پیام خراسان

آخرين مطالب

مدارس غیردولتی خراسان شمالی با حداقل استانداردها اجتماعي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - رئیس اداره مشارکت های مردمی سازمان آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: مدارس غیردولتی خراسان شمالی دارای حداقل استانداردها هستند.
مسعود عزیزی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه سازمان نوسازی مدارس با اغلب مدارس غیردولتی استان به لحاظ دارا بودن استانداردهای لازم موافقت نمی کند، اظهار کرد: آیین نامه کشوری ارسال شده که به این امر تاکید کرده است که تا سه سال مدارس غیردولتی مهلت دارند تا به استانداردهای لازم تجهیز شوند.
وی افزود: بعد از گذشت سه سال هر یک از مدارس غیردولتی که استانداردهای لازم را نداشته باشند، باید از چرخه فعالیت حذف شوند.
عزیزی ادامه داد: در حال حاضر این مدارس می توانند تا با حداقل استانداردها فعالیت کنند اما باید طی این سه سال به استانداردهای لازم نیز دست یابند.
وی اظهار کرد: علاوه بر آن از آنجاییکه این مدارس در استان استیجاری هستند باید هزینه هایی را جهت رسیدن به حداقل استانداردها متحمل شوند اما زمان جابجایی باید همان امور را در یک مکان دیگر انجام دهند که یک هزینه اضافی بر دوش مالکان این مدارس است.
این مقام مسئول با بیان اینکه تعداد مدارس غیر دولتی در استان 157 باب است، گفت: از این تعداد 103 باب در مقطع ابتدایی، 33 باب در مقطع متوسطه اول و 21 باب در مقطع متوسطه دوم است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield