پیام خراسان

آخرين مطالب

افزایش 29 درصدی شهریه مدارس غیردولتی خراسان شمالی سياسي

افزایش 29 درصدی شهریه مدارس غیردولتی خراسان شمالی
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بجنورد- در سال تحصیلی جدید، شهریه تحصیل در مدارس غیردولتی خراسان شمالی تا 29 درصد افزایش یافته‌ است.

رئیس اداره مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی روز چهارشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: مدیران مدارس غیردولتی برای تعیین میزان شهریه، باید اطلاعات خدمات آموزشی مدرسه خود را در سامانه مربوط به شهریه، درج کنند.
مسعود عزیزی اظهار داشت: با بررسی اطلاعات درج شده در این سامانه، میزان شهریه مدارس تعیین می شود که بر این اساس در این استان شهریه برخی از مدارس هیچ افزایش نداشته و برخی تا 29 درصد افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه مدیران برخی مدارس نسبت به کمی افزایش شهریه خود اعتراض داشته اند، تاکید کرد: افزایش شهریه مدارس غیردولتی، با توجه به هزینه هایی که اداره این مدارس برای موسسان آن دارد، گریز ناپذیر است زیرا بیشتر این مدارس در فضای استیجاری استقرار دارند و امسال میزان اجاره بهای آنها افزایش یافته و علاوه بر آن هزینه های مربوط به مواد مصرفی و تامین نیروی انسانی هم بالا رفته است.
رئیس اداره مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی افزود: در شرایط کنونی، هزینه ها بالا است و حتی این میزان افزایش شهریه ها، نمی تواند برای فعالان این بخش صرفه اقتصادی چندانی داشته باشد.
به گزارش ایرنا، حدود 8 درصد از دانش آموزان خراسان شمالی، در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند که این رقم به دلیل محرومیت این استان و استقبال کمتر خانواده ها 3.5 درصد پایین تر از میانگین کشوری آن است.
سال تحصیلی گذشته در خراسان شمالی، در دوره ابتدایی 9 هزار و 896 دانش آموز در 102 مدرسه، در دوره متوسطه اول 2 هزار و 536 دانش آموز در 33 مدرسه و در دوره متوسطه دوم هزار و 6 نفر در 21 مدرسه غیردولتی تحصیل می کردند.
در خراسان شمالی، 165 هزار دانش آموز در بیش از 2 هزار باب آموزشگاه تحصیل می کنند.
7185/5132


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield