پیام خراسان

آخرين مطالب

خراسان جنوبی در حوزه ورزش و جوانان ، ویژه دیده شده است ورزشي

خراسان جنوبی در حوزه ورزش و جوانان ،  ویژه دیده شده است
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - جانشین فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی گفت: به دلیل تحریم‌ها و محدود شدن صادرات نفت، 62 هزار میلیارد تومان از سرجمع بودجه مصوب دولت در سال 98 تحقق پیدا نخواهد کرد.
مسعود سلطانی‌فر روز شنبه در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی افزود: روند افزایشی و نگران کننده برخی شاخص‌های تورم ، اشتغال و سرمایه‌گذاری در کشور کنترل و تثبیت شده است و در چند ماه اخیر هم با کاهش نرخ تورم مواجه بودیم.
وی ادامه داد: همچنین توانسته‌ایم ارزش پول ملی را تا حدود زیادی حفظ کنیم، جنبه‌های اشتغال را بهبود ببخشیم و نقدینگی مورد نیاز واحدهای تولیدی را تامین کنیم.
وی در عین حال اظهار داشت: به دلیل تحریم‌ها و محدود شدن صادرات نفت در اولین گام، بودجه امسال دولت از 448 به 386 هزار میلیارد تومان کاهش یافته است.
وزیر معین هیات دولت در خراسان جنوبی ادامه داد: در حال حاضر شرایط ویژه‌ای در کشور حکم فرما است ، بعد از حدود 30 ماه مذاکره با کشورهای 1+5 و تفاهم‌ بین‌المللی به نام برجام منعقد شد و با فرایند خروجمان از تحریم‌ها به فرمول بُرد - بُرد رسیدیم که منافع ما و کشورهای دیگر حفظ شده بود.
وی افزود: اما پس از تغییر هیات حاکمه آمریکا باعث شد با بدعهدی و بداخلاقی‌هایی مواجه شویم و رئیس جمهوری جدید آمریکا با صراحت به خاطر تامین نشدن منافع آمریکا در برجام از این تفاهم نامه بین‌المللی خارج شد با این تعبیر که وزیرخارجه ایران سر وزیرخارجه آمریکا را کلاه گذاشته است لذا آمریکا با خروج خود تحریم‌هایی را آغاز کرد تا به یک توافق جدیدی برسد که تامین کننده منافع او و تهدید کننده امکانات و فعالیت‌های هسته‌ای ایران باشد.
سلطانی‌فر یادآور شد: اکنون بعد از گذشت حدود 20 ماه از موضع‌گیری جدید آمریکا با وضعیت بسیار خطیری مواجه هستیم و تحریم‌های غیرقانونی، ناعادلانه و غیرانسانی با همه توان و ابزارها علیه ملت ایران اعمال می‌شود و در جای خود می‌توان از آن به عنوان ترور اقتصادی یاد کرد که همه عرصه‌ها و امور کشور را مورد تهدید قرار داده است.
وی گفت: در دوران هشت سال جنگ تحمیلی در طول یکهزار کیلومتر مرز می جنگیدیم اما در این شرایط هیچگاه صادرات نفت ایران قطع نشد و درآمد حاصل از صادرات نفتی به راحتی وارد کشور تا نیازهای ارزی تامین شود.
جانشین فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی و وزیر معین هیأت دولت در خراسان جنوبی افزود: اما الان به شدت از این جهت تحت فشار هستیم، صادرات نفت ایران محدود شده و مجاری واردات درآمدهای حاصل از صادرات نفت نیز محدودتر می‌شود چون ابزارهای دشمن برای کنترل شبکه مالی و پولی و بانکی جهانی به نسبت 30 سال قبل گسترده‌تر شده است.
وی گفت: لایحه بودجه سال 98 را دولت با 407 هزار میلیارد تومان تقدیم مجلس کرد اما در نهایت بودجه 448 هزار میلیارد تومانی در مجلس مصوب شد.
سلطانی فر ادامه داد:اما به دلیل تحریم‌ها و محدود شدن درآمدها در یکی از نشست‌های سران قوا که به صورت ویژه برای مبارزه با شرایط تحریمی برگزار می‌شود با توجه به تحقق درآمدهای مختلف و محدود شدن آن اکنون در اولین قدم 448 هزار میلیارد تومان به 386 هزار میلیارد تومان کاهش یافته است.
وی بیان کرد: یعنی 62 هزار میلیارد تومان از سرجمع بودجه مصوب دولت امسال تحقق پیدا نخواهد کرد لذا فشار این کاهش روی پروژه‌های عمرانی خواهد بود و مجبور هستیم در هزینه‌های جاری، حقوق کارکنان دولت و درآمدهای تامین بودجه اختصاص پیدا کند تا درآمدهای دولت با مشکل مواجه نشود.
جانشین فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی افزود: کسر درآمدها به معنای کسر تخصیص در ردیف‌های عمرانی است به ویژه ردیف‌هایی که مربوط به درآمد هزینه است، بقیه موارد با استفاده از اسناد خزانه انجام می‌شود که شرایط پیچیده‌ای را در کشور ایجاد کرده است.
وی با تاکید بر اینکه دولت تمام هم و غمش مقابله با شرایط تحریمی است، عنوان کرد: خیلی‌ها تصور می‌کردند کاهش ارزش پول ملی و افزایش قیمت ارزهای مختلف که تاثیرگذار بر قیمت‌ها است بیشتر از زمان کنونی خواهد بود و تورم را سه رقمی پیش بینی می‌کردند اما با تدابیر انجام شده از جمله سیاست‌های اقتصاد مقاومتی موفق شدیم افزایش قیمت ارز و روند کاهش ارزش پول ملی را کنترل کنیم و تورم را کاهش دهیم.
سلطانی‌فر گفت: امیدوار هستیم با عزم و اراده دولت با پشتیبانی ملت این گردنه را مثل 40 سال گذشته با موفقیت پشت سر بگذاریم؛ این ملت اراده کرده است که راه عظمت، اقتدار، موفقیت ، آبادانی را با قدرت و همت ادامه دهد و هیچ نیروی در مقابله با اراده یک ملت نمی‌تواند مقاومت کند و قطعا اراده ملت ایران در این شرایط پیروز خواهد شد.
وی با بیان اینکه خمیر مایه اقتصاد مقاومتی یعنی استفاده از همه ظرفیت‌های اقتصادی کشور برای رشد و توسعه و مقابله با تهدید های داخلی و خارجی، افزود: علیرغم تمام محدودیت‌ها منابع و مشکلات اما موفقیت در این عرصه قابل قبول و قابل ارزیابی است و اگر دچار تحریم‌های ناعادلانه و کمرشکن نمی‌شدیم امروز در بخش‌های مختلف اقتصادی کشور می‌توانستیم موفقیت‌ها و دستاوردهای بیشتری کسب کنیم.
جانشین فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی و وزیر معین هیأت دولت در خراسان جنوبی با اشاره به ظرفیت‌های فراوان کشور در تمام حوزه‌ها و استان‌ها ادامه داد: ایران به لحاظ ذخایر گازی رتبه دوم و در ذخایر نفتی رتبه چهارم دنیا را دارد و در مجموع ذخایر نفت و گازی رتبه اول دنیا را داریم.
وی افزود: امروز با همه محدودیت‌ها توانسته‌ایم میزان بهره‌برداری از مخزن مشترک گاز پارس جنوبی را از کشور قطر بیشتر کنیم سرمایه گذاری‌های گسترده‌ای انجام گرفته ولی هنوز هم نیازمند سرمایه‌گذاری بیشتری هستیم.
سلطانی‌فر گفت: در بسیاری از مخارن مشترک نواری مرزی پروژه‌هایی اجرا می‌شود که به تزریق گاز معروف است و مخازن نفتی در حال جوان‌سازی است که میزان بهره‌برداری در برخی مخازن با پروژه‌های تزریق گاز افزایش می‌یابد.
وی ادامه داد: درحوزه پتروشیمی نیز سرمایه‌گذاری خوبی انجام شده است و بعد از حل و فصل مشکلات موجود با دنیا هر چه سریعتر سرمایه‌گذاری‌های عظیم در بخش تولید انرژی و محصولات مختلف صنعتی و معدنی به بهره‌برداری برسد.
سلطانی فر با تاکید بر اینکه مدل توسعه در کشور ما بسیار مهم است، افزود: در 40 سال گذشته در مجموعه‌ای از کشورهای آسیای جنوب شرقی که به ببر و بچه ببرهای اقتصادی معروف هستند قرار گرفتیم این کشورها درآمد سرانه خود را در دوره 30 ساله با استفاده از سرمایه‌گذاری خارجی، تامین امنیت سرمایه، اصلاح نظام مالیاتی و بانکی و بهره‌گیری از فرهنگ نژاد زرد توانسته‌اند ده‌ها برابر افزایش دهند.
وی بیان کرد: اژدهای اقتصادی یعنی چین از خواب بیدار شده است و در اقتصاد جهانی، توانسته ژاپن را پشت سر بگذارد لذا اگر سریعتر از منابع استفاده نکنیم از دنیا عقب خواهیم ماند.
وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه نباید از سرمایه گذاران بخش خصوصی و گردشگران ایراد غیرمنطقی بگیریم، گفت: باید با حمایت از سرمایه‌گذاران در مراحل ابتدایی کار اجازه دهیم اشتغال ایجاد و وضعیت سرمایه‌گذار تثبیت شود و بعد از آن مالیات بگیریم.
وی با بیان اینکه مدل توسعه توزیع عادلانه فقر به بن بست رسیده است افزود: امروز کشورهای توسعه یافته دنیا به دنبال مدل توسعه ایجاد ثروت و توزیع عادلانه ثروت از طریق اخذ مالیات، ایجاد رفاه و خدمات عمومی و توسعه آموزش و پرورش رفته‌اند که موفق نیز بوده‌اند.
سلطانی‌فر ادامه داد: ما باید اجازه دهیم ابتدا از منابع دولتی و بخش خصوصی ایجاد ثروت و اشتغال شود تا بعد از طریق اخذ مالیات‌ها بتوانیم رفاه عمومی ایجاد کنیم.
وی بیان کرد: در سیستم مالیاتی کشورهای توسعه یافته نیز هیچ فرار مالیاتی وجود ندارد و برخورد جدی با کسانی که به نحوی از پرداخت مالیات سرباز بزنند انجام می‌شود.
جانشین فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی و وزیر معین هیأت دولت در خراسان جنوبی با اشاره به ذخایر معدنی و جاذبه های گردشگری کشور گفت: همین کویر یکی از مقاصد مهم گردشگران اروپایی است و حاضر هستند که برای دیدن جاذبه‌های آن ارز پرداخت کنند لذا از این محل می توانیم اشتغال ایجاد کنیم.
وی با ابراز امیدواری از اینکه تا پایان سال چند سفر دیگر نیز به خراسان جنوبی داشته باشد گفت: عملیات اجرایی راه آهن استان خراسان جنوبی در کوتاه‌ترین زمان ممکن بعد از تجهیز کارگاه توسط پیمانکار و با سفر معاون اول رئیس جمهور در 15 مهرماه آغاز می‌شود.
سلطانی فر ادامه داد: در خصوص مسائل مربوط به کویرتایر بیرجند نیز وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده است که نیازها تامین می‌شود.
وی با بیان اینکه مسائل دیگر استان خراسان جنوبی که هنوز به سرانجام نرسیده است در گزارشی ارسال شود تا به صورت تک تک از طریق وزارتخانه‌های مربوطه پیگیری شود، افزود: شرایط ارزی و پولی کشور دارای محدودیت‌های زیادی است ولی خوشبین هستیم که این مشکلات رفع خواهد شد.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در حوزه ورزش و جوانان نیز خراسان جنوبی در کنار چهار استان سیستان و بلوچستان ، ایلام، کردستان و کهگیلویه و بویراحمر به صورت ویژه دیده شده است تا پروژه‌های نیمه تمام آن سریعتر به بهره‌برداری برسد و استعدادهای خوبی که در استان وجود دارد زمینه بروز و ظهور پیدا کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

FATF به ایران: فوراً پالرمو و CFT را تصویب کنید

سه امتیاز بی‌دردسر برای شریف و شاگردان

راه‌یابی شطرنج‌بازان خراسانی به نیمه نهایی قهرمانی کشور

قوچان‌نژاد: عملکرد کولاکوویچ ضعیف بود

بسیاری از مدیران ورزشی ما به دلیل مناسبات سیاسی انتخاب شده‌اند

ورزش و هیپنوتیزم

خراسان رضوی رتبه نخست ورزش همگانی و عشایری در کشور

والیبال خراسان شمالی توانایی مالی برای حضور در لیگ را ندارد

قهرمانان کشور همراه با اندیشه حسینی هستند/اخلاق بهترین جلوه ورزش

اولین پایگاه قهرمانی ورزش های پهلوانی در بیرجند راه اندازی می شود

اجرای طرح استعدادیابی کاراته در خراسان رضوی

صداقت: هیچ حریفی را در حذفی نباید دست‌کم گرفت

سمپوزیوم بین‌المللی هیپنوتیزم ورزشی در مشهد برپا شد

برگزاری نخستین سمپوزیوم بین‌المللی هیپنوتیزم ورزشی در دانشگاه فردوسی

احداث سالن‌های والیبال و بسکتبال در دستورکار شهرداری مشهد

خلیقی: تیم جوانی داریم و هدف اصلی ما کسب تجربه است

ظریف: حمله به نفتکش ایرانی توسط چند دولت بود

رقابت دوچرخه‌سواران سراسر کشور در جام مهرگان

ایران یکی از قدرتمندترین کشورهای آسیا در حوزه پارالمپیک

رونمایی از شش مدال طلای پارالمپیک اهدایی به موزه آستان قدس رضوی

50 درصد بیمه‌شدگان رشته ورزشی اسکواش، زن هستند

واکنش پدر روح‌ الله زم به خبر دستگیری پسرش

برای حضور در لیگ برتر مشکلی نداریم/ سالن سجاد تا شروع لیگ آماده می‎شود

آماده برگزاری جلسه بررسی وضعیت حادثه کول‌جنو هستیم

پایان اردوی ملی پوشان روئینگ بانوان در سد شیرین دره خراسان‌شمالی

جلیلی: برای حضور در لیگ برتر مشکلی نداریم/ سالن سجاد تا شروع لیگ آماده می‎شود

حضور تماشاگران زن در ورزشگاه‌های شهرستانی مجوز ندارد

آغاز مسابقات تنیس قهرمانی کشور در مشهد

تمرین دوچرخه‌سواران خراسان‌شمالی در جاده‌های فرعی و خلوت

جذب 350 هزار نفر در رشته هندبال تا پایان سال

جذب350 هزار نفر در رشته هندبال تا پایان سال

افتتاح 90 پروژه نیمه تمام ورزشی در خراسان رضوی تا پایان سال جاری

جذب 350 هزار نفر در رشته هندبال/سامانه جامع اطلاعات تدوین شد

دوچرخه‌سواران تربتی عازم کربلای معلی شدند

افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های مغزی با فوتبال

برگزاری اولین دوره مسابقات شطرنج آزاد کشوری در نیشابور

پایان مسابقات پاورلیفتینگ باشگاه‌های خراسان رضوی در مشهد

دوچرخه سواران تربت حیدریه عازم کربلای معلی شدند

حضور سه بازیکن فرش‌آرا در لیست نهایی ناظم‌الشریعه/ بهادری خط خورد

چشم‌انداز روشن و امیدوارکننده‌ای پیش روی فوتبال خراسان رضوی است

نایب قهرمانی جودوکاران نوجوان خراسان شمالی در مسابقات کشوری

اجرای طرح استعدادیابی فوتبال در مناطق هفت‎گانه خراسان رضوی

پرورش‌اندام‌کاران خراسانی سوم کشور شدند

موفقیت خراسانی‌ها در مسابقات پرورش‌اندام قهرمانی کشور

نخستین لیگ فوتبال کودکان در خراسان رضوی شکل گرفت

حجتیان: نگاهی متوازن به تمامی سبک‌های کاراته داریم

شیربیگی: نیم‌نگاهی به قهرمانی داریم

صادقی: نفت رقیب سرسختی است/ در هر سه جام مدعی هستیم

بانوان اسفراین، قهرمان ووشوی خراسان شمالی شدند

پمپئو: اعزام نیرو به ریاض به خاطر ایران است!