پیام خراسان

آخرين مطالب

خرید تضمینی دانه‌های روغنی خراسان رضوی به پایان رسید اقتصادي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - خرید تضمینی دانه‌های روغنی کلزا که از ابتدای اردیبهشت ماه آغاز شده بود به پایان رسید.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حمیدرضا نوری با اعلام این خبر اظهار کرد: از ابتدای فصل خرید تضمینی دانه‌های روغنی در استان بیش از 7 هزار و 485 تن کلزا از کشاورزان استان خریداری شده است.
مدیرکل اداره غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی با بیان اینکه در سال جاری بیش از 14 مرکز در کل استان به ارائه خدمات در راستای خرید تضینی دانه‌های روغنی فعال بوده است، گفت: این میزان خرید در قالب 1038 محموله صورت گرفته است.
وی ادامه داد: قیمت تضمینی هر کیلو دانه‌های روغنی کلزا با 10 درصد رطوبت و 2 درصد ناخالصی، 34 هزار و 928 ریال بوده است، ارزش ریالی محصولات خریداری شده نیز بالغ بر 253 میلیارد ریال بوده است که صد در صد آن به حساب کلزاکاران واریز شده است.
وی با اشاره به میزان خرید تضمینی دانه‌ها روغنی در سال گذشته افزود: خرید تضمینی دانه‌های روغنی در سال جاری نسبت به سال گذشته 6 و نیم درصد افزایش داسته است، که امیدواریم با تمهیدات انجام شده شاهد افزایش سطح زیر کشت دانه‌های روغنی در استان باشیم.
نوری اضافه کرد: قیمت تضمینی هرکیلو دانه‌های روغنی کلزا با 10 درصد رطوبت و 2 درصد ناخالصی 34 هزار و 928 ریال بوده است.
مدیرکل اداره غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی گفت: ارزش ریالی محصولات خریداری شده بالغ بر 253 میلیارد ریال بوده است که صد در صد آن به حساب کلزاکاران واریز شده است.
وی با اشاره به میزان خرید تضمینی دانه‌های روغنی در سال گذشته افزود: خرید تضمینی دانه‌های روغنی در سال جاری نسبت به سال گذشته 6.5 درصد افزایش داشته است که امیدواریم با تمهیدات انجام شده شاهد افزایش سطح کشت دانه‌های روغنی در استان باشیم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield