پیام خراسان

آخرين مطالب

انتقال آب از سواحل چابهار منبع پایداری برای شرق کشور است سياسي

انتقال آب از سواحل چابهار منبع پایداری برای شرق کشور است
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - استاندار سیستان و بلوچستان گفت: انتقال آب از سواحل چابهار منبع مطمئن و پایداری برای شرق کشور است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، احمد علی موهبتی در نشست مشترک استانداران استان های شرق کشور با مدیران وزارت نیرو که با موضوع بررسی طرح انتقال آب از سواحل چابهار در سالن همایش شهید هاشمی نژاد مشهد برگزار شد، اظهار کرد: اگر نتوانیم در زمینه تامین زیرساخت ها به ویژه آب تصمیم درستی بگیریم، بدون شک در آینده با چالش های جدی مواجه خواهیم شد.
وی با بیان اینکه 60 درصد جمعیت جهان در فاصله صفر تا 60 کیلومتری سواحل دریا و رودخانه زندگی می کنند، افزود: این درحالی است که 3 درصد از جمعیت کشور در سواحل جنوب استقرار یافته اند و این مسئله ناشی از استراتژی غلط ما در سال های گذشته است.
موهبتی با اشاره به اینکه منابع آبی زیرزمینی کمی در سیستان و بلوچستان وجود دارد، تصریح کرد: قرارداد مشترکی با کشور افغانستان داریم که طی آن 850 میلیون مترمکعب آب از رودخانه هیرمند به عنوان سهمیه سالیانه استان تخصیص پیدا کند اما به واسطه خشکسالی این مهم محقق نشده است.
استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: برای ایجاد ثبات و جلوگیری از خطر در آینده باید به یک منبع آبی مطمئن دست یابیم و بدون شک این منبع پایدار انتقال آب از سواحل چابهار به شرق کشور است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield