پیام خراسان

آخرين مطالب

علمي

سرمایه‌گذاری در حوزه غذا و دارو از اولویت‌های جدی معاونت علمی ریاست جمهوری است

پیام خراسان - مشهد- معاون علمی و فناوری رئیس‌ جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: سرمایه‌گذاری و حمایت از فعالان در حوزه غذا و دارو به ویژه داروهای دامی از اولویت‌های جدی این معاونت است.

کشف اثر مهرهای گلی از محوطه تاریخی "ریوی" در خراسان شمالی

پیام خراسان - سرپرست هیات ایرانی باستان‌شناسی در محوطه تاریخی ریوی گفت: طی فصل هفتم کاوش بین المللی باستان‌شناسی در محوطه تاریخی ریوی واقع در شهرستان مانه و سملقان، تعداد زیادی اثر مهرهای گلی کشف شد.

بهبود شانه‌های آسیب دیده در تمرینات ورزشی با حسگر کریگامی

پیام خراسان - پژوهشگران دانشگاه میشیگان (UM)، با الهام ازکریگامی (هنر ژاپنی در خلق ساختارهای سه بعدی ازبریده‌های کاغذ) روشی برای بهبود شانه‌های آسیب‌دیده در تمرینات ورزشی ارائه کردند.

فاصله گرفتن خانواده‌ از والدسالاری به ضرر فرزندان است

پیام خراسان - مسئول مرکز مشاوره و توانمندسازی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: در دوره جدید خانواده‌ها سعی کردند از والدسالاری فاصله بگیرند و به سمت فرزندسالاری بروند که به ضرر فرزندان است.

درد و رنجی فراتر از دیالیز

پیام خراسان - بیرجند - بیماران کلیوی با تکرار تلخ دیالیز هر هفته سه نوبت و هر دفعه چهار ساعت، برای ادامه زندگی در نبرد هستند، این بیماران در خراسان جنوبی با مشکلاتی دیگری نیز دست و پنجه نرم می‌کنند که نیاز به توجه ویژه مسئولان و خیرین دارند.

مشهد قطب هیپنوتیزم ورزشی آسیاست

پیام خراسان - دبیر انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران گفت: از جمله اهداف انجمن هیپنوتیزم ایران این است که روانشناسی ورزشی را در ایران نهادینه کند.

به زودی فن بازار در خراسان شمالی راه اندازی می شود

پیام خراسان - معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان شمالی گفت: به زودی فن بازار در خراسان شمالی با هدف پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان و تولید محصولات راه اندازی می شود.

سل، کشنده ترین بیماری عفونی در زنان سنین باروری

پیام خراسان - کارشناس مسئول بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: سل کشنده ترین بیماری عفونی در بین زنان سنین باروری است و کنترل آن به توجه و برنامه ریزی ویژه نیاز دارد.

تمام اندیشه‌ها به سمت کنکور متمرکز نشود

پیام خراسان - معاون آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه نباید تمام اندیشه‌ها به سمت کنکور متمرکز شود، گفت: لازم است شایسته‌سالاری در انتخاب اعضای انجمن و اولیا و مربیان به عنوان یک راهبرد در آموزش و پرورش مدنظر قرار گیرد.

زنگ خطر برای زرشک ایران

پیام خراسان - بیرجند - بیماری « زنگ زرشک» هم اکنون 980‌ هکتار از باغات زرشک خراسان جنوبی نخستین تولید کننده زرشک ایران را آلوده کرده است با توجه به روند گسترش این بیماری، کنترل نکردن آن زنگ خطر جدی برای نابودی زرشک کشور است.

دانشگاه کارآفرین چگونه شکل می‌گیرد؟

پیام خراسان - همکاری و مشارکت دانشگاه و صنعت با داشتن چارچوب ساختاری مشترک از طرف دانشگاه و توجه به ارزش‌های مشترک، انعطاف‌پذیری و برنامه‌های هوشمند برای شروع یک استارتاپ، بسیار سود آفرین خواهد بود.

مهمترین مشکلات روانی دانشجویان

پیام خراسان - مسئول مرکز مشاوره و توانمندسازی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: مشکلی که در زمینه اعتیاد دانشجویان وجود دارد این است که افراد چندان برای حل این مشکل خود به مرکز مشاوره مراجعه نمی‌کنند، به این دلیل که ممکن است اعتماد نکنند و نگران باشند اطلاعاتی در این زمینه افشا شده و برای آن‌ها مشکلاتی ایجاد کند.

آموزش خراسان جنوبی از چه رنج می‌برد؟

پیام خراسان - نخستین کمیته آموزش استان ذیل کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان به دبیری جهاددانشگاهی خراسان جنوبی پس از احصای دغدغه‌های دستگاه‌های درگیر در امر آموزش استان در این نهاد برگزار شد.

علم هیپنوتیزم ایران دارای جایگاه نخست در آسیا است

پیام خراسان - مشهد - دبیر انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران گفت: هیپنوتیزم هم ‌اکنون جایگاه علمی خود را پیدا کرده تا جایی که علم هیپنوتیزم ایران در جایگاه نخست آسیا قرار دارد.

ایران جزو پنج کشور برتر در دانش هیپنوتیزم است

پیام خراسان - مشهد- رئیس انجمن هیپنوتیزم آسیا "آمریکا، آلمان، فرانسه، ایتالیا و ایران" را به لحاظ سطح دانش هیپنوتیزم در زمره برترین کشورهای جهان معرفی و بیان کرد: ایران از جایگاه بالایی در حوزه درمان با استفاده از هیپنوتیزم در دنیا برخوردار است.

نخستین کنگره آسیایی هیپنوتیزم در مشهد گشایش یافت

پیام خراسان - مشهد- نخستین کنگره آسیایی هیپنوتیزم همزمان با ششمین کنگره‌ بین‌المللی هیپنوتیزم ایران روز سه شنبه با حضور افزون بر یک هزار نفر از متخصصان و کارشناسان این حوزه از داخل و خارج کشور در مشهد گشایش یافت.

آموزش استثنایی از نظام تحصیلی حذف شود

پیام خراسان - یک روانشناس تصریح کرد: لازم است در نظام آموزشی ما تلاش شود حوزه مربوط به آموزش کودکان استثنایی حذف و آموزش‌ها یکپارچه شود.

بازی‌های رایانه‌ای اگر باعث پرخاشگری نشوند، مفیدند/ کودکان نسل جدید از شکست گریزانند

پیام خراسان - مدرس گروه روانشناسی پردیس شهید هاشمی‌نژاد فرهنگیان مشهد گفت: بازی‌های رایانه‌ای مورد استفاده کودکان اگر باعث افزایش پرخاشگری و خشونت در بین کودکان نشوند، می‌توانند تاثیر مثبت نیز داشته باشند.

انتظار بالای والدین از دلایل اضطراب دوران کودکی

پیام خراسان - پزشک متخصص اعصاب و روان و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: بسیاری از اضطراب های دوران کودکی به دلیل انتظارات بالای والدین و احساس گناه کودکان از برآورده نشدن انتظارات والدین است.

مورینگا؛ معجزه طبیعت

پیام خراسان - گز روغن به دلیل ارزش‌های دارویی و تغذیه‌ای فراوان به درخت معجزه یا معجزه طبیعت لقب گرفته است.

کنترل مصرف قند با قاشق‌های جدید

پیام خراسان - شرکت لیدل آلمان(LIDL) قاشقی طراحی کرده که می‌تواند میزان مصرف قند را 20 درصد کاهش ‌دهد.

آموزش بهتر کودکان با ذهن‌آگاهی

پیام خراسان - کودکان امروز استرس زیادی را تجربه می‌کنند که بر آموزش آنان تاثیرگذار است و محققان بوستون امریکا معتقدند، ذهن آگاهی در کاهش میزان استرس و سلامت کودکان امروز روشی مؤثر است. ذهن‌آگاهی، تمرینی‌ برای حضور در حال و لحظه، بدون برگشت به گذشته و یا رفتن به آینده است.

تاثیر آزار جنسی در پسران به مراتب بیش از دختران است

پیام خراسان - عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی تهران با اشاره به اینکه «آزار جنسی به هرگونه ارتباطی که افرد با کودکان و با هدف کسب لذت جنسی انجام می‌دهند، اطلاق می‌شود»، گفت: تاثیر آزار جنسی روی پسران به مراتب بیش از دختران است و سوء استفاده جنسی نسبت به پسران در جوامع سنتی بیشتر است.

مصرف گوشت‌های فرآوری شده، عامل افزایش خطر ابتلا به سرطان روده

پیام خراسان - مدیر گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی گفت: مصرف گوشت فرآوری شده مثل سوسیس، کالباس، همبرگرهای آماده و ... به دلیل وجود نیتریت، نمک زیاد و مواد افزودنی سبب افزایش بروز سرطان های معده و روده بزرگ می شود .

آموزش‌های پزشکی، اصول اولیه تغذیه را پوشش نمی‌دهند

پیام خراسان - نتایج تحقیقات جدید نشان داد، اگرچه رژیم غذایی نقش مهمی در سلامتی روحی و جسمی دارد، اما دانشکده‌های پزشکی تمایل زیادی به آموزش پزشکان آینده در مورد تغذیه ندارند.

سندروم سیندرلا چه تاثیری بر دختران دارد؟

پیام خراسان - عضو هیأت علمی گروه علوم تربیتی دانشگاه فردوسی مشهد گفت‌: متاسفانه امروز تفکر سیندرلایی در دختران ما در بحث اشتغال، ازدواج، عزت نفس و ... تاثیر زیادی داشته است.

کارتون‌ها ساخت‌های ذهنی کودک را شکل می‌دهند

پیام خراسان - عضو هیأت علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد گفت‌: کارتون‌ها مهم‌ترین اجزائی هستند که استریوتایپ‌ها (تفکر قالبی) و ساخت‌های ذهنی کودک را شکل می‌دهند.

سکوت محل کار، ابتلا به بیماری‌های روانی را افزایش می‌دهد

پیام خراسان - باورهای گذشته بر این اساس بود که سکوت در محل کار مزایای زیادی دارد و بازده کاری را افزایش می‌دهد، اما در حال حاضر محققان دریافتند، این گفته همیشه صادق نیست و عدم مکالمه در محیط کار تاثیر مخربی بر فرهنگ گروه، اعتماد، رفاه و سلامت روانی عمومی خواهد گذاشت.

بیشترین نیاز فناوری ما در حوزه انرژی است

پیام خراسان - رئیس پارک علم و فناوری خراسان گفت: بیشتر درآمد ما در حوزه انرژی است و قطعا بیشترین نیاز فناوری هم در همان زمینه است.

کلاس درس بدون معلم در خراسان جنوبی وجود ندارد

پیام خراسان - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه از این هفته قطعا کلاس بدون معلمی نخواهیم داشت، گفت: در حال حاضر کلاس درس فاقد معلم در استان وجود ندارد، اما در سطح استان با کمبود فضای کلاسی مواجه هستیم.

کم‌خوابی و تمایل به مصرف غذاهای ناسالم

پیام خراسان - محققان دریافتند، نداشتن خواب کافی، موجب خستگی بینی و کاهش ارتباط صحیح با مغز شده و در نتیجه فرد را به سمت مصرف غذاهای شیرین و ناسالم هدایت می‌کند.

دانشگاه فردوسی در زمره 500 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت

پیام خراسان - مشهد- دانشگاه فردوسی مشهد اعلام کرد این دانشگاه بنا بر آخرین رده بندی «نظام ارزیابی لایدن» در سال 2018 میلادی برای نخستین بار در فهرست 500 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

ساير مطالب

چرا ارسطو را معلم اول می‌خوانند؟

روند افزایش چاقی در کودکان نگران‌کننده است

استفاده سالانه 15 نفر از سهمیه فرزندان اعضاء هیأت علمی/ فروش صندلی پزشکی وجود خارجی ندارد

بانک خون بندناف رویان بیماران غیرخونی را تحت درمان قرار داده است

115 هزار نمونه در بانک خون بند ناف رویان ذخیره سازی شده است

ایران بزرگترین ذخیره سلول‌های بنیادی خون بند ناف خاورمیانه را دارد

آشنایی با چند ویژگی سبزترین دانشگاه‌های جهان

شکلات فراسودمند عناب ثبت اختراع شد

کسب و کارهای نوین و دانشگاه

افتتاح دفتر بین‌الملل دانشگاه فردوسی در فرودگاه مشهد

افزایش 20 درصدی داوطلبان دانشگاه جامع علمی کاربردی در خراسان رضوی

افزایش 20 درصدی داوطلبان ورود به دانشگاه جامع علمی کاربردی در خراسان رضوی

گران‌تر بودن آموزش عالی دولتی نسبت به غیر دولتی

تاکید ما در سال 98  پیاده‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب است

دولت نباید در دانشگاه دخالت سیاسی داشته باشد/ باید جلوی افراط و تفریط در خراسان رضوی را بگیریم

لزوم انجام پژوهش‌هایی درباره تفاوت کیفیت فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان با سایر معلمان

خطای دانشجویان در دانشگاه باید در همان‌ جا مدیریت و حل شود

57 درصد پذیرفته‌شدگان بدون آزمون کنکور، دانشگاه پیام نور را انتخاب کردند

مسئولان اجازه ندهند عوامل بیرونی به فعالیت‌های دانشجویی خدشه وارد کند

امضا تفاهم نامه 135 میلیارد تومانی مجتمع صنعتی اسفراین با شرکت های دانش بنیان

لزوم نوشتن پایان‌نامه‌های مختلف از اربعین

قائم‌مقام وزیر علوم از ایسنا بازدید کرد

کاربردهای فلسفه در زندگی

آغاز روند جذب 980 دانشجوی جدید در دانشگاه کوثر بجنورد

دانش بنیان‌ها و فعالان صنعت فولاد کشور گردهم آمدند

ما دانشگاهیان از تمام ظرفیت اربعین استفاده نکرده‌ایم

ابعاد روانشناختی و تربیتی پیاده‌روی اربعین

«های‌تک» می‌تواند 3 هزار درصد ارزش افزوده تولید کند

25 درصد سالمندان در جامعه دچار علائم روان پزشکی می‌شوند

اختلال وابستگی، پیامد احساس ترس از جدایی در دوره مهد کودک

تحصیل 30 هزار دانش آموز نیازمند در خراسان جنوبی

12 B؛ ویتامین ضروری برای عملکرد صحیح بدن

12B؛ ویتامین ضروری برای عملکرد صحیح بدن

اضافه شدن رشته‌های علوم تجربی و ارتباط تصویری به دانشگاه/ پذیرش حدود 2500 نفر دانشجوی جدید

پیشگیری از آتش‌سوزی‌ در طبیعت با ژل ضد حریق

آسیایی‌ها، کوتاه‌ترین خواب را دارند

فعالیت مراکز دولتی دانشگاه علمی کاربردی خراسان رضوی متوقف شد

مراسم تجلیل ازمقام علمی و شامخ استاد ارجمند و خیر گرامی دکتر یاوری

بحرانی به نام کمبود فضای آموزشی در بیرجند

وظیفه دانشگاه رضوی تربیت قاضی و امام جمعه نیست/باید در تمام زمینه‌ها مجتهد تربیت کنیم

برگزاری همایش آزادی نرم‌افزار در دانشکده فنی و حرفه‌ای منتظری مشهد

تلاش برای خودکفایی اقتصادی دانش‌آموزان استثنایی

وجود 1620 مدرسه استثنایی در کشور

مدرسه 6 کلاسه استثنایی در بیرجند به بهره برداری رسید

انتقاد مدیرعامل یک شرکت فناور از وزارت امور خارجه

وضعیت دانش‌آموزان استثنایی خراسان جنوبی چگونه است؟

تحصیل 150 هزار دانش آموز با نیازهای ویژه در کشور

موادغذایی حاوی نیترات و نیتریت عامل موثر در بروز سرطان مری

نظارت بر بیماری‌های ریوی با پیراهن هوشمند

50 درصد ناشنوایی‌ها مادرزادی است

تحصیل 2000 دانشجوی بین‌الملل در دانشگاه فردوسی

آغاز ثبت نام کاروان دانشجویی همسفران اربعین دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی

نسل جدید به دنبال بیشینه کردن شادی در زندگی است

تغییر سبک زندگی در کاهش بیماری‌های قلبی و عروقی موثر است

هشدار نسبت به قطع خودسرانه داروی کودکان مبتلا به دیابت

آیا نتیجه نهایی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون درخواست داوطلب تغییر می‌کند؟

آیا نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تغییر کرده است؟/طهرانچی: امکان ندارد

ویژگی‌ دانشگاه‌های سبز جهان

علت تغییر مکان برگزاری جشن ورودی‌های جدید دانشگاه فردوسی

آمادگی شرکت‌های دانش‌بنیان برای حل نیازهای مجموعه‌های دولتی

احتمال ابتلا به دیابت در کدام مشاغل بیشتر است؟

تشخیص اصالت مواد غذایی با بینی الکترونیکی

جهاد دانشگاهی برای تامین متخصص ناباروری آمادگی دارد

خودروی برقی بیماربر در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد رونمایی شد

نمی‌توان نیاز مجموعه‌های مروج علم را با یک برنامه کلی پاسخ داد

اقتصادی کردن فعالیت‌های ترویج علم ضروری است

ماشین‌های لباسشویی، دوستدار محیط زیست نیستند

اربعین سبک زندگی شیعیان را از مظاهر غربی پالایش می‌کند

فناوری جدید چین در چاپ پیام نامرئی

نگاهی به حضور دانشگاه فردوسی در عرصه دفاع مقدس

شرکت دانش‌آموزان هنرستانی در کنکور نظری از معضلات ماست

پذیرش یک هزار و 100 دانشجوی جدید در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

کم‌خونی مادر در دوران بارداری و احتمال ابتلا به اوتیسم و بیش‌فعالی در کودکان

مدرسه کارگاهی است که باید در آن زندگی کردن را تمرین کنیم

درخواست‌های رئیس دانشگاه فردوسی از شورای شهر مشهد

« MBA» و«DBA» ازلحاظ علمی بی‌اعتبار هستند

سازمان ملل متحد چگونه تشکیل شد؟

تاثیر تعریق شبانه بر اختلال شناختی زنان در دوران یائسگی

سندروم نادر و کشنده کودک عراقی در مشهد درمان شد

اولین مرکز نوآوری و شتابدهی سلامت الکترونیکی شرق کشور راه‌اندازی شد

سکوت زنان مرگبار است

کمبود 500 کلاس درس در خراسان جنوبی

گام‌های سبز دانشگاه بیرجند

مراقب مصرف خودسرانه مکمل ها برای کودکان باشید!

ایجاد انگیزه، خودآگاهی و برقراری ارتباط از نتایج افزایش هوش عاطفی

برنامه ششم توسعه جهاد دانشگاهی بر اساس نیازهای کلان کشوری تعریف شده است

جهاددانشگاهی 31 پروژه ملی را بر اساس نیازهای کشور تعریف کرده است

با حضور معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی؛ آئین تکریم رئیس و معارفه سرپرست جهاددانشگاهی خراسان شمالی برگزار شد

کاهش فشار خون با مصرف مواد غذایی حاوی پتاسیم

هیچگونه مرزی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان در خراسان شمالی وجود ندارد

خواب، مهم ترین عامل پیشگیری کننده چاقی قبل از بلوغ

جو خواص ضد سرطان دارد

تحصیل 960 دانشجو در دانشگاه پیام نور اسفراین

ژنتیک، عامل 75 درصد اختلال بیش فعالی

گلایه رئیس دانشگاه کوثر خراسان شمالی از افزایش چندین برابری اجاره بهای خوابگاه ها

برای هر دردی از مسکن استفاده نکنید

9نشانه کمبود ید در بدن انسان

ابتلا به آب مروارید با مصرف خود سرانه کورتون ها

تاسیس اتاق صنعت در دانشگاه بجنورد

خطر پیشرفت آب سیاه با ناشتایی طولانی مدت و کم آبی

درد قفسه سینه، شایع ترین دلیل مراجعه به اورژانس

چگونه آهن مورد نیاز بدن را تامین کنیم

اقبال جامعه به آموزش‌های مهارتی و حرفه‌آموزی برای دانشگاه‌ها فرصت است

مراکز تخصصی جهاددانشگاهی کمک حال مسئولان برای توسعه باشد

رژیم گیاه خواری همراه با بسیاری از مزایای سلامتی

90 درصد علل سقط جنین اختلالات کروموزومی است

کاهش تهوع بارداری با مصرف مکمل ویتامین B6

ضرورت تأمین نیاز خوابگاه و دانشجوسرا در استان

درمان 80درصد از اسهال دامی از طریق پادتن

تامین مکمل غذایی اسب توسط پژوهشگاه رویان

مبتلایان به آنفلوآنزا از مصرف 6 ماده غذایی پرهیز کنند

خستگی زودرس از علائم بیماری قلبی

تصویب 65 طرح تحقیقاتی معاونت پژوهشی

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی منصوب شد

ساخت ظروف دوستدار محیط زیست برای بسته‌بندی محلول‌های تزریقی و خوراکی پزشکی

کشاورزی پایدار به کمک ربات‌ها

راه‌اندازی داروخانه مدل و اتاق آزمون‌های آنلاین در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

سال تحصیلی سختی پیش رو داریم

دستیابی به درمان‌های نوین از مهمترین اهداف دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد

بازگشایی خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد از 22 شهریور

متخصص نبودن ارزیاب‌ها و سرقت ایده‌ها از جمله مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان است

اختصاص 550 هکتار زمین به پارک علم و فناوری خراسان

کودکان بیش‌فعال؛ حاصل مادران مضطرب

ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان هر سال سخت‌گیرانه‌تر می‌شود

حس بویایی و شنوایی بر لاغری و یا چاقی تاثیر می‌گذارد

درگذشت محمدرضا محسنین در سکوت خبری

جایگاه دانشگاه‌های خراسان رضوی در رتبه‌بندی جهانی تایمز

افزایش بارندگی و تاثیر منفی آن بر تولید محصولات

محمدرضا محسنین یک معمار عملگرا بود

محمدرضا محسنین نسبت به معماری حرم معترض بود

ورزش منظم بیش از دارو بر بهبود بیماری پارکینسون تاثیر دارد

جزئیات اعلام نتایج آزمون استخدامی آتش‌نشانی در خراسان رضوی

وابستگی به دولت مانع استقلال و کارآمدی دانشگاه‌هاست/ پایین آمدن شأن رشته علوم اجتماعی

بومی‌سازی روش‌های تشخیص 2 بیماری خطرناک در کشور

استخری که برای تصفیه آن از چند فرآیند طبیعی استفاده می‌شود

نقش زنان در بسط فرهنگ عاشورایی و تاثیر محرم بر گسترش آزادی زنان

ورود ماشین‌ به دانشگاه فردوسی سخت‌گیرانه می‌شود/ رفت‌وآمد وسایل نقلیه را 25 درصد کاهش می‌دهیم

آیا نقاشی کردن با انگشتان پا آموختنی است؟

کولی‌دادن به دگراندیشان، هرگز؛ فعالیت سیاسی سالم در دانشگاه‌ها، آری

آغاز نام‌نویسی الکترونیکی پذیرفته‌شدگان دانشگاه علوم پزشکی مشهد

چگونگی محافظت از رگ‌های خونی در برابر آسیب‌های ناشی از نمک

آتش‌نشانی چه زمانی به وجود آمد؟

بحران جهانی یادگیری

استقبال محققین سراسر کشور از اولین همایش ملی عناب

استخراج DNA از سلول گیاهی در دانشگاه بیرجند

کارهای پژوهشی دانشگاه‌ها را به خوبی در ایسنا معرفی می‎کنیم

امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه بیرجند و دانشگاه تحصیلات عالی میوند افغانستان

با گیاه آدونیس کنترل تپش قلب خود را در دست بگیرید

برای سم زدایی از بدن، ارزن بخورید

حس بهتر تنفس با مصرف ارغوان