پیام خراسان

آخرين مطالب

مقالات

چگونه کمال‌گرا نباشیم؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی یک روانشناس بالینی با اشاره به اینکه افراد کمال‌گرا از اشتباه کردن هراس دارند، گفت: این افراد از نقص داشتن و اشتباه کردن می‌ترسند و باید به صورت عمدی مرتکب خطا شوند.

سالمندان را دریابیم

پیام خراسان - مشهد- سالمند، فردی است که سن او ۶۰ سال و بالاتر است. او پس از سالها کار و تلاش و ارائه خدمات به جامعه نیاز دارد که در دوران سالمندی به کمکش بشتابیم و پاسخگوی نیازهایش باشیم.

دلالان در کمین طلای سرخ

پیام خراسان - تربت‌حیدریه- فصل برداشت طلای سرخ از مزارع زعفران شهرستان‌های تربت‌حیدریه و زاوه در استان خراسان رضوی به عنوان قطب تولید زعفران ایران و جهان تا چند روز آینده آغاز می‌شود و با توجه به سود بسیار در بازار این محصول، فعالیت واسطه‌ها و دلالان در این زمینه از هم‌اکنون به صورت محسوس آغاز شده است.

آتش‌نشان، فداکار گمنام

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی بیشتر ما زمانی که یکی از اعضای خانواده، دوستان و یا نزدیکان درخطر باشد، اقدامات شجاعانه انجام می‌دهیم و کمتر کسی را دیده‌ایم که برای نجات جان فردی که نمی‌شناسد، جان خود را به خطر اندازد. نجات جان یک انسان و حتی یک حیوان تنها از یک آتش‌نشان برمی‌آید.

جزیره‌ای عمل کردن مهدهای کودک و محتوایی که مشخص نیست

پیام خراسان - گناباد ـ سپردن کودکان به عنوان آینده‌سازان کشور به مهدکودک‌ها که متولی مشخص و محتوای واحدی ندارد، در حالی صورت می‌گیرد که هفت سال نخست زندگی، جزو مهمترین مراحل تربیت فرد به شمار می رود.

کروناویروس و کاهش ۱.۲ میلیارد گردشگر در جهان

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی گردشگری موتور مهمی در رشد اقتصادی بسیاری از کشورهاست. بخش گردشگری توانایی منحصربه‌فردی در ایجاد توسعه اقتصادی دارد و فرصت‌های بی‌نظیری در شهرهای بزرگ و جوامع روستایی که ممکن است سال‌های آینده ساکنان آن را ترک کنند، فراهم می‌کند.

از کُرک فروشی کنار خیابان تا شالی که گردن ملکه انگلیس نشست

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی گرم و نرم، سبک و ظریف است اما بسیار گران قیمت؛ طرفدار بسیار دارد از خاورمیانه گرفته تا اروپا تا آنجا که شال ملکه انگلیس شده و یا پالتوهای گران قیمت کشمیری بر تن اروپاییان اما آنچه که نصیب همه تولیدکننده های مواد اولیه اش یعنی کُرک بزهای معروف خراسان جنوبی می شود تنها ۱۰۰ میلیون تومان ناقابل در سال است.

دانشگاه و دفاع مقدس

پیام خراسان - مشهد- دفاع مقدس صحنه رشادت‌ها و جانفشانی‌های تمام آحاد کشور بود و دانشگاهیان نیز در این میان نقش پر رنگی داشتند و با توجه به توانایی‌های خود یا اسلحه بر دوش گرفتند و به طور مستقیم با دشمن رو به رو شدند و یا در سنگرهای مهندسی، تجهیزاتی را طراحی و ساختند که به دلیل تحریم در اختیار ما قرار نداشت.

کشتیرانی پایدار برای سیاره پایدار

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی روز جهانی دریانوردی، سالانه در تاریخ ۲۴ سپتامبر، به‌منظور نشان دادن سهم صنایع بین‌المللی دریایی در اقتصاد جهان، به‌ویژه کشتیرانی برگزار می‌شود. روز جهانی دریانوردی بر اهمیت ایمنی کشتیرانی، امنیت دریایی و محیط دریایی تمرکز دارد. مراسم این روز توسط سازمان ملل و از طریق سازمان بین‌المللی دریانوردی (IMO) برگزار می‌شود.

روایتی از مظلومیت و آزادگی/آزادگانی که هیچگاه به وطن برنگشتند

پیام خراسان - بیرجند- رزمنده و آزاده دوران دفاع مقدس خراسان‌جنوبی گفت: خاطرات بسیار تلخی از مظلومیت اسراء و آزادگانی داریم که در همان اردوگاه‌ها بعثی مظلومانه شهید شدند و حتی جنازه‌شان به وطن برنگشت.

پیچیدن عطر دفاع مقدس در خزان فصل‌ها

پیام خراسان - بجنورد- خزان که می‌رسد، آخرهای تابستان، در کوچه پس‌کوچه‌ها و خیابان‌ها، چفیه ایثار و سنگر دلاورمردی شکوفه می‌دهند و عطر جهاد و شهادت در همه جا پراکنده می‌شود.

مزاحمت به قیمت جان

پیام خراسان - مشهد- "مزاحمت تلفنی" برای دستگاه‌های امدادی، اورژانس و آتش‌نشانی معضلی است که همه شهرها با آن مواجهند و به رغم اقدامات فرهنگی، بازی با جان و مال مردم برای عده‌ای به تفریح تبدیل شده است.

فراز و نشیب‌های فئودالیسم در ایران

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی دولت و جامعه فئودالی در تاریخ ایران کی و چگونه آغاز شد و چه تحولاتی را رقم زد؟ دگرگونی‌ها در تاریخ ایران نتیجه قدرت‌های فئودالی و دوره‌هایی است که بازتاب عملکرد فئودال‌ها و زمین داران بزرگ بوده و این وضعیت تا دوران قاجار و پهلوی و اصلاحات ارضی ادامه داشت.

ترس موجران از مالیات و دست کوتاه مستاجران از ودیعه

پیام خراسان - مشهد- برخی مستاجران در مشهد می‌گویند ترس موجران از پرداخت مالیات بر درآمد اجاره مسکن باعث شده است آنان از رسمی کردن اجاره‌نامه سرباز زنند و این امر دست مستاجران را برای رسیدن به وام ودیعه مسکن کوتاه کرده است.

بهترین دسته گل خوراکی جهان را مُفت می‌خرند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی با کیفیت ترین و بیشترین زعفران جهان و به عبارتی گران ترین ادویه جهان را تولید می‌کند اما حاصلش شده مرگ دستش و زمینی که پس از قرن‌ها جایش را می‌دهد به محصول دیگری؛ پی در پی فکر می‌کند چه محصولی ارزش جایگزینی با زعفران دارد؟ هنوز امیدوار است به نتیجه نرسد و زعفران بی‌رقیبش همچنان در زمین‌هایش لبخند بزند.

پشتیبانی جنگ بر دوش زنان اسفراینی/ نقش مادری و همسری در دفاع مقدس

پیام خراسان - بجنورد_ مادران، همسران، خواهران و دختران رزمندگان نقش به سزایی در ترویج ارزش‌ها و فرهنگ روزهای آتش و خون دارند و فرهنگ ایثار و روحیه‌ شهادت طلبی را به مردان، پسران، جوانان منتقل می‌کنند.

داوطلبانه در کویر/زندگی با «نذر آب» جاری شد

پیام خراسان - بیرجند-مناطق محروم و دورافتاده زیادی در خراسان جنوبی وجود دارد که جمعیت هلال احمر با نذر آب ۳ به یاری مردم دربرخی از این مناطق رفته است.

غفلت از خشونت رو به رشد علیه کودکان

پیام خراسان - مشهد- غفلت از خشونت علیه کودکان به عنوان یکی از رایج‌ترین انواع کودک‌آزاری شامل تامین نشدن نیازهای اساسی کودک مانند دریافت نکردن غذای کافی، پوشاک، بهداشت و مراقبت است که به دلیل فرایند پیچیده بررسی و بروز آن نمی‌توان آمار دقیق در این زمینه ارائه کرد.

از دزفول تا مشهد با بانوی ایثارگر/شهرهایمان به تلی ازخاک تبدیل شد

پیام خراسان - مشهد ـ آوارگی بعد از جنگ و بی خانمانی مردم خوزستان باعث شد که بسیاری از خانواده ها خانه و کاشانه خود را ترک کنند، ناهید پورحامد نیز یکی از این افراد است که با خانواده شهر خود را ترک کردند.

شهر مشهد در قاب هشت سال مقاومت

پیام خراسان - مشهد- حال و هوای این روزهای سرزمین خورشید، رنگ و بوی دفاع مقدس و ایثارگری‌های بی بدیل در دفاع از میهن را دارد و در گوشه و کنار شهر مشهد جلوه‌هایی از رشادتهای آن دوران در قاب تصویر تجلی یافته ‌است.

طنزی جدی: مهمترین عامل طلاق، ازدواج است

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی این مساله که به لطیفه‌ای در ادبیات روزمره تبدیل شده است و مهمترین عامل طلاق را ازدواج می‌داند حکایت از حقیقتی تلخ و البته روشنگرانه نیز دارد.

جهان در آینده پلاستیکی باقی‌ می‌ماند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی کارشناسان، میزان آلودگی پلاستیکی در سواحل جهان را اندازه‌گیری کردند و دریافتند، نیروی انسانی و منابع موردنیاز برای مدیریت این میزان زباله به‌سختی امکان‌پذیر است؛ حتی اگر این امکان محقق شود، جهان در آینده پلاستیکی غیرقابل‌قبول باقی‌ می‌ماند.

چاق‌ها از کینوا چه می‌دانند؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی دانه ای باستانی و مادر همه دانه های گیاهی جهان است؛ انقدر مقوی است که غربی ها از آن به جای گندم استفاده می کنند و آنقدر باارزش غذایی بالاست که از ان به عنوان خاویار گیاهی یاد می شود.

روستای بکاول مقصد گردشگری مغفول در تربت‌حیدریه

پیام خراسان - تربت‌حیدریه- روستای "بکاول" بخش مرکزی شهرستان تربت‌حیدریه یکی از جذابیتهای طبیعی و فرهنگی گردشگری واقع در خراسان رضوی است که در صورت معرفی مناسب و تامین زیرساختهای لازم، قابلیت تبدیل به یک مقصد گردشگری موفق را دارد.

نان خوردن به نرخ روز، آری یا نه؟

پیام خراسان - مشهد- نانوایان مشهد می‌گویند، نرخ مصوب نان باید افزایش یابد چون درآمدشان کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد اما کم فروشی، گران فروشی، آردفروشی و پروانه‌های کسب دارای مشکل و دهها تخلف دیگر، باورپذیری گفته آنان را دشوار می‌کند.

کرونا و چالش واکسن آنفلوآنزا

پیام خراسان - مشهد- تامین و توزیع واکسن آنفلوآنزا با توجه به خطر تداخل و همزمانی این بیماری با پاندمی کرونا، شروع فصل پاییز امسال را با دغدغه‌ها و اما و اگرهای بسیار از سوی مردم و متولیان سلامت آنان رو به رو کرده است.

امید با ما چه می‌کند؟

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی روانشناس بالینی مرکز خدمات تخصصی روانشناسی و مشاور جهاد دانشگاهی خراسان‌رضوی با اشاره به اینکه در مغز انسان انتقال‌دهنده‌های عصبی وجود دارد که مسئول حفظ، ایجاد شادمانی، انگیزه و تحرک به سمت آینده است، گفت: طبق بررسی‌های انجام شده افراد امیدوار میزان بیشتری از انتقال‌دهندگان عصبی مثل سروتونین را ترشح‌می‌کنند که سبب می‌شود شادمانی، انگیزه و تحرک بیشتری نسبت به سایر افراد داشته باشند.

تحصیل گران شد/ زنگ خطر ترک تحصیل در مناطق محروم

پیام خراسان - بیرجند- افزایش قیمت بالای لوازم التحریر در خراسان جنوبی در کنار قدرت خرید پایین مردم زنگ خطری برای ترک تحصیل دانش آموزان در مناطق محروم است.

یخ عسلویه معدنی ایران در حال آب شدن

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی گرچه نام استانشان با زرشک و زعفران گره خورده اما به عسلویه معدنی ایران نیز معروف است و تنها ۵ معدن طلایش می تواند خراسان جنوبی را به عرش برساند و ثروت را به این استان سرازیر کند اما هنوز برخی معادنش منجمد مانده اند و یخ سرمایه گذاری در آنها آب نشده است.

کلنگی که ۱۳سال بر زمین ماند/باغ موزه دفاع مقدس در پیچ وخم اعتباری

پیام خراسان - بیرجند-باغ موزه دفاع مقدس خراسان جنوبی که در سال ۸۵ کلنگ احداث آن به زمین زده شد به دلیل مشکلات اعتباری اکنون پس از ۱۳ سال باز هم مسئولان وعده برای آغاز عملیات اجرایی آن را داده اند.

فقط دلالان را می‌خنداند

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی معروف به همیشه خندان است اما اشک تولیدکننده اش را در اورده است؛ هشت سال پایش عرق ریخته تا گوساله گاو شود و هر ساله نوازشش کرده تا شهریور هر سال نتیجه دسترنجش را ببیند اما سود طلایی اش عاید دلال، آن هم تنها در طول بیست روز کاریش می شود.

کهکشان دنباله دار سلیمانی؛ کابوس هرشب پنتاگون

پیام خراسان - مشهد ـ معادلات و تحلیل‌ها از محتوا و کیفیت تشیع پیکر قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در عراق و ایران نه تنها تمامی رسانه‌ها و اندیشکده‌ها را شگفت زده کرد، بلکه همگی دچار وحشت و کابوس شدند.

کرونا و دغدغه سرویس مدارس

پیام خراسان - بیرجند - تهیه سرویس مدارس با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید و مشکلات به وجود آمده از انتشار ویروس کرونا دغدغه‌ای را برای والدین دانش‌آموزان ایجاد کرده است، هرچند متولیان در این حوزه اعمال دستورالعمل‌های بهداشتی و نظارت را در دستور کار قرار داده‌اند.

خرابی همیشگی جایگاه CNG/ بخش خصوصی پای کار نمی‌آید

پیام خراسان - تایباد ـ پس از آغاز سهمیه بندی بنزین و استقبال مردم از گاز، دو جایگاه CNG تایباد جوابگوی نیاز این شهرستان مرزی نیست، لذا انتظار می‌رود مسئولان در جهت حل این مشکل اقدام کنند.

بارقه‌ امید برای رونق بازار گوهرسنگ‌ها

پیام خراسان - مشهد- سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) به عرصه شناسایی ظرفیت‌های سنگ‌های قیمتی کشور و تقویت فعالیت و رفع موانع در این زمینه ورود کرده است که با این رویداد، فصل جدیدی در بازار گوهرسنگ‌های خراسان رضوی آغاز شده و امید به رونق این بازار و تسهیل صادرات و واردات آن افزایش یافته است.

عشق آتشین، با صدور حکم اعدام یخ زد!

پیام خراسان - با تایید حکم قصاص قاتل عاشق پیشه در دیوان عالی کشور، در حالی عشق خیابانی به اشک پشیمانی گره خورد که جوان ۲۲ ساله به خاطر ...

تدابیر مدیران و نگرانی والدین/ دغدغه های کرونایی ادامه دارد

پیام خراسان - بجنورد- بازگشایی مدارس خراسان شمالی با دل نگرانی خانواده‌ها همراه شد اما مدیران و معلمان سعی دارند با تدابیری خطر ابتلا به کرونا را در دانش‌آموزان کاهش دهند.

صنعت چاپ خراسان جنوبی توانمند اما ناشناخته

پیام خراسان - بیرجند - صنعت چاپ در خراسان جنوبی با ۶۲ سال قدمت امروز ظرفیت‌های متعددی دارد که به گفته فعالان این حوزه، بخشی از این ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها ناشناخته مانده است.

کشت کلزا در خراسان رضوی گامی در مسیر تامین امنیت غذایی

پیام خراسان - مشهد- توسعه کشت دانه روغنی کلزا به منظور حرکت در مسیر تامین امنیت غذایی، خودکفایی و کاهش واردات روغن یکی از مسائل مهم در حوزه کشاورزی است که از این حیث خراسان رضوی گامهای بلند و موثری برداشته است.

التماس بزرگترین تولیدکننده زرشک دنیا برای فروش محصولش

پیام خراسان - ایسنا/خراسان جنوبی محصول بزرگترین تولیدکنندگان زرشک در دنیا و ایران به پای برداشت رسیده در حالیکه زرشک پارسالشان در انبارها خاک می خورد؛ حالا مانده اند در چه کنم روزگار و دست به التماس دلال و جهاد کشاورزی و تعاون روستایی

سوءاستفاده تروریسم از بحران کووید-۱۹

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی تروریسم نوعی خشونت مشخص و در طیف وسیع‌تر خشونت باانگیزه ایدئولوژیک است. بانک اطلاعات جهانی تروریسم (GTD)، تروریسم را تهدید یا استفاده واقعی از زور و خشونت غیرقانونی یک فرد غیردولتی برای دستیابی به یک هدف سیاسی، اقتصادی، مذهبی یا اجتماعی از طریق ایجاد ترس، اجبار یا ارعاب تعریف می‌کند.

سیل خون...

پیام خراسان - ایسنا/خراسان رضوی با کشتار ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ دریایی از خون میان شاه و مردم پدید آمد و در پی آن احساسات عمومی علیه رژیم شاه تحریک، نفرت مردم تشدید و جمعیت آتشی‌تر شد.

شوق مدرسه و استرس کرونا

پیام خراسان - بیرجند - سال تحصیلی جدید در شرایطی از ۱۵ شهریور آغاز شد که شوق دانش‌آموزان برای رفتن به مدرسه با نگرانی والدین بابت ویروس کرونا همزمان و همراه شده است.

قیام خونین ۱۷ شهریور آغاز اضمحلال حکومت طاغوت بود

پیام خراسان - بجنورد- شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با صدور بیانیه‌ای یاد و خاطره شهدای گلگون کفن قیام خونین یوم الله ۱۷ شهریور(جمعه سیاه) را گرامی داشت.

پیشروی راه‌آهن بیرجند برای تحقق آرزوی دیرینه

پیام خراسان - بیرجند - یکی از مهمترین طرح‌های زیربنایی که پس از سال‌ها انتظار در خراسان جنوبی عملیاتی شد، پروژه ریلی بیرجند به یونسی گناباد بود که تاکنون عملیات زیرسازی آن ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

ساير مطالب

رنگ کرونا، زنگ مدرسه و زندگی که تداوم دارد

یک تصمیم و هزار نگرانی / دانش آموزان خراسان شمالی در راه مدرسه

مهم نیست چقدر پول یا زمان دارید، مهم ...

سوگ بی‌صدای محرم

رضویه مشهد، شهری گرفتار حاشیه‌نشینی

"خطر صفر" در بازگشایی مدارس وجود ندارد

وقتی کرونا نوآوری می‌آورد/ تبلور عشق حسین (ع) در هیئت مجازی

بغض گلوی زرشک کاران کشور ترکید

تغذیه و کرونا

ببر خراسان درگذشت / او پهلوان مشهد بود

تاسوعا روز پیشواز حماسه حسینی

روایت آیین‌های عاشورایی در گنجینه فرهنگ‌ها

سفر به مقصد کرونا/تعطیلات پیش رو در خانه بمانیم

امید به بهبود اشتغال پس از ضربه کرونا

حسینیه‌ای به وسعت مشهدالرضا

هیئتی در تراز انقلاب توسط دانشجویان بجنورد / تپش قلب با عشق حسین

کشت زیر پلاستیک در کاشمر فرصت یا تهدید

فردای ترور چه گذشت؟

نگاهی عقل‌گرایانه به واقعه عاشورا با «حقیقت عاشورا»

آب گرم شفابخش در دیگ رستم

شکست حاکمیت لیبرال در عراق توسط آمریکا / درس عبرت اعتماد به غرب

چگونه روزهای سخت را تاب بیاوریم؟

پایانی بر اضطراب کنکور در تب و تاب کرونا

وقتی تاغزارهای سبزوار قلیان سودجویان را چاق می‌کنند

چگونه در دوران کرونایی شاد باشیم؟

بی‌توجهی مردم و مسئولان خراسان شمالی به کرونا

حرکت دشوار بازرسان روی تیغ دولبه نظارت بر بازار

جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز گناباد نیازمند هم‌افزایی

تبدیل بیمارستان به مرکز گردشگری/ سرنوشت مبهم بیمارستان امام رضا

قد کشیدن برخی کانال‌های غیرمجاز خبری در سایه توجه مسوولان

سفری ایمن با حمل‌ونقل عمومی در دوران کرونایی

دنیای چپ دست‌ها

راز «بی بی یاخشیگل»، مامای زندگی / درس‌های یک پیرزن برای نسل جوان

فرونشست زمین آخرین اخطار طبیعت

چگونه ذهن‌آگاهانه زندگی کنیم؟

کرونا و رویای تلخ مادر شدن

ماسک هست اما گران/ کمبود شدید در برخی بخش‌های اسفراین

مشکلات امرار معاش هنرمندان / واکاوای نقش هنر در مبارزه با کرونا

در همه‌گیری کنونی حافظه با ما همراه نشده است

بارانی که بجنوردی ها دل خوشی از آن ندارند/ بارش دلیل قطعی آب

دوئل استکبار و مقاومت در جنگ روایت رویدادهای خاورمیانه

ضربه مهلک کرونا به یاقوت سرخ/ کنسرسیوم چتر زرشک می شود

صفر تا صد واقعه غدیر / از روایات تا ادله تاریخی

بال بسته بوقلمون خراسان رضوی برای پرواز در آسمان تولید

بی خبرند، می خواهم بنویسم اما...

سیلی خشک روزگار بر چهره خراسان جنوبی/ 18 دشت ممنوعه شد

اعتیاد یک پدیده مخرب اجتماعی چندوجهی ‌است

پژواک صدای خواسته‌ها تا آستانه گره‌گشایی

سایه کرونا بر شروع سال تحصیلی در کاشمر

سه گره بر ماسک سه لایه

صید گنج در دل کویر

تاثیر رفتار دیگران در استفاده از ماسک

اصلاحات نتیجه نداد، مردم به مشروطه روی آوردند

سرنوشت مبهم لاستیک‌هایی که در خراسان شمالی نچرخید

جنگ فرهنگ‌ها با کرونا / خوی رهبران جوامع موثر در شیوع کویید19

ترانزیت کالا به آسیای مرکزی نیازمند مسیرهای جایگزین

لقمه‌ای که از گلوی شترداران پایین نمی‌رود

کاهش استرس با خندیدن

کشاورزی خراسان رضوی سربلند در حصار چالش‌ها

عرفه، روز هجرت به باطن و نفس

تغییر اقلیم در کاشمر و ضرورت آمادگی برای مواجهه با آن

آغوش سوگم باش

کاهش نرخ باروری از پیامدهای تأخیر در ازدواج

«غلامعلی» جانی دوباره گرفت/صدای آب سکوت 20 ساله قنات را شکست

راه‌اندازی کسب و کار در سه روز

پایداری آب نیاز دیرینه روستاهای خراسان رضوی

رجوی نیست اما خط توهم و نفاق باقی است

سفر به مشهد و خراسان رضوی ممنوع!

چه کسانی اصلا کرونا نمی‌گیرند؟ / ژن‌های خوب ویروس را از بدن پاک می‌کند

تاثیر عوامل روان‌شناختی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا

صنعت بیمه و اپیدمی کرونا ویروس

سهم 30 درصدی آرد از هزینه تولید نان/ جای خالی حمایت دولت

آقای روحانی، پاییزی سیاه در انتظار ماست

نفس تنگ مردم در آشفته بازار ماسک/ مواد ضدعفونی 40درصد گران شد

کاهش اضطراب با قدردانی

راهکارهای نجات سفره‌های آب زیرزمینی در خراسان رضوی

نذر عشق در روزگار کرونا

درد سرهای بزرگ طرح ملی مسکن/ خانه از خشت اول کج است

باد و گرما نفس کجی نهبندان را گرفت/ تالاب تهی از آب شد

صنعت آب الفبای آبادانی در کویر خراسان رضوی

زیرسایه نخلستان 200 ساله در بیابان لوت

‍ طبیعت خط قرمزشان است

حلاجی مشکلات طلای سفید بشرویه/ صنعت پنبه در سراشیبی

آجر به آجر تا آینده‌سازی

مروری بر زندگی کارگران کوره‌های آجرپزی کاشمر

بار بی‌تدبیری دستگاه‌های اجرایی بردوش معلولان خراسان شمالی

آبیاری نوین؛ مهمترین اقدام برای مدیریت مصرف آب

تاثیر ورزش منظم بر بهبود عملکرد شناختی کودکان

نفس هایی که با گرانی ماسک تنگ می شود

زنان و جوانان در معرض احساس تنهایی ناشی از کرونا

کلنگ‌هایی که بر زمین ماند/ اجرای مصوبات تا پایان سال

تبعات دو دهه بحران آب در شهرستان کاشمر

زحمتش را خراسان جنوبی‌ها می‌کشند، پولش را خارجی‌ها می‌برند

معادن خراسان جنوبی روی لبه تیغ / عمق مشکلات بیشتر شد

روایتی شیرین در عصر کرونا/ ازدواجی که چتر ایتام شد

کرونا در هوا معلق می‌ماند؟

روزهای کرونایی، فرصتی تاریخی برای ترویج زندگی سالم

ماسک‌ها و باورها

آنچه کودکان را پای کتاب‌های داستان میخکوب می‌کند

بی انگیزگی فعالان اقتصادی در سایه قوانین ناکارآمد/دلالی رونق یافت