پیام خراسان

آخرين مطالب

عبادی:

نقش فرهنگ در ورزش گم نشود اجتماعي

نقش فرهنگ در ورزش گم نشود
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ورزش یک مسئولیت بزرگ اجتماعی است که باید همراه با فرهنگ باشد، گفت: باید در کنار مسئله ورزش، مسائل ارزشی و فرهنگی نیز دیده شود.
به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حجت الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی، امروز 20 شهریور، در دیدار با مدیرکل ورزش و امور جوانان استان اظهار کرد: در ورزش باید مسائل معنوی، ارزشی و اخلاقی مدنظر قرار گیرد.
وی بیان کرد: ورزش از نظر فردی موجب سلامت تن و رشد این نعمت خدا می‌شود، اما دستگاه ورزش یک دستگاه فردی و شخصی نیست و در واقع یک تشکیلات اجتماعی است که مهم‌ترین آن شاخصه فرهنگی است.
امام جمعه بیرجند افزود: در ورزش باستانی، بهترین نمودار آن شخصیت، اخلاق، تحمل، برداری و گذشت بوده که به ورزشکار داده می‌شد، لذا ما ورزش‌های خودی را با این چشم می‌دیدیم و می‌بینیم.
عبادی با بیان اینکه ورزش یک مسئولیت بزرگ اجتماعی است که باید همراه با فرهنگ باشد، در غیر این صورت صرف اینکه انسانی قدرت بدنی داشته باشد، کافی نیست، افزود: باید در کنار مسئله ورزش، مسائل ارزشی و فرهنگی نیز دیده شود.
وی با بیان اینکه ورزشی که می‌خواهیم یک ورزش مکتبی است نه اینکه صرفا قوی بودن بدن را دنبال کند، گفت: باید نقشه به کارگیری قدرت، در یک نقشه کمک به مظلوم و مبارزه با ظالم باشد و پیام اخلاق و فرهنگ بدهد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: ما به ورزشکار خود به عنوان یک جبهه فرهنگی و در راستای نظامی که اصل آن بر عدالت، کمک به مظلوم و مبارزه با ظالم است، می‌نگریم.
عبادی با بیان اینکه جامعه از قهرمانی ورزشکاران در جبهه‌های مختلف شاد می ‌شود چراکه آن قهرمان از جامعه‌ای است که نظام آن اسلامی و بر پایه عدل است، تصریح کرد: قوی کسی است که اراده و ایمانش به گونه‌ای است که نفسش نمی‌تواند آن را از جا بکند و به گناه بکشاند.
وی افزود: قوی تر از همه آن کسی است که وقتی ناراحت و عصبانی شود، سخن بدی بر زبان جاری نکند و از چارچوب حرف حق خارج نشود و به کسی اهانت نکند.
امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه کسانی هستند که وقتی قدرت می‌گیرند به حق دیگران دست درازی می‌کنند، یادآور شد: اراده انسان قوی به گونه‌ای است که علی رغم داشتن قدرت زیاد، به حرام دست نمی‌زند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield