پیام خراسان

آخرين مطالب

امام جمعه بیرجند: بداخلاقی در مسابقات ورزشی جایز نیست سياسي

امام جمعه بیرجند: بداخلاقی در مسابقات ورزشی جایز نیست
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: گاهی در مسابقات ورزشی شاهد بداخلاقی هستیم که در نظام مقدس جمهوری اسلامی ورزشکاران ما در صحنه های میدانی نباید بداخلاقی کنند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز یکشنبه در دیدار مدیرکل و کارکنان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی افزود: اگر این بداخلاقی ها بین دیگر ملل وجود داشته باشد ممکن است با مکتب آنها همسو باشد اما در مکتب اسلام اخلاق و صداقت مهم است.
وی اظهار کرد: اگر بدن های سالم در کنار روان و اندیشه های سالم باشد، قابل قبول است.
وی گفت: خراسان جنوبی استان ایمان و عمل صالح است و نیروهای ورزشی این منطقه براساس فرهنگی که از اجداد خود دارند امیدواریم هم در ورزش و هم در اخلاق، فرهنگ و صداقت برای دیگر استان ها الگو باشند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: ارزش هایی که مربوط به انسان است وقتی نرخ آن مشخص می شود که اصل انسان شناخته شود.
وی اظهار کرد: عده ای ارزش انسانی را در مسائل جان و روح انسان می دانند و به گونه ای در این راه افراط می کنند که ارزش های جسمانی را مقابل جان ضدارزش می دانند و ژوکی و مرتاضان هندی طرفداران این نظریه هستند.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: این عده نظرشان این است وقتی به جایگاه واقعی خود می رسیم که با همه آنچه مربوط به جنبه جسمی است، فاصله بگیریم.
وی افزود: عده ای در مقابل بر این نظرند که باید تن، جسم، ماده و نفسانیات را شناخت و همه ارزش های معنوی را نادیده گرفته و انسان منهای همه ارزش ها ایجاد می شود که امروز بخش عظیمی از دنیا در آتش این فکر انحرافی می سوزد.
وی بیان کرد: در اسلام که دین فطرت است، همه شئونات از جسم و روح انسان محترم شمرده می شود و ما براساس فطرت و عقل هستیم چون خدا هم جسم و هم جان را خلق کرده و در همه اینها صدها رمز و راز آفریده است.
امام جمعه بیرجند گفت: شناخت انسان در این مرحله یعنی باید هم امانت الهی جسم را حفظ کرده و به کمال رساند و از همه استعدادهای جسمی اش بهره گیرد و هم باید جانش را پرورش دهد چون ارزش و کمالات در جان و روح انسان است.
وی با اشاره به اینکه جایگاه بدن در اسلام مشخص است گفت: در فقه اسلامی ما ذره ای حق نداریم خودآزاری کنیم چون بدن امانت الهی است.
وی تصریح کرد: روزه ماه مبارک رمضان اگر برای بدن ضرر داشته باشد نباید روزه گرفت، بدن مرکبی چند روزه است که باید آن را سالم نگه داشته اما نباید در این موضوع خلاصه شد چون بدن برای ما نمی ماند.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: هرچه بدن را بپرستیم برای ما نمی ماند حتی اگر بدنی مثل رستم دستان داشته باشیم و خداوند با بدن سالم فرصتی به ما داده که باید از آن استفاده خیر و درست شود و با آن کمال کسب کنیم.
7559*3028


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield