پیام خراسان

آخرين مطالب

عزاداران خراسان جنوبی 379 واحد خون اهدا کردند اجتماعي

عزاداران خراسان جنوبی 379 واحد خون اهدا کردند
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - عزاداران خراسان جنوبی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، 379 واحد خون اهدا کردند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 2.7 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در این ایام 502 نفر برای اهدای خون مراجعه کردند که از این تعداد 379 نفر موفق به اهدای خون شدند.
محمدرضا عاملی بیان کرد: همچنین 49 نفر از مراجعه‌کنندگان برای نخستین بار برای اهدای خون اقدام کرده بودند که از خون این افراد نمونه‌برداری شد و سه ماه دیگر می‌توانند برای اهدای خون مراجعه داشته باشند.
مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی با بیان اینکه بیشترین خون اهدا شده مربوط به گروه خونی O بود اظهار داشت: از آنجایی‌که گروه‌های‌ مثبت بیشترین گروه خونی افراد را تشکیل می‌دهد و گروه‌های منفی تا حدودی کمیاب‌تر هستند اما می‌توانند گروه‌های مثبت خود را پوشش دهند لذا همیشه نیاز به همه گروه‌های خونی در استان وجود دارد.
وی با بیان اینکه نیاز به خون یک نیاز همیشگی است تاکید کرد: از اهداکنندگان درخواست داریم اهدای خون را تنها به ایام محرم یا روزهای تاسوعا و عاشورا موکول نکنند.
در ایام تاسوعا و عاشورا 2 پایگاه خونگیری در مرکز استان در دو شیفت صبح و عصر فعال بود.
7557* 6054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield