پیام خراسان

آخرين مطالب

2هزارمیلیارد ریال سرمایه گذاری برای فاروج هدفگذاری شد سياسي

2هزارمیلیارد ریال سرمایه گذاری برای فاروج هدفگذاری شد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بجنورد- ایرنا- نماینده مردم شهرستان های فاروج و قوچان در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال 2 هزار میلیارد ریال از منابع مختلف برای سرمایه گذاری در تمامی عرصه های مختلف فاروج هدفگذاری شده است.

به گزارش ایرنا هادی شوشتری روز دوشنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری فاروج اظهار کرد: هم اکنون نخستین ماموریت دستگاه های اجرایی شهرستان شناسایی فرصت های سرمایه گذاری بر اساس مزیت ها در چهارچوب ظرفیت های موجود است.
وی با بیان اینکه شناسایی سرمایه گذار در اولویت قرار گیرد افزود: مدیریت این فرایند برای رسیدن به این مهم هدفگذاری شده است.
مدیرکل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان شمالی هم گفت: امسال ایجاد 11 هزار فرصت شغلی در استان هدفگذاری شده است.
حسن نوری با اشاره به تحقق 140 درصدی ایجاد فرصت های شغلی در شهرستان فاروج براساس سهیمه سال گذشته افزود: با توجه به معرفی طرح هایی با نیاز میانگین تسهیلات چهار میلیارد ریالی رتبه نخست را در این بخش در استان دارد.
وی گفت: 30 درصد تسهیلات اشتغال در سال جاری به صورت شناور است و هر شهرستانی به تناسب ظرفیت ها می تواند از این تسهیلات بهره مند شود.
وی افزود: هم اکنون نوبت ورود به حوزه پرداخت تسهیلات از سوی بانک ها برای این تسهیلات هستیم.
فرماندار فاروج نیز در این آیین گفت: برای رصد هر چه بهتر حوزه اقتصاد دو کارشناس در این بخش فعال شده اند و در حوزه بخشداری ها نیز با این رویکرد یک نیرو فعال شده است.
هادی رجائی نیا افزود: هدف گذاری ورود سرمایه برای امسال تا دو هزار میلیارد ریال است.
وی از برخی دستگاه ها به خاطر تاخیر در پاسخ به استعلامات در حوزه های اقتصادی انتقاد کرد و گفت: همه نگاه ها نباید به سمت بانک ها باشد و گاهی اشکال از خود دستگاه بوده و در همین راستا پنجره واحد سرمایه گذاری در شهرستان ایجاد می کنیم.
شهرستان 49 هزار نفری فاروج در 90کیلومتری شرق بجنورد واقع شده است.
7187/ 3007/ 6042


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield