتیبانی می‌کند.
این مدل جدید ریاضی با مالیات بر محیط زیست، مانند مالیات بر کربن به عنوان یک روش کاربردی موثر برای ترویج شیوه‌های سازگار با محیط زیست است که مانعی برای رشد اقتصاد نخواهد بود.
این‌گونه مالیات‌های زیست‌ محیطی، نتیجه حرکت جنبش توسعه سبز در سراسر جهان است که در آن، دولت‌ها برای ارتقا شیوه‌های سازگار با محیط زیست، بر روی محصولاتی که به لحاظ جوی صدمه می‌بینند و باعث انتشار کربن می‌شوند، مالیات تعیین کرده است.
محققان دانشگاه جیانگ سو در چین، الگوی ریاضیاتی را تهیه کرده‌اند که رابطه بین مالیات محیط‌زیست، رشد اقتصادی، انتشار آلایندگی و استفاده از منابعی مانند آب و سوخت‌های فسیلی را نشان می‌دهد.
آنها این مدل‌ها را بر روی داده‌های دنیای واقعی به کار گرفتند و مالیات و عوارض زیست‌محیطی در چین را تحلیل کردند.
این تیم دریافتند که مالیات‌های زیست محیطی نه تنها می‌توانند به تحریک رشد اقتصادی کمک کنند، بلکه باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و استفاده از منابع نیز می‌شوند.
علاوه بر این، آنها دریافتند که مزایای اجرای مالیات‌های زیست‌محیطی با فناوری پیشرفته، افزایش آگاهی مصرف‌کننده و نظارت دقیق دولت را به دنبال دارد.
محققان امیدوارند که این مدل ریاضی برای سایر کشورهایی که علاقه‌مند به بررسی اثرات مالیات بر محیط زیست هستند هم قابل استفاده باشد.
یافته‌های این بررسی در مجله PLOS ONE منتشر شده است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield