پیام خراسان

آخرين مطالب

52 موقوفه خراسان جنوبی؛ میزبان عزاداری محرم اجتماعي

52 موقوفه خراسان جنوبی؛ میزبان عزاداری محرم
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی اظهار کرد: روز نهم و دهم محرم، مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی و شام غریبان در 52 بقعه متبرکه سطح استان با حضور هیئت‌های عزاداری و عصر روز دوازدهم محرم، تجمع رهروان زینبی در 15 بقعه متبرکه برگزار خواهد شد.
به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حجت الاسلام اسماعیل مختاری، معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، امروز 17 شهریور، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این مراسمات با همکاری صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی و شبکه خاوران پخش تلویزیونی خواهد شد.
وی افزود: مراسم شب تاسوعای حسینی؛ در امام زاده زید النار(ع) شهرستان قاین واقع در روستای آفریز، مراسم شب عاشورای حسینی؛ در امام زاده سیدابوالقاسم نصرآباد، مراسم شام غریبان؛ در امام زاده سیده زهرا(س) شهرستان درمیان واقع در روستای نوزاد و مراسم شام شهادت امام سجاد(ع)؛ در شهرستان سرایان برگزار و از سیمای خاوران پخش می‌شود.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به موقوفات مرتبط با ماه محرم، گفت: 813 موقوفه مرتبط با ماه محرم در استان خراسان جنوبی ثبت شده است که 42 موقوفه با نیت روضه خوانی، 426 موقوفه با نیت تعزیه داری و 345 موقوفه با نیت اطعام است.
مختاری ختاطرنشان کرد: با همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در راستای طرح شمیم حسینی، اجرای نیت واقفین نیک اندیش در بیش از 300 هیات شهری و روستایی انجام می‌شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield