پیام خراسان

آخرين مطالب

باغات زرشک از رد پای دلالان پاک می‌شود اجتماعي

باغات زرشک از رد پای دلالان پاک می‌شود
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی تلاش می‌شود تا سازمان تعاون روستایی برای خرید توافقی زرشک ورود پیدا کند چرا که با این اقدام عواید حاصل از دسترنج کشاورز به جیب خود او می رود و از جولان دلالان و واسطه‌ها نیز کاسته می‌شود.
به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، غلامرضا قوسی گفت: تلاش می‌شود تا سازمان تعاون روستایی برای خرید توافقی زرشک ورود پیدا کند چرا که با این اقدام عواید حاصل از دسترنج کشاورز به جیب خود او می رود و از جولان دلالان و واسطه‌ها نیز کاسته می‌شود.
وی با بیان اینکه برای تامین تسهیلات ارزان قیمت و در اختیار گذاشتن منابع به سازمان تعاون روستایی برای اجرایی شدن خرید توافقی زرشک، برنامه ریزی کرده ‌ایم، تصریح کرد: قیمت زرشک با توجه به تورم موجود در بازار و افزایش هزینه‌های تولید مناسب است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهار کرد: تولید زرشک امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو درصد افزایش دارد، اما به کشاورزان توصیه می‌شود برای حفظ کیفیت زرشک خود را در زمان مناسب برداشت کنند.
قوسی با بیان اینکه 12 واحد فرآوری و بسته بندی زرشک در استان پروانه بهره برداری دریافت کرده‌اند، افزود: این واحدها با ظرفیت 9370 تن از مدیریت صنایع غذایی سازمان جواز گرفته‌اند و محصولاتی از قبیل کنسانتره زرشک، آب و شربت زرشک و ... تولید می‌کنند.
وی بیان کرد: یکی از مشکلات بهره برداران زرشک کار در خراسان جنوبی این است که محصول خود را به عنوان نوبرانه و زودتر از موعد برداشت می‌کنند که این امر سبب کاهش کیفیت محصولات از نظر غذایی و دارویی در سال بعد می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه سال گذشته 18 هزار و 830 تن زرشک از باغات خراسان جنوبی برداشت شد، خاطرنشان کرد: امسال پیش بینی می‌شود 19 هزار و 500 تن برداشت شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield