پیام خراسان

آخرين مطالب

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی خبر داد؛

کاهش قیمت 20 قلم کالا در بازه زمانی یک ماهه اقتصادي

کاهش قیمت 20 قلم کالا در بازه زمانی یک ماهه
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت:در بازه زمانی یک ماهه حدود 52 قلم کالا را رصد کردیم که از این تعداد کالا 20 قلم با کاهش قیمت همراه بوده است.
به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در جلسه ستاد تنطیم بازار استان، اظهار کرد: در بازه زمانی یک ماهه حدود 52 قلم کالا را رصد کردیم که از این تعداد کالا 20 قلم با کاهش قیمت همراه بوده است.
وی افزود: عمده این کالاها که با کاهش قیمت همراه بوده شامل مصالح ساختمانی و گوشت می‌شود و علاوه بر این، 16 قلم کالا با افزایش قیمت روبه‌رو شده و 16 قلم نیز بدون تغییر قیمت باقی مانده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه قیمت بیشتر کالاها به ویژه اقلام اساسی در استان از متوسط کشوری پایین‌تر است، عنوان کرد: در ماه‌های محرم و صفر، کالاهای اساسی مورد نیاز هیئات مذهبی مانند شکر، برنج و گوشت بدون هیچ مشکلی تامین می‌شود و در این زمینه اتاق اصناف همکاری خواهد کرد.
وی اضافه کرد: قیمت مرغ در استان از متوسط کشوری هزار تومان ارزان‌تر و نیز قیمت گوشت قرمز لاشه گوسفندی در استان هر کیلو 85 هزار تومان بوده که این رقم در میانگین کشوری 98 تومان است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: قیمت هر کیلو گوسفند زنده در استان 43 هزار تومان است، در صورتی که قیمت گوشت زنده در میانگین کشوری هر کیلو 47 هزار تومان است.
وی با اشاره به اینکه قیمت لوبیا و عدس در استان از میانگین کشوری کمتر است، گفت: قیمت چای نیز هر بسته در استان 65 هزار تومان بوده، در صورتی که این مبلغ در میانگین کشوری 66 هزار تومان است.
رسولیان در خصوص برگزاری نمایشگاه توزیع کالا در آستانه فصل پاییز، گفت: در این خصوص نیز پیگیری لازم را انجام خواهیم داد تا در نمایشگاه بین‌المللی مشهد با محوریت فروش ویژه لوازم‌التحریر شاهد برگزاری نمایشگاه مربوطه باشیم.
وی خاطرنشان کرد: افزایش نظارت بر بازار در شرایط کنونی ضروری است و از مردم می‌خواهیم هرگونه تخلف و گران‌فروشی را به سامانه 124 اطلاع‌رسانی کنند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield