پیام خراسان

آخرين مطالب

لبیک یا حسین (ع) تجدید عهد با رهبری است سياسي

لبیک یا حسین (ع) تجدید عهد با رهبری است
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - بیرجند - امام جمعه بیرجند و نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: لبیک یا حسین (ع) این کلمه طیبه به عنوان تجدید عهد با امام حسین(ع)، حضرت مهدی(عج) و امام خامنه‌ای در برابر ایادی بیگانه است.

حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی در اجتماع بزرگ بسیجیان خراسان جنوبی در مصلی المهدی(عج) افزود: امروز رهبری جامعه آزادگان و مسلمانان در نیابت رهبری، حضرت مهدی (عج) و ولایت فقیه، لبیک یا حسین (ع) است و در منطقه و سطح بین‌الملل اندیشه بسیجی به عنوان لبیک یا خامنه‌ای است.
وی بیان کرد: زمانی که زیارت امام حسین(ع) را انجام می‌دهید و می‌گوید «یا لیتا کنا معک موید» همان است که امروز در این آزمایش با حسین زمان لبیک بگوییم.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی با بیان اینکه ما به عنوان مسلمان باید نسبت دین و حکومت را بدانیم که از دیدگاه دین حکومت چه جایگاهی دارد، اضافه کرد: انسان موجودی است که از نظر استعداد بی‌نهایت است اما بالفعل حیوان ضعیفی است.
وی افزود: به صورت غریزی در بسیاری از مسائل حیوانات در اداره زندگی خود مسلط هستند اما انسان همواره سرگردان است چرا که انسان به گونه‌ای آفریده شده که برای پرورش استعدادهای خود نیاز به زندگی جمعی دارد.
امام جمعه بیرجند عنوان کرد: انسان‌ها به صورت همکاری و تعاون با یکدیگر تبادل امکانات می‌کنند و این موضوع است که باعث استعدادهای مختلف انسان می‌شود و غیر از این اگر انسان صد سال هم در محیط مساعد پرورش یابد حتی حرف زدن را هم یاد نمی‌گیرد.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی با تاکید براینکه حکومت از دیدگاه دین و عقل ضرورتی اجتناب ناپذیر است، اضافه کرد: وقتی انسان می‌خواهد به صورت اجتماعی زندگی کند باید قانون داشته باشد و به قانون عمل کند و اگر به قانون در اجتماع عمل نکند حال او از انسان وحشی در جنگل هم بدتر خواهد بود.
وی ادامه داد: قانون باید ضمانت اجرایی باشد و گرنه قانون به تنهایی اگر بهترین قانون عالم هم باشد، فایده‌ای ندارد.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی اظهار داشت: باید در کنار حکمت، حکومت باشد و حکومت براساس عدل باشد و راهش از طریق کسب و اجرای علم به معنی عام آن باشد اگر چنین شد جامعه‌ای به عنوان مدینه فاضله رخ می‌دهد و انسان کامل می‌شود.
وی بیان کرد: اوجب واجبات از نظر انسانی و اسلامی یک حکومت صحیح، قانونمند، دانش بنیان و عادل ماب است و پیامبران برای این مبعوث شده‌اند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: پیامبران به دنبال ایجاد حکومت الهی بودند به همین خاطر بود که همواره آنان را تهدید، از صحنه خالی و با منزوی می‌کردند، اگر پیامبران به دنبال بازی‌های سرگرم کننده بودند که هیچ کس با آنان نمی‌جنگید بلکه برای آنان آش نذری هم می‌پختند.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی با بیان اینکه براساس آیات قرآن کریم سرنوشت انسان‌ها در دست خودشان است، گفت: به عنوان مثال زمانی که فرعون بر روی کار می‌آید مقصر چه کسی است؟ درست است که فرعون طغیان و سرکش است اما بدتر از فرعون افرادی هستند که از او اطاعات می‌کنند چرا که از فرعون به تنهایی کاری ساخته نیست.
وی کوچکترین کمک به ستمگر را گناه کبیره دانست و افزود: براساس روایات هر قوم و جمعیتی شایستگی حکومتی را دارند که بر آنان حاکم است چرا که آن حکومت با کمک و سکوت آن مردمان حاکم شده است.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی عنوان کرد: نباید گناهان را به گردن یکدیگر بیندازیم و بلکه باید ببینیم که خودمان در اجرای عدل و امر به معروف چقدر عمل کرده‌ایم و اگر آنچنان که دین می‌فرماید عمل کنیم هیچ فرصتی برای ستمگران و سوء استفاده‌کنندگان پیش نمی‌آید.
وی اظهار داشت: ما در انواع و اقسام تخلفات که به خاطر سکوت مسلط می‌شوند، شریک هستیم یعنی در گناه کل جامعه که به انحراف کشیده می‌شود ما هم سهم داریم.
امام جمعه بیرجند ادامه داد: امام حسین(ع) از مدینه حرکت کردند اما اهل مدینه همراه آن حضرت نیامدن چرا که خواستن آسوده باشند اما یک سال بعد شهادت امام حسین(ع) یزدیان به مدینه حمله کردند و جان، مال و ناموس مردم را هتک حرمت کردند و آنان را به فجیع‌ترین وضع به قتل رسانند چرا که آنان نسبت به حکومت بی‌تفاوت بودند.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به فرمایش امام حسین (ع) مبنی بر هل من ناصر ینصرنی هم گفت: این حدیث به معنی مرا نجات دهید نیست بلکه ای مردم تمام حقوق شما ضایع می‌شود و من آمده‌ام که شما را یاری کنم و شما نیز کمک کنید تا دین، آزادی و عزّت شما حفظ شود.
وی با بیان اینکه باید رهبری براساس عدل و علم انجام شود، افزود: رهبر دین خدا یک وظیفه دارد و آن این است که با تمام وجود به میدان بیاید و تک تک افراد جامعه هم وظیفه دارند که رهبر الهی انتخاب و حمایت کنند تا پیروز مسلم شوند.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی اظهار داشت: آنچه مسلمانان و نامسلمانان از 1400 سال پیش تا به امروز درگیر هستند همه لوازم مساله کربلاست چرا که اگر آنجا لبیک می‌گفتند و به حد کفایت می‌آمدند، سرنوشت جامعه اسلامی کرامت و افتخار بود.
وی با بیان اینکه افرادی که در صحنه کربلا تا شهادت مانند بهترین یاران امام حسین(ع) بودند گفت: امام حسین(ع) می‌خواست که افرادی که در صحنه کربلا حاضر شدند با تحمیل نباشند به آنان گفت اگر می‌خواهید بروید، چرا که یزدیان با من کار دارند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: آنان که الهی و اصیل بودند گفتند که اگر ما را بکشند و بسوزانند ما صحنه را ترک نمی‌کنیم و ارزش حیات ما اینجاست.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی عنوان کرد: سخنان سید حسن نصرالله امروز تکرار سخنان یاران با وفای امام حسین(ع) است که اگر همه ما کشته شویم و بدانیم که کشته می‌شویم و ما را می‌سوزانند و سپس زنده می‌شویم و این کار را هزار بار با ما بکنند، بازهم با شما می‌مانیم.
7556*6054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اعتبار باند دوم محور نهبندان - سربیشه تامین شد

صنایع دستی نیازمند برندسازی است

اولین دوره انتخابات شورای توسعه و حمایت از تشکل های شهرستان برگزار شد.

نباید عده‌ای سودجو، دامان پاک همه بازاریان را لکه‌دار کنند

برای اخذ مجوز 60 سالن مطالعه در خراسان رضوی اقدام شده است

2 هزار و 550 کیلو گرم زعفران در خوشاب تولید شد

درخواست مردم از قوه قضائیه: با اشرار برخورد شود

مسابقات همخوانی قرآن دانش‌آموزان کشور در مشهد پایان یافت

ترافیک در جاده‌های خراسان رضوی پرحجم است

بصیرت، ضایعات نفوذ دشمن را کاهش می‌دهد

مردم در دفاع از امنیت کشور لحظه‌ای درنگ نمی‌کنند

دشمن در تجمعات اخیر به دنبال کشته‌سازی بود

شورای نگهبان در احراز صلاحیت‌ها نباید رودربایستی داشته باشد

توسعه تفکر بسیجی جامعه را مصون می‌کند

راهپیمایی نمازگزاران سرایان در حمایت از امنیت داخلی ومحکوم کردن اقدامات اغتشاشگران

قدردانی امام جمعه بجنورد از مردم در جداسازی مطالبات خود از آشوب‌گران

خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های خراسان رضوی

درچهلمین سالگردبزرگداشت هفته بسیج

سهمیه‌بندی سوخت نباید موجب گرانی اجناس شود.

مراسم تکریم ومعارفه امام جمعه شهر سرایان

راهپیمایی «ابراز انزجار از اغتشاش‌گران و میثاق با ولایت» در مشهد

29 لیدر تجمعات اعتراضی در خراسان جنوبی دستگیر شدند

گزارش‌های تصویری هواشناسی در ایرنا گامی در راستای افزایش اطلاع رسانی

امام جمعه مشهد: حضور مردم دشمنان را مستاصل کرده‌ است

مسئولان درتصمیمات خود مردم را نادیده نگیرند/گران‌فروشان جزو اشرار

اعتراض حق مردم است/بی تدبیری در سهمیه بندی بنزین

جلسه بهداشت سقاخانه های شهرستان بیرجند برگزار شد

مسئولان اقتصادی با کار جهادی قیمت‌ها را کنترل کنند

صف به نانوایی‌های خراسان شمالی بازگشت

حضور پرشور مشهدی‌ها در راهپیمایی میثاق با ولایت

مردم پای آرمان‌های انقلاب و نظام ایستاده‌اند

حضور پرشور مردم مشهد در راهپیمایی میثاق با ولایت

میراث فرهنگی خراسان شمالی آماده همکاری با بخش خصوصی است

کشت گلخانه‌ای در جوین 2 برابر شد

پنج هزار نفر ازطریق مراکز کاریابی خراسان رضوی مشغول کار شدند

انتشار گزارش‌های تصویری هواشناسی در ایرنا گامی در راستای افزایش اطلاع رسانی

مهمترین رویدادهای ورزشی خراسان رضوی در هفته‌ای که گذشت

اردوی تیم ملی کبدی در مشهد آغاز شد

سیل حدود 83 میلیارد ریال به تاسیسات آب خراسان شمالی خسارت زد

جذب 21 میلیارد ریال برای جبران خسارات‌ سیل به آبفای خراسان شمالی

تئاتر خراسان شمالی برترین‌های خود را شناخت

یادواره 400 شهد بسیجی در سبزوار برگزار شد

بیش از 80 درصد مردم خراسان شمالی مشمول بسته معیشتی هستند

فعالیت 800 گروه نمایش در کشور

استاندار خراسان شمالی: بسیج تکیه‌گاه انقلاب است

پرونده تخلف فروشگاههای زنجیره‌ای در مشهد تشکیل شد

ساخت باند دوم محور نهبندان - سربیشه تامین اعتبار شد

پایان مطالعه طرح توسعه 2 روستای در معرض خطر رانش شیروان

هنرمند شیروانی معروف به حنجره طلای ایران درگذشت

پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج در خاطر دلدادگان ایران اسلامی ماندگار شد