پیام خراسان

آخرين مطالب

772 عزادار حسینی در خراسان شمالی خون اهدا کردند اجتماعي

772 عزادار حسینی در خراسان شمالی خون اهدا کردند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بجنورد- در دهه نخست محرم، هزار و 162 تن از عزاداران حسینی برای اهدای خون به مراکز ثابت خونگیری خراسان شمالی مراجعه کردند که 772 نفر موفق به خون دادن شدند.

مدیرکل انتقال خون خراسان شمالی روز چهارشنبه با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: 211 نفر از خون دهندگان مزبور برای نخستین بار خون اهدا می کردند و 50 اهداکننده نیز زنان بودند.
حسین زارع با اشاره به رشد 54 درصدی اهدا کنندگان بار اولی محرم امسال نسبت به پارسال، افزود: همچنین شمار مراجعه کنندگان برای اهدای خون نیز 32.4 درصد رشد داشته است که امسال 30.84 درصد در اهدای خون، 35.13 درصد در اهدای خون توسط زنان و 26.24 درصد در اهدای مستمر خون نسبت به پارسال افزایش داشته ایم.
وی با اشاره به تکمیل ذخایر خون استان، گفت: شهروندان باید در تمام ایام به یاد بیماران نیازمند خون باشند و از هم استانی ها درخواست داریم که در روزهای پایان تابستان نیز همچون گذشته یاری رسان بیماران باشند.
زارع اظهار داشت: از روز تاسوعای حسینی، طبق روال هرساله، واحد نذر خون در محل پایگاه انتقال خون بجنورد مستقر شده و اهدا کنندگان می توانند با تصمیم آگاهانه و مناسب در این طرح شرکت کرده و این مرکز را در مدیریت ذخایر خون‌گیری یاری رسانده و از انباشت اهدای خون در یک مقطع مشخص جلوگیری کنند.
به گزارش ایرنا شاخص اهدای خون در خراسان شمالی 70 درصد، میزان شاخص اهدای خون بانوان پنج درصد، شاخص اهدای خون مستمر 72 درصد و شاخص جذب اهدا کنندگان 15.7 درصد است.
پارسال 24 هزار و 796 داوطلب اهدای خون به مراکز ثابت و سیار خون‌گیری خراسان شمالی مراجعه کرده و 17 هزار و 112 نفر آنان موفق به اهدای خون شده بودند.
خراسان شمالی 863 هزار نفر جمعیت دارد که 96 درصد نیاز خونی آن در داخل استان تامین می‌شود.
3007/5132


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield