پیام خراسان

آخرين مطالب

پایگاه‌های خونگیری در تاسوعا و عاشورا فعال است اجتماعي

پایگاه‌های خونگیری در تاسوعا و عاشورا فعال است
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - پایگاه‌های خونگیری بیرجند در روزهای تاسوعا و عاشورا و پایگاه طبس در روز عاشورای حسینی برای دریافت خون از اهداکنندگان فعال است.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: صبح روز تاسوعا از ساعت هشت تا 13 پایگاه خونگیری اداره کل انتقال خون در میدان جانبازان خیابان پاسداران بیرجند فعال می‌شود.
محمدرضا عاملی ادامه داد: همچنین عصر تاسوعا نیز از ساعت 16 تا 19 اکیپ خونگیری در محل گود زورخانه امیر عرب بیرجند مستقر و نسبت به خونگیری اهداکنندگان اقدام خواهد کرد.
وی افزود: صبح عاشورا نیز اکیپ خونگیری بیرجند از ساعت هشت تا 14 در محل هنرستان آیت الله تهامی واقع در خیابان جمهوری اقدام به خونگیری از اهداکنندگان خون می‌کند.
مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی اظهار داشت: از ابتدای محرم امسال تاکنون 561 نفر به مراکز خونگیری استان مراجعه کردند که از این تعداد 403 نفر موفق به اهدای خون شدند.
وی یادآور شد: مردم بیرجند و طبس پارسال در روزهای تاسوعا و عاشورا 369 واحد خون اهدا کردند که در اختیار بیماران نیازمند قرار گرفت.
عاملی تصریح کرد: نیاز بیماران به خون و فرآورده‌های خونی همیشگی است لذا از اهداکنندگان درخواست داریم اهدای خون را تنها به ایام محرم یا روزهای تاسوعا و عاشورا موکول نکنند.
7557* 6054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield