پیام خراسان

آخرين مطالب

92 میلیارد تومان تسهیلات به خراسان جنوبی اختصاص یافت اقتصادي

92 میلیارد تومان تسهیلات به خراسان جنوبی اختصاص یافت
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - مدیر امور سرمایه گذاری جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: امسال برای اجرای برنامه تولید و اشتغال در بخش کشاورزی 146 میلیارد تومان تسهیلات بانکی یارانه‌دار به استان ابلاغ شد که تاکنون 92 میلیارد تومان آن اختصاص یافته است.

مهدی بهدانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال تمامی تسهیلات بانکی یارانه‌دار در قالب ردیف اعتباری «بند الف تبصره 18» با عنوان برنامه تولید و اشتغال بخش کشاورزی تدوین و با برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی به استان‌ها ابلاغ می‌شود.
وی بیان کرد: در این برنامه 10 رسته فعالیت ویژه در بخش کشاورزی از جمله گلخانه‌ها، گیاهان دارویی، صنایع تبدیلی و تکمیلی، تولید محصولات دامی (به غیر از مرغ گوشتی، تخم گذار و زنبور عسل)، شرکت‌های خدمات فنی و مشاوره‌ای بخش کشاورزی، شیلات و آبزیان، دامپزشکی و گیاه پزشکی، ساماندهی کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان، مدرن سازی و مکانیزاسیون کشاورزی و کسب و کارهای بازرگانی بخش کشاورزی اولویت‌بندی شده است.
مدیر امور سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهار داشت: نرخ سود تسهیلات در برخی رسته فعالیت‌ها هفت درصد و در برخی 12 درصد و سرمایه در گردش نیز 10 درصد در نظر گرفته خواهد شد.
وی عنوان کرد: تاکنون حدود 80 میلیارد تومان تسهیلات در بخش‌های گلخانه، گیاهان دارویی و زعفران به استان ابلاغ شده و ثبت نام از متقاضیان این رسته‌ها نیز در حال انجام است.
بهدانی ادامه داد: همچنین تاکنون سه میلیارد تومان برای بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی بخش کشاورزی به استان ابلاغ شده است.
وی با بیان اینکه سقف تسهیلات طرح‌ها متفاوت است و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد یادآور شد: متقاضیان برای دریافت تسهیلات بایستی به سامانه سیتا (سامانه یکپارچه تسهیلات وزارت جهاد کشاورزی) مراجعه و نسبت به ثبت ‌نام اقدام کنند.
مدیر امور سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر تنها در سه رسته گلخانه، گیاهان دارویی و زعفران می‌توان ثبت‌ نام کرد و تا زمان ابلاغ بخش دیگری از اعتبار، امکان ثبت‌نام برای سایر رسته‌ها در سامانه نیز فراهم خواهد شد.
وی افزود: تاکنون از مجموع سهمیه ابلاغی استان 65 میلیارد تومان به بانک کشاورزی، 20 میلیارد تومان به بانک توسعه تعاون و هفت میلیارد تومان به پست بانک اختصاص یافته است.
بهدانی اظهار داشت: اکنون 636 طرح به مبلغ بیش از 70 میلیارد تومان در قالب برنامه تولید و اشتغال بخش کشاورزی برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده است.
وی ادامه داد: از مجموع این طرح‌ها 197 فقره مربوط به رسته گلخانه‌ها، 356 طرح در حوزه گیاهان دارویی و زعفران و 83 طرح در زمینه دام و طیور( تسهیلات بانک توسعه تعاون مربوط به تمامی رسته‌ها است) بوده است.
7557* 6054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield