پیام خراسان

آخرين مطالب

40 طرح عمرانی خراسان شمالی، آماده واگذاری به بخش خصوصی اقتصادي

40 طرح عمرانی خراسان شمالی، آماده واگذاری به بخش خصوصی
  بزرگنمايي:

پیام خراسان- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی روز چهارشنبه اظهار داشت: این طرحها در بخش های آب و فاضلاب شهری و روستایی، مدیریت منابع آب، گردشگری ، کشاورزی، فرهنگی و ورزشی است که اطلاعات آنها در سامانه الکترونیک طرح های عمرانی و سرمایه گذاری زیرساختی درج شده و به زودی به فراخوان گذاشته خواهند شد. 

حسن پارسی پور با بیان اینکه پروژه های قابل واگذاری، محدود به این تعداد نیست و طرح های دیگری نیز برای ورود بخش خصوصی به عرصه اجرا، شناسایی و معرفی خواهد شد، افزود: سرمایه گذار می تواند نسبت به خرید این پروژه ها اقدام و آن را اجرایی کند و یا در اجرای آن با بخش دولتی مشارکت کند.

وی با بیان اینکه امسال ظرفیت و فرصت برای ورود بخش خصوصی به اجرای پروژه های عمرانی گسترش یافته است، گفت: بخش خصوصی بعضا برای اجرای پروژه با مشکل اعتباری و توان مالی روبه رو است از این رو خواستار اجرای پروژه های کوچک می شود اما امسال دولت شرایط را برای مشارکت بخش خصوصی فراهم کرده است.

وی خاطرنشان کرد: امسال در قانون بودجه، 210 میلیارد ریال اعتبار در قالب تبصره 19 برای کمک به سرمایه گذاری تعریف شده است اما هنوز سازوکار چگونگی تزریق این اعتبار به صورت مشخص ابلاغ نشده است. 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی با اشاره به اینکه 200 هزار میلیارد ریال تفاهم سرمایه گذاری در سفر رئیس جمهوری به استان منعقد شده است، گفت: این تفاهم ها فرصت خوبی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی است.

پارسی پور تصریح کرد: اختصاص یارانه به اعتبارات تسهیلاتی سفر رئیس جمهوری در دست پیگیری است و علاوه بر آن با توجه به اینکه خراسان شمالی در زمره استان های طرح توسعه غرب و شرق کشور قرار گرفته، مشوق هایی برای ترغیب سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در این استان نصیب بخش خصوصی می شود.

وی افزود: در سفر رئیس جمهوری به خراسان شمالی 6 هزار میلیارد ریال اعتبار تسهیلات از محل تبصره 18 مصوب شده است.

وی درباره پروژه های مصوب اقتصاد مقاومتی نیز اظهار داشت: نحوه اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی تغییر کرده است و این پروژه ها براساس مزیت هر شهرستان و منطقه برنامه ریزی می شود. 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: 18 پروژه اقتصاد مقاومتی در استان مصوب شده است که تاکنون 14 پروژه ابلاغ شده است.

استان 863 هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield