پیام خراسان

آخرين مطالب

/دوسالگی شورا/

مهدی‌نیا: راه زیادی تا تحقق وعده‌ها در پیش داریم/ تعاملات باید گسترش یابد اجتماعي

مهدی‌نیا: راه زیادی تا تحقق وعده‌ها در پیش داریم/ تعاملات باید گسترش یابد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد معتقد است شورای پنجم شهر مشهد در دو سال نخست فعالیت خود توانسته به بسیاری از اهداف برنامه‌ریزی شده خود دست پیدا کند، اما تا تحقق وعده‌های انتخاباتی راه زیادی در پیش است.
محمدهادی مهدی‌نیا در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص عملکرد دو ساله شورای پنجم شهر مشهد، اظهار کرد: اگر عملکرد و برنامه‌های دو ساله شورا پنجم را در نظر بگیریم، بر اساس برنامه عملیاتی 1397 تا 1400 شهرداری پیشرفت‌های زمانی و فیزیکی خوبی در بسیاری از شاخصه‌ها داشته‌ است.
وی افزود: پروژه‌های عمرانی بزرگی مثل خط دو و سه قطار شهری، بافت پیرامونی حرم و همچنین تسویه بدهی‌های معوق از جمله اقدامات کلان مدیریت شهری مشهد است که در این شاخص‌ها بر اساس برنامه عملیاتی در نظر گرفته شده عمل کردیم و انحراف معیار زیادی نداشته‌ایم.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد عنوان کرد: بر این اساس در این دو سال توانستیم به بسیاری از اهداف برنامه‌ریزی شده خود دست پیدا کنیم، اما نسبت به شعارهایی که در انتخابات دادیم، راه زیادی در پیش داریم. با این وجود تلاش می‌کنیم ظرف دو سال آینده به سمت تحقق شعارهای داده شده گام برداریم تا بتوانیم بخش بیش‌تری این شعارها را محقق کنیم.
مهدی‌نیا با اشاره برخی اقدامات انجام شده، بیان کرد: در سال 96 که کار را تحویل گرفتیم، حدود 18 پروژه مشارکتی در شهرداری بلاتکلیف مانده بود. در دوسال گذشته توانستیم در کمیسیون اقتصادی گره بسیاری از این پروژه‌ها را با هماهنگی دستگاه‌های نظارتی و سایر سازمان‌ها باز کنیم. همچنین اگر تعداد اعضای مشارکتی در پروژه‌ها زیاد بود، با مجمع آن‌ها صحبت کردیم تا گره پروژه باز شود.
وی ادامه داد: در مجموع توانستیم تمام مشکلات پروژه‌های عمرانی را حل کنیم. بعضی از این پروژه‌ها بیش از 10 سال بلاتکلیف مانده بود. در حال حاضر گره این پروژه‌ها در شهرداری حل شده است و دیگر مشکلی از طرف ما وجود ندارند.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد با بیان این‌که «حل مشکلات پروژه‌های سرمایه‌گذاری گام بسیار بزرگی در مدیریت شهری پنجم بود»، تصریح کرد: همچنین در حوزه سرمایه‌گذاری توانستیم، اعتماد سرمایه‌گذاران را جذب کنیم که در این راه بازخوردهای خوبی دیدیم.
مهدی‌نیا با اشاره به عملکرد کمیسیون عمران و شهرسازی در دو حوزه پروژه‌های عمرانی و مسائل شهرسازی، اظهار کرد: در سال اول و در بخش پروژه‌های عمرانی، بدهی پیمانکاران را پرداخت کردیم و توانستیم پروژه‌های رها شده و نیمه‌کار را حل‌وفصل کنیم. در سال دوم کار نیز افتتاح پروژه‌های بزرگ مقیاس و کوچک مقیاس مختلف در سطح شهر داشتیم که تمام این کارها براساس برنامه عملیاتی شهرداری انجام شد. 
وی با بیان این‌که «افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌ها از ابتدای سال 98 شروع شد»، گفت: بر اساس تعهد ما کلنگ‌زنی خط چهار قطار شهری باید در سال 99 انجام می‌شد، اما این کار امسال آغاز شد. پروژه‌های تقاطع‌های غیرهمسطح، ادامه خط دو قطار شهری، خرید واگن و... از پروژه‌های بزرگ مقیاس برنامه عملیاتی است.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به این‌که «در این دوسال پروژه‌هایی که رضایت عموم را در بر می‌گیرد نیز انجام شده است»، عنوان کرد: آسفالت معابر شهری، رفع آب گرفتگی 259 نقطه بحرانی و... از مجموع پروژه‌هایی بوده که در این دو سال شورا با توجه به شرایط اقتصادی انجام شده است. تنها شهرداری که توانسته بدهی‌های خود را صفر کند، شهرداری مشهد است. 
مهدی‌نیا خاطرنشان کرد: شورا در این دو سال باید تعامل و همکاری بیش‌تری با دستگاه‌ها و سازمان‌های ذی‌ربط می‌داشت و باید این تعامل را افزایش دهیم. همچنین باید تعامل خود را با سازمان‌های مردم‌نهاد و ارگان‌های مردمی بیشتر کنیم.
وی با بیان این‌که «در زمینه طرح‌های تفضیلی و اصلاح طرح‌های جامع ما توانستیم، دستاوردهای ملموسی داشته باشیم» ادامه داد: در دو سال گذشته برای سیما و منظر شهری باید کاری بیش‌تری انجام می‌شد، اما با توجه به عدم متولی مشخص در این کار، عمل ملموسی در این زمینه انجام نشده است. 
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به این‌که «مدیریت شهری در دو سال آینده پروژه‌های شروع شده را پیگیری خواهد کرد»، خاطرنشان کرد: در حوزه اجتماعی پروژه‌های شهرسازی و عمرانی و همراهی کنش‌گران اجتماعی در این حوزه‌ها در دستور کار دو ساله ما قرار خواهد گرفت.
وی اضافه کرد: امیدواریم در پایان کار شورای پنجم بتوانیم شهری انسان‌گرا، زیست‌پذیر و با بیش‌ترین هماهنگی با محیط زیست خود و مردمی که در آن زندگی می‌کنند، داشته باشیم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield