پیام خراسان

آخرين مطالب

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی تاکید کرد:

اشتغال روستایی از مهمترین طرح های دولت تدبیر و امید وزارت رفاه

اشتغال روستایی از مهمترین طرح های دولت تدبیر و امید
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: 93درصد جمعیت استان مرکزی یارانه دریافت می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ، محمدتقی آبایی‌، با اشاره به فعالیت های گسترده اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی و جامعه هدف تحت پوشش این مجموعه به ارایه گزارشی از فعالیت های انجام شده پرداخت و گفت: در حال حاضر یک میلیون و 392 هزار و 219 نفر معادل 93 درصد از جمعیت یک میلیون و 498 هزار و 36 نفری این استان یارانه دریافت می‌کنند که این تعداد 93 درصد جمعیت استان مرکزی را شامل می شود.
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: تعداد افراد بهره‌مند از یارانه معیشتی در استان مرکزی نیز یک میلیون و 79 هزار و 932 نفر معادل72 درصد از جمعیت استان است.
وی با اشاره به این که 65 درصد از جمعیت این استان معادل 120 هزار و 458 خانوار نیز مرحله اول تسهیلات 10 میلیون ریالی برای جبران خسارت ناشی از شیوع کرونا را دریافت کرده‌اند، اظهار کرد: 469 هزار و 693 خانوار در 12 شهرستان استان مرکزی ماهانه یارانه دولت دریافت را می‌کنند.
ایجاد پنج هزار شغل توسط طرح های اشتغال روستایی
آبایی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه طرح‌های اشتغال روستایی گره گشای بسیاری از مشکلات و اشتغال به کار افراد هستند، افزود: با بهره برداری از طرح های خرد و کلان روستایی تا کنون پنج هزار شغل در استان مرکزی ایجاد شده است.
وی با اشاره به این که طرح اشتغال پایدار روستایی از اواخر سال 96 آغاز شده است، ادامه داد: تاکنون 2 هزار و 405 طرح در استان مرکزی با اعتباری بالغ بر چهار هزار و 176 میلیارد و 315 میلیون ریال به کارگروه اشتغال ارسال شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی با اشاره به این که از این تعداد تاکنون 2 هزار و 267 طرح به مبلغ سه هزار و 597 میلیارد و 948 میلیون ریال مصوب شده اند، اضافه کرد: از این تعداد قرارداد تسهیلات 2 هزار و 351 طرح با اعتباری بالغ بر سه هزار و 186 میلیارد و 448 میلیون ریال منعقد شده است.
وی با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح اشتغال روستایی تاکنون، 2 هزار و 348 طرح با اعتباری بالغ بر 3 هزار و 184 میلیارد و 998 میلیون ریال مصوب و سه هزار و 24 میلیارد و 911 میلیون ریال اعتبار تخصیصی آن پرداخت شده است، ادامه داد: بیشترین طرح‌های ارسال شده در راستای اشتغال پایدار روستایی در این استان با 384 طرح مربوط به شهرستان اراک و پس از آن شازند و ساوه به ترتیب با 377 طرح و 337 طرح، در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند.
آبایی با تاکید بر اینکه طرح اشتغال روستایی یکی از مهمترین طرح‌های دولت تدبیر و امید است، افزود: این طرح خیر و برکاتی را در پی داشته و در توسعه روستاها نقش موثری داشته است.
کاهش 79 درصدی حقوق معوق کارگران
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در بخش دیگری از سخنانش به معوقات کارگری در استان مرکزی اشاره کرد و گفت: تعداد کارگران دارای حقوق معوق در این استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل 79 درصد کاهش یافته است.
آبایی اضافه کرد: تعداد کارگران دارای حقوق معوق در استان مرکزی، از چهار هزار و 928 نفر به یک‌ هزار و 58 نفر رسیده است و امید است هر چه زودتر این تعداد نیز به صفر برسد.
وی با بیان اینکه تعداد واحدهای تولیدی دارای حقوق معوق نیز در این استان در 9 ماه امسال نسبت به مدت مشابه قبل، 42 درصد کاهش یافته است، ادامه داد: این تعداد از 41 مورد به 24 واحد رسیده است.
وی با اشاره به اینکه کارگران شهرستان‌های آشتیان، خنداب، دلیجان، محلات و کمیجان دارای حقوق معوق نیستند، خاطر نشان کرد: امید است در سایر شهرستان‌های استان نیز حقوق معوق به صفر برسد.
کارفرمایان تنها مجوز بکارگیری اتباع خارجی مجاز دارای کارت کار موقت را دارند
آبایی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه کارفرمایان تنها مجوز بکارگیری اتباع خارجی مجاز دارای کارت کار موقت را دارند، گفت: پنج هزار و 358 پروانه کار برای اتباع خارجی در استان مرکزی صادر شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: این افراد شامل شهروندان عراق و افغانستان هستند که در 9 ماه امسال مجوز کار در استان مرکزی برای آنها صادر و یا تمدید شده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه از مجموع کارت‌های کار صادر و تمدید شده برای اتباع خارجی در استان، یک هزار و 368 فقره مربوط به اراک، سه هزار و 97 مورد ساوه و 893 کارت دلیجان بوده است، ادامه داد: کارفرمایان تنها مجوز بکارگیری اتباع خارجی مجاز دارای کارت کار موقت را دارند و اگر اتباع غیر مجاز را به صورت موقت، دایم و روزمزد به کارگیرند، بر اساس قوانین و مقررات اشتغال اتباع خارجی، پیگیری قانونی، جریمه و به مقام قضایی معرفی می‌شوند.
رصد مشکلات حوزه کار و تولید
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه مشکلات حوزه کار و تولید استان مرکزی با جدید رصد می شود، گفت: امید است با این پیگیری ها بتوانیم مشکلات این حوزه را مرتفع و در راستای کمک به جامعه کار و تولید گام های اساسی برداریم.
آبایی با بیان اینکه یک هزار و 423 دادخواست در حوزه کار و تولید مرکزی در سه ماهه اخیر بررسی شده است، افزود: در این راستا 2 هزار و 270 آراء تشخیصی صادر شده و 541 دادخواست تجدید نظر نیز ثبت شده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش به اختلافات بین کارگر و کارفرما نیز اشاره کرد و ادامه داد: 514 رای حل اختلاف در سه ماه اخیر در حوزه کار و تولید استان مرکزی و در راستای اختلافات بین کارگر و کارفرما صادر شده است که امید است بتوانیم با پیگیری در این خصوص مشکلات جامعه کارگری را رفع و آرامش را برای این عزیزان و خانواده های آنان به ارمغان آوریم.
ثبت نام هفت هزار متقاضی مسکن کارگری در استان
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی با اشاره به ثبت نام هفت هزار متقاضی مسکن کارگری در استان مرکزی گفت: بر اساس تفاهم نامه مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت راه و شهرسازی، مقرر شده 200 هزار واحد مسکونی برای کارگران، زنان سرپرست خانوار، بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در کشور ایجاد شود.
آبایی با بیان اینکه از مجموع هفت هزار نفر متقاضی این طرح در استان، 6 هزار و 800 نفر مشمول دریافت مسکن شدند، افزود: این افراد می بایست در زمان اعلام شده نسبت به واریز وجه در مرحله اول و تکمیل موجودی اقدام می کردند.
وی مسکن را یکی از مهمترین و گران ترین نیازهای جامعه کارگری دانست و بیان کرد: امید است با این اقدامات بتوانیم در راستای خانه دار شدن جامعه هدف خود تلاش کنیم.

لینک کوتاه:
https://www.khorasan-online.ir/Fa/News/315507/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کرونا مانع یتیم‌نوازی مردم خراسان‌جنوبی نشد | افزایش 115 درصدی کمک به طرح اکرام و محسنین

چهره امامزادگان باقریه به نور میلاد امام علی (ع) روشن شد

شناسایی پیکر پاک یک شهید خلبان پس از 32 سال

تکمیل روند ساخت پایانه جدید فرودگاه بین المللی کیش دربهار1400

پایان فصل خلوت گردشگری کیش

تکلیف حقوق بازنشستگان چه می‌ شود؟

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 7 اسفند 99

ترافیک پرحجم در محور طرقبه شاندیز/ محدودیت های کرونایی ادامه دارد

مرکز کار آفرینی حافظ جمعیت «طلوع بی نشان ها»

راه اندازی حرکت کاروان شادی در معابر شهر سرایان

تخفیف 20 درصدی عوارض شهرداری در حاجی آباد

بارش برف و لغزندگی جاده در شهرستان زیرکوه

از پیش بینی باران و برف طی 24 ساعت آینده تا لغزندگی برخی محورهای خراسان جنوبی

شناسایی پیکر پاک شهید خلبان بیک‌محمدی

بزم میلاد امیرالمومنین (ع) در حرم مطهر رضوی

نماینده مردم بجنورد: باید در متناسب‌ سازی دستمزدها به مسئله تورم نگاه جدی داشته باشیم

لزوم به‌روزرسانی اطلاعات دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع

تعطیلی آرامستان‌های ابهر و ممنوعیت برگزاری مراسم تجمعی

ماجرای حکم اعدام برای خلبان بازنشسته به دلیل مشروب

عملیات اجرایی احداث گلخانه گیاهان دارویی در اسفراین آغاز شد

قیمت نفت خام رکورد 13 ماهه زد/ جزئیات پرداخت بدهی کره جنوبی به ایران/ سهمیه بنزین وانت‌بار‌ها تغییر کرد/ روز آرام دلار در بازار جهانی

پروژه رشت -آستارا برای ما اهمیت دارد/ آزادراه غدیر به بار ترافیکی تهران- کرج کمک می‌کند

افزایش 15 درجه‌ای دمای هوا در خراسان رضوی

آب خوش از گلوی شرق کشور پایین می‌رود/ آزادراه غدیر به کاهش بار ترافیکی تهران- کرج کمک می‌کند

اقامه نماز جمعه در تمام پایگاه‌های خراسان رضوی

قیمت میوه و تره بار در بازار امروز 7 اسفندماه+ جدول

احتمال ابتلا به ویروس کرونا برای بار دوم چقدر است؟

حدود چهار میلیون نفر در خراسان رضوی سهام عدالت دارند

بار افزایشی مراجعات به مراکز بهداشتی و درمانی اهواز

کاهش بار ترافیکی بزرگراه‌های تهران با احداث آزادراه غدیر

تزریق 8780 دوز واکسن کرونا در شرق کشور آغاز شد

جای خالی مرغ در 3 کشتارگاه خراسان رضوی/ شغل 3000 نفر در استان در خطر تعطیلی است

جدیدترین قیمت اقلام خوراکی در میادین میوه و تره بار

تمامی پایگاه‌های خراسان رضوی نماز جمعه 8 اسفند ماه را اقامه می‌کنند

احتمال ابتلا به کرونا برای بار دوم چقدر است؟

1.5 میلیون اصله نهال طی هفته منابع طبیعی در گلستان غرس می شود

قیمت میوه، گوشت و مرغ در میادین میوه و تره بار

جدیدترین قیمت اقلام خوراکی در میادین میوه و تره بار + جدول

آغاز تزریق هشت هزار و 780 دوز واکسن کرونا در شرق کشور

نخستین همایش ملی ایران جغرافیای مهربانی در سبزوار آغاز شد

محاکمه مردی که صاحبکار همسرش را کشت

آذری‌ جهرمی: اینترنت به‌ هیچ‌ وجه گران نمی‌ شود

سیستم تنظیم بازار در کشور باید یکدست شود

فرقه‌سازی، اقدام دشمن برای به انحراف کشیدن اسلام/ضرورت امام شناسی

نخستین همایش ملی "ایران جغرافیای مهربانی" در سبزوار آغاز شد

مراسم و هدایای روز پدر در برخی کشورها

کمیته امداد شیروان 205 میلیارد ریال کمک معیشت به مددجویان پرداخت کرد

لزوم بروز رسانی اطلاعات دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع

دارندگان فیش حج تمتع بخوانند

ارسال 220 اثر به سومین جشنواره سراسری آوا‌ها و نغمات دینی آیات ترنم آسمانی