پیام خراسان

آخرين مطالب

ابتلا به آب مروارید با مصرف خود سرانه کورتون ها علمي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - عضو هیات علمی و پزشک متخصص بیماری های چشم دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مصرف خود سرانه و بی رویه کورتون ها احتمال ابتلا به آب مروارید (کاتاراکت) را افزایش می دهد.
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از پایگاه خبری وب دا، دکتر محسن محمدزاده افزود: آب مروارید که بر اثر کدورت لنز چشم ایجاد می شود، اختلال چشمی مرتبط با سن است که بر اثر کهولت سن بروز می کند.
وی ادامه داد: استفاده از ترکیبات کورتون به هر شکلی (تزریقی یا خوراکی) زمینه ابتلا به آب مروارید را فراهم می کند.
وی با بیان این که ابتلا به بیماری های مزمن، سیر ابتلا به کاتاراکت را افزایش می دهد، تصریح کرد : دیابت سردسته این بیماری ها است و در مبتلایان به این بیماری میزان و شدت کاتاراکت به مراتب افزایش می یابد.
وی با اشاره به دو نوع کاتاراکت مادرزادی و اکتسابی، اظهار داشت : برخی از افراد به طور مادرزادی و یا در ماه های نخست پس از تولد به آب مروارید مبتلا می شوند که عفونت ها، اختلال متابولیک و ... از دلایل اصلی ابتلا به آن به شمار می رود.
وی شناسایی و تشخیص به موقع کاتاراکت مادرزادی را مهم تلقی و خاطر نشان کرد : اگر این اختلال به موقع تشخیص داده نشود، زمینه ایجاد تنبلی چشم فراهم می شود که به طور معمول غیر قابل درمان است و مشکلات عدیده ای ایجاد می کند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield