پیام خراسان

آخرين مطالب

مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

امضای تفاهم‌نامه «چالش زعفران باخرز» باهدف رفع نوآورانه مسائل این حوزه/ افتتاح کارخانه نوآوری زعفران باخرز در فروردین 1400 اقتصادي

امضای تفاهم‌نامه «چالش زعفران باخرز» باهدف رفع نوآورانه مسائل این حوزه/ افتتاح کارخانه نوآوری زعفران باخرز در فروردین 1400
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - مراسم امضای تفاهم‌نامه اجرای چالش زعفران باخرز به همت شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج و با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی در فرمانداری باخرز استان خراسان رضوی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجو، مراسم امضای تفاهم‌نامه اجرای چالش زعفران باخرز به همت شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج و با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی در فرمانداری باخرز استان خراسان رضوی برگزار شد.
مدیرکل آبادانی و پیشرفت جامع بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در این نشست پلتفرم چالش را ظرفیتی مناسب برای پاسخگویی به مسائل کشور دانست و اظهار داشت: بهره‌مندی از ظرفیت نخبگان، نوآوران و فناوران می‌تواند سبب توسعه کشور در حوزه‌های مختلف کشور شود.
دکتر مسعود حیدروند با تأکید بر لزوم بهره‌مندی تسهیل‌گری جهت مشارکت مردم برای رفع مسائل گوناگون گفت: باور ما این است که ایده‌ها از میان مشکلات خارج می‌شود و به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا برنامه‌ریزی از پایین به بالا داشته باشیم و صدای مردم را به گوش تصمیم‌سازان برسانیم.
وی افزود: ما معتقدیم در مدل آبادانی و پیشرفت جامع ورود مجموعه‌های دانش‌بنیان می‌تواند حلقه اصلی حل مسائل مناطق کم برخوردار کشور باشد؛ باخرز به‌عنوان اولین پایلوت حل مسئله با استفاده از ظرفیت نوآوری و فناوری کشور می‌تواند نمونه‌ای موفق در حل مسائل با بهره‌گیری از ظرفیت جوانان نخبه، دانشگاهی، تحصیل‌کرده و ایده پردازان خلاق و جوان کشور باشد.

پیام خراسان

حیدروند ابراز داشت: حضور همه نهاد‌ها و ادارات تخصصی مرتبط با زعفران باخرز در این رویداد یکی از اقدامات اساسی این چالش بوده است که این هم‌افزایی در همه شئون پروژه آبادانی و پیشرفت یک الگو و قابل‌تقدیر می‌باشد؛ کار با مردم و برای مردم همواره شعار ما بوده و در این چالش نوآوری باز نیز ما بر همین عقیده استواریم و فناوری و خلاقیت را به کمک جوامع محلی خواهیم آورد.
رئیس پژوهشکده سوانح طبیعی نیز در این نشست اظهار داشت: مرکز رشد این پژوهشکده به‌عنوان اولین مرکز رشد نهاد‌های اقتصادی حاکمیتی آمادگی دارد تا در اجرای چالش زعفران باخرز و افتتاح کارخانه نوآوری زعفران باخرز مشارکت داشته باشد.
سید امیرحسین گرکانی افزود: پژوهشکده سوانح طبیعی در باخرز همه تسهیلگران محلی خود را در راستای برنامه‌های چالش زعفران باخرز فعال خواهد نمود و معتقدیم در اجرای این چالش نقش اساسی و اصلی را باید مردم باخرز ایفا نمایند.
وی خاطرنشان کرد: ما در تنظیم آر-اف-‌بی‌های دقیق زنجیره ارزش زعفران باخرز نیز مشارکت علمی و تخصصی خواهیم داشت.
دبیر چالش زعفران باخرز نیز در این نشست اظهار داشت: هدف از برگزاری این چالش شناسایی خلاء‌های نوآورانه و فناورانه صادرات زعفران شهرستان باخرز با تکیه‌بر تکمیل زنجیره ارزش این محصول است.
حسین قشمی با تأکید بر لزوم بهره‌مندی از ظرفیت اکوسیستم دانش‌بنیان و شبکه سیاست‌گذاری کشور در راستای اجرای چالش زعفران باخرز ابراز داشت: افتتاحیه رسمی این چالش نوآورانه، همزمان با راه‌اندازی و فعال شدن کارخانه نوآوری زعفران در شهرستان باخرز در فروردین‌ماه 1400 انجام خواهد شد و اختتامیه این چالش نیز در آبان ماه 1400 انجام می‌شود.
وی با اشاره به مدل سرمایه‌گذاری بر روی ایده‌های برتر چالش نوآوری باز زعفران باخرز گفت: تأکید ما این است که مردم شهرستان باخرز حتماً در منافع برگزاری این چالش و رفع مسائل این حوزه سهیم باشند و گام‌های این اقدام با همکاری خود آن‌ها برداشته شود.
مدیرعامل پلتفرم چالش نیز در این نشست با اشاره به گذشت 42 سال از عمر انقلاب اسلامی تصریح کرد: امروز ما در جمهوری اسلامی به دنبال پاسخ به چگونگی‌ها در شئون مختلف حکمرانی هستیم.

پیام خراسان

معین محمدی فناوری نرم را پاسخی مناسب و راهگشا به مسائل مختلف کشور دانست و خاطرنشان کرد: برگزاری چالش‌های مبتنی بر پارادایم نوآوری کلید دستیابی به فناوری نرم برای پاسخ به مسائل گوناگون در حوزه حکمرانی است.
وی مسئله محوری را از ویژگی‌های برگزاری چالش‌های نوآورانه دانست و گفت: راه‌حل محوری راهکار مناسبی برای پاسخ به شبکه مسائل موجود در کشور نیست.
مدیرعامل پلتفرم چالش با تأکید بر لزوم طراحی استراتژی مناسب برای رفع مسائل پیش‌روی زعفران باخرز افزود: پس شناسایی استراتژی مناسب، باید به دنبال طراحی و تعریف زنجیره ارزش مناسب برای تحقق استراتژی مدنظر باشیم.
محمدی راه‌اندازی اکوسیستم نوآوری زعفران باخرز را گام بعدی در پیشبرد اهداف چالش زعفران باخرز دانست و ابراز داشت: در این اکوسیستم تمامی اجزا نقش‌آفرین هستند و در تعامل با یکدیگر مسائل را حل می‌کنند.
وی با اشاره به راه‌اندازی کارخانه نوآوری زعفران باخرز در فروردین 1400 ابراز داشت: در این اکوسیستم از ظرفیت تمام مجموعه‌های دانش‌بنیان و بازیگران این اکوسیستم استفاده خواهد شد.
فرماندار باخرز نیز در این نشست اجرای چالش زعفران را گامی مهم در تحقق پیشرفت و آبادانی دانست و اظهار داشت: بهره‌مندی از اقدامات نوآورانه و فناورانه در این چالش سبب افزایش سهم تولیدکننده در زنجیره ارزش زعفران می‌شود.
شافعی بابیان اینکه محوریت کار در حوزه زعفران در اختیار مردم است ابراز داشت: مشارکت گسترده مردم در چالش زعفران باخرز امری مهم و انکارناپذیر است که سبب موفقیت این چالش می‌شود.
وی با تأکید بر لزوم مارکتینگ و برندینگ زعفران باخرز خاطرنشان کرد: اجرای چالش زعفران باخرز سبب جهش صادرات این محصول در این شهرستان می‌شود.
قائم‌مقام سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی نیز در این نشست زعفران را یکی از مزیت‌های مهم شهرستان باخرز دانست و اظهار داشت: برگزاری چالش زعفران باخرز به جهش صادرات این محصول و توسعه اقتصادی این شهرستان کمک می‌کند.
اسماعیلی بابیان اینکه 8 هزار و 500 نفر در شهرستان باخرز به تولید زعفران مشغول هستند تصریح کرد: استفاده از راهکار‌های فناورانه و نوآورانه کلید حل مشکلات حوزه تولید و صادرات زعفران است.
وی با تأکید بر لزوم بهره‌مندی از ظرفیت عموم نخبگان در راستای اجرای چالش زعفران باخرز عنوان داشت: شناسایی درست شبکه مسائل حوزه زعفران و ارائه پاسخ مناسب به آن‌ها در دستور کار قرار دارد.
قائم‌مقام سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی با اعلام اینکه 350 تن زعفران سالانه در این استان تولید می‌شود گفت: بیش از 20 تن از زعفران تولید شده در استان خراسان رضوی، در شهرستان باخرز تولید می‌شود.
لازم به ذکر است، "چالش زعفران باخرز" یکی از بخش‌های اَبَرچالش "جهش صادرات" است که توسط شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج در حال برگزاری می‌باشد.
تقویت عدالت در عرصه نواوری و فناوری یکی از ماموریت‌های شرکت پیشگامان و همچنین ستاد رشد و نوآوری دانش بنیان بسیج می‌باشد.

لینک کوتاه:
https://www.khorasan-online.ir/Fa/News/326245/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

با مصادیق "روزه خواری علنی" در جامعه برخورد می‌شود

تأمین مرغ به میزان کافی برای خراسان ‌جنوبی‌ها در ماه رمضان

آسمان خراسان جنوبی ابری همراه با خیزش گردوخاک

توقف وسایل نقلیه بعد از افطار در حاشیه برخی معابر بیرجند ممنوع

یارانه ماه رمضان کی واریز می‌شود؟

یارانه 1400 چقدر است؟

اعلام دستورالعمل همسان‌سازی حقوق و مزایای کارمندان قرارداد کارمعین با کارمندان پیمانی

عاقبت تلخ زن جوان بعد از جدایی از همسر اولش

وضعیت سیاه کرونایی در کمین خراسان رضوی/ رعایت پروتکل‌های بهداشت‌ به کمترین حد ممکن رسید‌

استمرار برکات طرح شهید سلیمانی در خراسان رضوی/ 800هزار نفر غربالگری شدند

راز پنهان جسدی در چاه متروکه

تشدید پروتکل‌های بهداشتی در حرم مطهر رضوی

کیفیت هوای 7 منطقه مشهد در وضعیت هشدار است

جرایم خشن در خراسان رضوی 50 درصد کاهش یافت

افزایش ٣5 درصدی نرخ کرایه تاکسی در مشهد

کاهش 10 مورد پرواز‌های خارجی فرودگاه مشهد

اختصاصی/ همه حاشیه‌های یک مسابقه بین‌المللی!

نجات جوان کوهنورد در ارتفاعات ریوش کاشمر

آغاز عملیات اجرایی احداث مسجد «هفت درب» در مشهد

آسمان 9 شهرستان خراسان رضوی بارانی شد

کشتن سوسک و ساس به قیمت جان همسایه تمام شد

تفاهم نامه سه جانبه با الگوی آموزشی مبتنی بر اشتغال در استان کرمانشاه منعقد شد

کاهش 55 درصدی حوادث ناشی از کار در قزوین

تور ترویجی تعاون و کارآفرینی مجازی برای نخستین بار در استان گیلان برگزار شد

42 هزار فرصت شغلی جدید در طی سال 1399 در استان کرمان ایجاد شد

بخشودگی 100 درصدی جرایم مالیاتی تعاونی های مرزنشین هرمزگان

راه اندازی بیش از 42 مرکز مثبت زندگی در استان مرکزی

بازنشستگی پیش از موعد یک هزار و 700 کارگر لرستانی

پرداخت تسهیلات کرونا در قزوین همچنان ادامه دارد

ارائه 5 خدمت ویژه به بازنشستگان کشوری در دفاتر پیشخوان دولت

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت کار خبر داد: رونمایی از پوستر نخستین جشنواره عکس کارا

منصوری در اردبیل: بانک ها از اعمال رفتار سلیقه ای یا اخذ وثایق بالاتر از مبلغ قانونی بپرهیزند

گزارش نوروزی شریعتمداری | تغییر رویکرد طرح‌های ضربتی به مدل‌های حمایتی و اجتماع محور​،تنها بخشی از پرونده درخشان سازمان بهزیستی

مجمع عمومی موسس انجمن زنان شاغل وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار می شود

شریعتمداری در تشریح دستاوردهای سفر عراق: سند همکاری ایران و عراق نقشه راهی برای توسعه فعالیت های اقتصادی است

اتاق عدالت جنسیتی در کلاب هاوس با حضور معصومه ابتکار

استشمام عطر گل محمدی در دل کویر/‌ خراسان جنوبی این روزها حال و هوای بهشتی دارد

افزایش 10درصدی دواطلبین شوراهای اسلامی در سربیشه

آسفالت و خط کشی معابر بیرجند در دستور کار ویژه قرار گرفت

کشف بیش از 200 کیلوگرم مواد مخدر در خراسان‌جنوبی

کشف 3 تن و 342 کیلوگرم مرغ خارج از شبکه توزیع در طبس

فرصتی برای ایجاد اشتغال و ارزش افزوده در استان خراسان جنوبی /کشت گیاهان دارویی گنجی در دل کویر

کشف 13 هزار لیتر سوخت قاچاق در بیرجند

فرآورده های نوآورانه از محصولات استراتژیک خراسان جنوبی تولید می شود

در سایه سار مهربانی / توزیع هزار و 500 بسته غذایی در خراسان جنوبی

گنجی سبز روییده از دل کویر/ ظرفیتی که زخم خورده از بی توجهی است

آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان خراسان جنوبی تا 24 فروردین 1400

پرونده سقوط هواپیمای تهران - طبس به کجا رسید؟

حکم پرونده سقوط هواپیمای تهران - طبس صادر شد

اتمام حجت دادستانی با هنجارشکنان