پیام خراسان

آخرين مطالب

به دلیل طولانی شدن روند اجرا،

ورزشگاه 15 هزار نفری بجنورد در حال فرسایش ورزشي

ورزشگاه 15 هزار نفری بجنورد در حال فرسایش
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بجنورد - ایرنا - طرح ورزشگاه 15 هزار نفری بجنورد که از سال 86 در قالب مصوبات سفرهای استانی دولت نهم و دهم در دستور کار قرار گرفته، با گذشت هفت سال و با پیشرفت فیزیکی 90 درصدی همچنان نیمه کاره مانده و تاخیر در تکمیل آن باعث فرسایش بخشی از سازه های آن شده است.

به گزارش ایرنا و بنا به تایید مسوولان ورزش خراسان شمالی، اکنون بخشی از زمین چمن، تجهیزات بخش ویژه (پاویون) و نیز دیگر قسمت های این ورزشگاه، به دلیل تاخیر در تکمیل و بهره برداری در حال از بین رفتن است.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی می گوید: اجرای ورزشگاه 15 هزار نفری بجنورد در سال 86 آغاز شده و تا کنون حدود 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
"امین رشد لمیر" در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار می کند: برای تکمیل ورزشگاه 15 هزار نفری و سالن شش هزار نفری آن 370 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که با تامین آن از سوی شرکت توسعه و ساخت اماکن ورزشی، پیش بینی می شود در یکسال آینده این پروژه به اتمام برسد.
وی اظهار کرد: اکنون به دلیل طولانی شدن اجرای این طرح ورزشی، ماهانه 50 میلیون ریال برای نگهداری چمن آن هزینه می کنیم و چمن نیز به دلیل عدم استفاده تا حدودی رو به تخریب نهاده است.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: بخش پاویون ورزشگاه نیز به همین علت رو به فرسودگی گذاشته و به طور کل تاخیر در بهره برداری از این پروژه می تواند زیان بیشتری را متوجه پروژه کند.
به گفته وی با تکمیل پیست تارتان؛ روشنایی و نمایشگر ورزشگاه، این ورزشگاه قابل بهره برداری خواهد شد.
رشد لمیر افزود: شاید ساخت این پروژه ورزشی در بجنورد، در سال 86 نیازی ضروری نبوده و ما با بودجه ای بمراتب کمتر از این رقم، می توانستیم ورزشگاه کنونی تختی را ساماندهی و تجهیز کرده و برای نیاز فعلی استفاده کنیم.
وی اضافه کرد: در هر صورت در دولت گذشته این پروژه بدون کارشناسی کامل، کلنگ زنی شده و همانند بسیاری از پروژه های عمرانی به دولت فعلی تحمیل شده و دولت نیز به دنبال تامین اعتبار تکمیلی آن است.
معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی علت تاخیر در بهره برداری از این پروژه را عدم تامین به موقع اعتبار آن در دولت گذشته دانست و گفت: این پروژه در زمره پروژه های مهر ماندگار بود که باید در دولت قبل به اتمام می رسید.
محمدحسین علی نیا اظهار کرد: به دلیل عدم تامین اعتبار این طرح نیز همانند چند هزار پروژه دیگر استان نیمه کاره مانده و ما تنها برای تکمیل ورزشگاه 15 هزار نفری نیاز به 50 میلیارد ریال اعتبار داریم.
وی اضافه کرد: اعتبار این بخش باید از محل اعتبارات ملی وزارت ورزش و جوانان تامین شود و قرار شده در سفر وزیر ورزش به استان، تصمیم نهایی برای تامین اعتبار پروژه صورت گیرد.
معاون استاندار خراسان شمالی گفت: اولویت دولت یازدهم اختصاص اعتبار برای پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد است و ورزشگاه بجنورد نیز در این زمره می گنجد و باید اعتبارش از سوی وزارت ورزش و جوانان تامین شود.
وی گفت: با نصب تارتان حاشیه زمین ورزشگاه، روشنایی و نمایشگر، این پروژه نیز تکمیل شده و قابلیت بهره برداری خواهد داشت.
وی در مورد سالن شش هزار نفری ورزشگاه نیز اظهار کرد: این پروژه پیشرفت فیزیکی زیادی ندارد و احتمال می رود تکمیل این بخش چند سال دیگر زمان ببرد.
طبق آمار استانداری خراسان شمالی، در این استان بیش از یک هزار پروژه عمرانی نیمه کاره وجود دارد که 61 پروژه مربوط به بخش ورزشی است و برای تکمیل آنها 700 تا 800 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
سرانه فضای ورزشی در این استان 50 سانتی متر مربع برآورد شده که با تکمیل 61 پروژه نیمه کاره و فضای باز به نظر می رسد سرانه فضای ورزشی استان به یک متر مربع برسد.
براساس برنامه پنجم توسعه باید سرانه ورزشی استان های کشور تا پایان این برنامه به یک متر مربع برسد که این هدفگذاری در شهرستان های جاجرم و فاروج در خراسان شمالی محقق شده است. ک/4
2712/626


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield