پیام خراسان

آخرين مطالب

بسته خبری|اهدای 200 تبلت به دانش‌آموزان نیازمند تربت‌حیدریه/ تامین اعتبار 2 میلیارد تومان برای استخر شنای رشتخوار اجتماعي

بسته خبری|اهدای 200 تبلت به دانش‌آموزان نیازمند تربت‌حیدریه/ تامین اعتبار 2 میلیارد تومان برای استخر شنای رشتخوار
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - در بسته خبری امروز خبرهای از رشتخوار و تربت حیدریه از جمله « تامین اعتبار 2 میلیارد تومان برای استخر شنای رشتخوار»،«اهدای 200 تبلت به دانش‌آموزان نیازمند تربت‌حیدریه »،«ساخت دستگاه هوشمند ضدعفونی کننده دست توسط دانش‌آموزان تربت حیدریه»، و«شهردار تربت حیدریه :بالغ بر دو هزار میلیارد ریال به بانک شهربدهی داریم‌» منتشر شده است.
تامین اعتبار 2 میلیارد تومان برای استخر شنای رشتخوار
رئیس اداره ورزش وجوانان رشتخوار گفت : بالغ بر دو میلیارد تومان برای تکمیل وتجهیز استخر سرپوشیده شهرستان رشتخوار تامین اعتبار شده است وامیدواریم تا 6ماه آینده به بهره برداری برسد.
مهدی پرتو درگفتگو با خبرنگار فارس در رشتخوار اظهارکرد: با توجه به ظرفیت ها واستعدادهای موجود شهرستان وبا همکاری و ورود بنیا علوی به شهرستان رشتخوار با انعقاد تفاهم نامه ای با بنیاد علوی اولین تفاهم نامه کمک دو میلیارد تومانی برای استخر سرپوشیده بود.
رئیس اداره ورزش وجوانان رشتخوار ادامه داد: از سال 89 شروع به کار شده ولی به علت عدم اختصاص بودجه حدود سه سال است سپاه ناحیه مقاومت وبسیج شهرستان وارد کار شدند که امیدواریم با پیگیرهای انجام شده به زودی شاهد بهره‌برداری این خواسته دیرین مردم ورزش دوستان در شهرستان رشتخوار باشیم.
وی گفت: دومین تفاهم نامه مصنوعی روستای نوق است که با توجه به زیر ساخت های انجام شده زمین چمن مینی فوتبال روستای نوق دردهه فجر به بهره برداری برسد.
پرتو در ادامه از تجهیز و نصب ضرب‌گیر در کلیه اماکن ورزشی رشتخوار خبرداد و افزود: بنیاد علوی قول مساعد دادند که تمام سالن‌های ورزشی که زیر نظر اداره ورزش وجوانان، آموزش وپرورش وسپاه ناحیه مقاومت است ضرب‌گیر نصب و باعث کاهش صدمات به ورزشکاران شود.
رئیس اداره ورزش وجوانان رشتخوار درپایان از برگزاری برگزاری کلاس‌های داوری در رشته‌های فوتبال ،فوتسال ، آمادگی جسمانی با همکاری بیناد علوی خبرداد.
ساخت دستگاه هوشمند ضدعفونی‌کننده‌دست توسط دانش‌آموزان تربت حیدریه
مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه از ساخت دستگاه هوشمند ضدعفونی‌کننده‌دست توسط هنرجویان هنرستان دکتر حسابی این شهرستان خبر داد.
براساس گزارش روابط عمومی اداره آموزش وپرورش تربت حیدریه محمدرضا قرایی اظهارکرد:هنرجویان هنرستان دکتر حسابی تربت حیدریه توانستند دستگاه هوشمند ضدعفونی‌کننده‌دست را با استفاده از توانایی‌ها و ظرفیت‌های خود بسازند.
وی گفت: تولید این دستگاه توسط هنرجویان شهرستان نشان از توانایی‌های بالای آنان‌ و دبیران‌شان دارد که باید از آنها حمایت شود و برای تولیدات و خلاقیت‌های بیشتر تشویق شوند.
قرایی تصریح کرد: این هنرستان اعلام آمادگی کرده است که به هر تعدادی که از سوی ادارات و نهادهای مختلف درخواست شود می‌توانند این دستگاه را تولید کنند.
اهدای 200 تبلت به دانش‌آموزان نیازمند تربت‌حیدریه
مدیر آموزش و پرورش تربت‌حیدریه گفت: این اداره با مشارکت کمیته امداد امام خمینی(ره) و خیران این شهرستان تاکنون موفق شده‌اند تعداد 200 عدد تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند شهرستان تهیه و توزیع کنند.
به گزارش خبرگزاری فارس از تربت حیدریه محمدرضا قرائی‌تربتی‌ اظهارکرد: ارزش ریالی تبلت‌ها بالغ بر 6 میلیارد ریال و به دانش‌آموزانی اهدا می‌شود که با بررسی‌های مدیران مدارس معلوم شده به برنامه کاربردی شاد دسترسی ندارند.
وی گفت: حدود سه هزار نفر از جمعیت 40 هزار نفری دانش‌آموزان این خطه به برنامه شاد دسترسی ندارند که با مشارکت کمیته امداد، راه اندازی پویش‌های مردمی و اعلام آمادگی خیران انتظار می‌رود در آینده تبلت‌های بیشتری خریداری و تحویل دانش‌آموزان نیازمند شود.
قرائی‌تربتی اظهار کرد: به تازگی توسط هنرجویان هنرستان دکتر حسابی تربت‌حیدریه و با صرف پنج میلیون ریال دستگاه ضدعفونی‌کننده‌هوشمند ساخته شده‌است.
وی با بیان دستگاه با استفاده از توانایی و ظرفیت‌های هنرجویان و مدیریت خوب دبیران مربوطه ساخته شده است، افزود: برای استفاده از دستگاه نیاز به فشار دادن دکمه دستگاه نیست و با نزدیک کردن دستان به دستگاه کار ضدعفونی انجام می‌گیرد.
وی گفت: ضرورت دارد مسوولان به منظور تشویق این هنرجویان، از این عزیزان حمایت کنند و مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز در صورت نیاز سفارش خرید خود را به این اداره اعلام کنند.
شهردار تربت حیدریه :بالغ بر دو هزار میلیارد ریال به بانک شهربدهی داریم‌
شهردار تربت حیدریه گفت: بالغ بر دوهزارمیلیارد ریال به بانک شهربدهی داریم که از شهریور امسال که سکان شهرداری این شهر را عهده‌دار شدم تا امروز متوجه یک درد شدید در این خطه شده و آن حس بی‌اعتمادی مردم به مسوولان است.
به گزارش خبرگزاری فارس از تربت حیدریه سعید اکبریان اظهارکرد: همین موضوع عاملی بازدارنده برای اجرای برنامه‌های کاری ما و به خصوص در حوزه مشارکت با شهروندان است.
وی گفت: متاسفانه زمانی که با شهروندان در محله‌های مختلف وارد مذاکره می‌شویم، از گوشی‌های تلفن همراه خود تصاویری را نشان می‌دهند که گواه حقانیت ادعای مردم و البته بنای من آن نیست گناه این بی‌اعتمادی را به گردن فرد یا دستگاه خاصی بیاندازم.
اکبریان افزود: اهمیت این موضوع زمانی بیشتر مشخص می‌شود که همگان بدانند در جلسه معارفه خود از احیای بافت تاریخی شهر به عنوان اولویت نخست کاری یاد کرده و اعلام داشتم بافت‌های تاریخی زیادی در این شهر وجود دارد که برای تورهای گردشگری بسیار جذاب است و باید با کمک سایر دستگاه‌ها و هماهنگی بین بخشی، زیر ساخت توسعه و گردشگری در این مناطق را فراهم کنیم.
وی گفت: اما اینک دریافتم ذایقه شهروندان چیز دیگری است و این موضوع باید به اولویت سوم و چهارم تنزل جایگاه داده، اما در عین حال بحث تامین اعتبار آن و استفاده از کمک بخش خصوصی همچنان در اولویت نخست می باشد زیرا بنا نیست برای اجرای آن برنامه‌ها، شهرداری پولی وسط بگذارد.
شهردار تربت‌حیدریه در ادامه به دفاع از عملکرد خود در موضوع آسفالت شهری پرداخت و اظهار کرد: در حالی که ظرف سال‌های97 تا 98 میزان جدول گذاری معابر فقط سه هزار و 180 متر بود، اما این رقم را امسال به هشت هزار متر رساندیم که البته تعهد کال پروژه تا پایان سال 11 هزار متر است.
وی گفت: در طول سال‌های 97 تا 98 میزان آسفالت انجام شده تنها 27 هزار مترمربع بود، در حالی که این رقم در سال جاری به 76 هزار و 500 مترمربع رسید.
اکبریان تاکیدکرد:اهمیت تلاش شهرداری زمانی بیشتر مشخص می‌شود که مردم بدانند این عملیات مشارکتی و سهم شهروندان 33 درصد بوده، اما در شرایط دشوار اقتصادی کنونی شهروندان در عمل تنها 20 درصد هزینه‌ها را پرداختند.
وی در ادامه به پروژه بافت فرسوده (مجتمع زعفرانیه) و میزان بدهی شهرداری به بانک شهر تهران اشاره و اعلام کرد: هر چند قرار است هفته آینده مذاکراتی در تهران در پیوند با این موضوع با مسوولان بانک شهر انجام گیرد، اما تا این لحظه بالغ بر 2 هزار میلیارد ریال (200 میلیارد تومان) به بانک شهر بدهی داریم که قرار است بخشی از آن را با میزان بدهی دستگاه‌های اجرایی تربت‌حیدریه به شهرداری تهاتر کنیم.
شهردار تربت‌حیدریه میزان بدهی دستگاه‌های دولتی به این نهاد خدمات اجتماعی را هزار و 760 میلیارد رلی (176 میلیارد تومان) عنوان کرد و گفت: البته این تنها رقم تایید شده است.
اکبریان در ادامه میزان بدهی تایید شده شهرداری توسط دستگاه قضایی را، 80 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: عمق فاجعه زمانی بیشتر مشخص می‌شود که همگان بدانند دقایقی قبل معارفه من در فرمانداری، تلفنی خبردار شدم یک دستگاه خودروی شهرداری با بیش از 20 میلیارد ریال بدهی توسط راهنمایی و رانندگی توقیف شده و هر چند بنا ندارم گناه را به گردن فرد خاصی بیاندازم، اما با این شرایط دشوار اقتصادی تاکنون نیمی از بدهی‌های تایید شده بالا را پرداخته ایم.
وی در ادامه به پروژه بافت فرسوده (مجتمع زعفرانیه ) و میزان بدهی شهرداری به بانک شهر تهران اشاره کرد و گفت : هفته آینده مذاکراتی در تهران در پیوند با این موضوع با مسیولان بانک شهر انجام میگیرد اما تا این لخطه بالغ بر دو هزار میایارد ریال به بانک شهر بدهی داریم.
شهردار تربت حیدریه میزان بدهی دستگاه‌های دولتی به این نهاد را هزار و 760 میلیارد ریال عنوان کرد و
گفت: میزان بدهی تایید شده شهرداری توسط دستگاه قضایی را 80 میلیارد ریال است.
انتهای پیام/70045

لینک کوتاه:
https://www.khorasan-online.ir/Fa/News/315294/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

20 راز برای تهیه یک سالاد الویه خوشمزه و لذیذ

زمان پخش خندوانه در نوروز 1400 مشخص شد

12 راز خوشمزه شدن کتلت، شامی و کوکو + ترفند‌های وا نرفتن آن‌ها

کشف 2400کیلوگرم نقره قاچاق در کشور

پیراهن سفید بر تن سبزپوشان

صحنه عجیب بین قاتل و پدر مقتول در شب اعدام!

کیف قاپی پسر جوان برای خرید سیگار!

هند ماهواره برزیلی رصدکننده زمین و 18 ماهواره دیگر را به مدار فرستاد

طرح تنفس 10 ساله جنگل‌های هیرکانی فرصتی برای توسعه صنعت زراعت چوب

جلوگیری از رودخانه‌خواری در رودخانه «زیارت» گرگان

(ویدئو) خسروپناه: با داروی امام کاظم و امام رضا 3بار شفا یافتم

سنووا U7؛ سدان چینی نیمه لوکس اما اقتصادی از بایک (+عکس)

تاز‌ه‌ترین وضعیت کووید 19 در استان خراسان جنوبی

انتصاب بخشدار بالا ولایت شهرستان باخرز

افرادی که پس از اخذ بلیت به کرونا مبتلا شوند از حضورشان در قطار ممانعت می‌شود

ثبت وقف میلیاردی در طبس

پیشکسوتان دفاع مقدس نباید به فراموشی سپرده شوند

مصوبه شورا برای ایجاد بازارچه‌های میوه و تره بار در شیراز اجرایی شود

ملی پوش فوتسال فردا زانویش را به تیغ جراحان می‌سپرد

فارس من| مشکلات اراضی «شرکت شاندیز بذر» با تهاتر حل می‌شود

کشف جسد مرد جوان در نیشابور

کشف جنازه مرد جوان در گونی / او کیست؟!

دستگیری 13 نفر از برداشت‌کنندگان غیرمجاز «معدن آلبلاغ» اسفراین

21 تیم لیگ برتری والیبال خراسان رضوی گروه‌بندی شدند

ورود 640 دوز واکسن کرونا به خراسان جنوبی

مرغداری‌های خراسان شمالی نیاز مرغ استان را تولید می کنند

افرادی که پس از اخذ بلیت قطار به کرونا مبتلا شوند از حضورشان در قطار ممانعت می‌شود

عاشقانه یک روحانی برای همسرش در خیابان‌های مشهد

ارمغان برف و باران برای 22 استان

امیر قطر برای اولین بار بعد از 3 سال، با بن سلمان تلفنی گفت‌وگو کرد

انتخابات رژیم صهیونیستی؛ برای اولین بار 4 مرکز اخذ رای در 3 کشور عربی افتتاح می‌شود

تیم پاراوزنه برداری بانوان خراسان رضوی 2 مدال کشوری کسب کرد

طرح ارتقای امنیت اجتماعی در بیرجند اجرا شد

آمار ابتلا به کرونا در خراسان شمالی صعودی شده است/ فوت 2 بیمار

کانون بسیج فرهنگیان شیروان در کشور اول شد

کارگاه های آموزشی مجازی سلامت محور

خانه های بهداشت کارگری برتر تجلیل می شوند/ رونمایی از 60 عنوان کتاب و بسته آموزشی مرتبط با سلامت کارگران

خساست آسمان سدهای خراسان جنوبی را تشنه کرد

محکومیت شرکت پخش مواد غذایی به اتهام فروش اجباری در بیرجند

مشکلات 4 واحد تولیدی برای ادامه فعالیت در خراسان جنوبی بررسی شد

دستگیری 74 متهم در طرح ارتقاء امنیت اجتماعی

واژگونی مینی‌بوس در گنبد

فعالیت 20 مرکز فرهنگی هنری در خراسان شمالی

واژگونی مینی‌بوس در گلستان با15مصدوم

واژگونی مینی‌بوس در گلستان با 15 مصدوم

دلیل افزایش قیمت‌ها در خراسان شمالی واردات از سایر استان‌ها است

واژگونی مینی‌بوس با 15مصدوم

واردات از سایر استان‌ها، دلیل افزایش قیمت‌ها در خراسان شمالی

دستگیری 13 نفر از برداشت کنندگان غیر مجاز «معدن آلبلاغ» اسفراین

عملکرد نیروی انتظامی سبب شد اراذل و اوباش توان قدرت‌نمایی برای مردم نداشته باشند