پیام خراسان

آخرين مطالب

تخم‌مرغ در صدر فرآورده‌های خام دامی صادرشده از خراسان رضوی قرار گرفت اقتصادي

تخم‌مرغ در صدر فرآورده‌های خام دامی صادرشده از خراسان رضوی قرار گرفت
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بر اساس آمار ارائه شده، تخم مرغ در صدر کالاها و فرآورده‌های خام دامی استان که به سایر کشورها صادر می شود قرار گرفت.
به گزارش ایسنا-منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی، دکتر حامد طاهریان با اعلام این خبر اظهار کرد: از ابتدای سال جاری بیش از 6000 تن تخم مرغ از مبدا استان خراسان رضوی به مقصد کشورهای عراق ،پاکستان،قرقیزستان، قطر و افغانستان طی 342 مجوز صادره از سوی دامپزشکی استان صادر شده است.
رییس اداره قرنطینه و امنیت زیستی اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی دکتر حامد طاهریان افزود: ارزش دلاری محموله های یادشده 3 میلیون و 256 هزار دلار بوده است.
وی یادآور شد: از ابتدای سال جاری بیش از 9 هزار تن انواع کالا و فرآورده‌های خام دامی پس از نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی استان به مقصد بیش از 27کشور جهان صادر شده که بیشترین میزان این رقم را تخم مرغ خوراکی به خود اختصاص داده است.
طاهریان بیان کرد: پذیرش محموله‌های صادراتی مرتبط با دام و طیور جمهوری اسلامی در دیگر کشورها منوط به داشتن گواهی معتبر دامپزشکی است و این مهم در زمینه محموله‌های وارداتی نیز صادق است و تا محموله‌ای دارای گواهی معتبر دامپزشکی از کشور مبدا نباشد، اجازه ورود به کشور را نخواهد داشت.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield