پیام خراسان

آخرين مطالب

مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

راز‌های «روز‌های ابدی» اجتماعي

  بزرگنمايي:

پیام خراسان - کارگردان، تهیه‌کننده و تعدادی از بازیگران مجموعه تلویزیونی «روز‌های ابدی» امروز با حضور در واحد 162 روابط عمومی رسانه ملی پای صحبت‌های مخاطبان این سریال نشستند و پس‌ازآن در نشست خبری، از زیروبم این سریال گفتند.
خبرگزاری میزان - طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی سیما، محمدحسین رنجبران، مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی در این نشست خبری با بیان این‌که در حدود یک‌ساعتی که این عوامل در واحد 162 حضور داشتند، پاسخگوی 246 تماس بودند، گفت: بر اساس آمار مرکز تحقیقات صداوسیما، این سریال بیش از 24 درصد مخاطب داشت و کاری انقلابی با این گستردگی و پیام، خیلی برای جامعه ارزشمند است.
بیشتر بخوانید: برای مشاهده آخرین خبرها از معاونت سیما اینجا کلیک کنید وی با ابراز امیدواری دراین‌باره که سریال سازی جواد شمقدری و محسن علی‌اکبری ادامه‌دار باشد، گفت: سریال روز‌های ابدی توانست بازیگران خوبی را معرفی کند که تا پیش‌ازاین کمتر دیده و شناخته شده بودند.
یک سریال پیچیده
جواد شمقدری، کارگردان روز‌های ابدی در این نشست تعدد لوکیشن را از ویژگی‌های برجسته این سریال برشمرد و گفت: این پروژه بیش از 450 بازیگر داشت که بیش از 150 نفر از آنان بازیگر حرفه‌ای بودند. استفاده از این تعداد بازیگر، فیلم‌برداری در تعداد زیادی لوکیشن و در همین حال پرداختن به موضوعی که مربوط به تاریخ معاصر است، این پروژه را به کاری سخت و پیچیده تبدیل کرد.
وی با اشاره به اینکه ساخت این سریال حدود سه سال به طول انجامید، گفت: 460 جلسه فیلم‌برداری داشتیم و با وجود مشکلات مالی، به لطف خدا این کار به سرانجام رسید.
شمقدری همچنین با بیان اینکه بسیاری از مخاطبانی که با او تلفنی صحبت کردند، مشتاق دیدن فصل بعدی این سریال هستند، گفت: من آمادگی دارم که فصل بعدی را بسازم، اما ساخته‌شدن آن به نظر تصمیم‌گیرندگان رسانه ملی بستگی دارد.
سریالی تاریخی و آگاهی‌بخش
احمد نجفی، بازیگر باسابقه که در روز‌های ابدی نیز خوش درخشید، در این نشست خبری این مجموعه تلویزیونی را سبب‌ساز ارتقای اطلاعات و آگاهی مردم خواند و گفت: بسیاری از مردم الان مشتاق هستند ببینند در سال‌های پس از وقوع انقلاب چه روی داده است. زمانی که یک سریال به نشر آگاهی می‌پردازد، دانش و آگاهی مردم ما را ارتقا می‌دهد. سرمایه‌گذاری در این سریال‌ها می‌تواند سودمند باشد.
وی با بیان اینکه این سریال توانست نفوذ و نفوذی در انقلاب را به مردم بشناساند، گفت: اگر چنین سریال‌هایی بیشتر ساخته می‌شد، شاید زودتر جلوی نفوذی‌ها گرفته می‌شد یا تعداد کسانی که جذب نفوذی‌ها می‌شدند، کمتر می‌شد.
جمع پژوهش و هنر
رحیم نوروزی، دیگر بازیگر این مجموعه هم با ابراز رضایت از بازی در این سریال گفت: این سریال از سه ویژگی که کاملا جنس متفاوتی نسبت به هم دارند، برخوردار بود: پژوهش، قصه‌گویی و فیلم‌سازی. بازخورد‌هایی که امروز داشتم، خوب و جالب بود.
وی شناساندن دوران بعد از انقلاب را کاری مهم در عرصه رسانه‌ای دانست و گفت: عده‌ای ازجمله خودم من آن دوران را ندیده‌ایم. من آن زمان نوجوان بودم و شناخت دقیقی از آن دوران نداشتم؛ اما این دست‌کار‌ها می‌تواند به شناخت آن روزگار کمک کند.
امین اسکندریان، بازیگر روز‌های ابدی هم این مجموعه را کاری سخت ازنظر روحی و جسمی توصیف کرد که با مدیریتی خوب به انجام رسید. کیمیا اکرمی هم با بیان اینکه شخصیتی که بازی کرده، با خودش متفاوت بوده، اما بازخورد‌ها نشان می‌دهد که توانسته از عهده نقش خود برآید، تصریح کرد: تجربه کار تئاتر را داشتم و امیدوارم پس‌ازاین نقش‌های متفاوتی را بتوانم بازی کنم. بازخورد‌هایی که گرفتم نشان می‌دهد درمجموع، توانسته‌ام نقش محبوبه را باورپذیر از کار دربیاورم.
پر کردن نقاط خالی تاریخ
در ادامه این نشست، محسن علی‌اکبری، تهیه‌کننده روز‌های ابدی با اشاره به گفتگوی مستقیمش با مخاطبان، تصریح کرد: امیدواریم تولید این قبیل سریال‌ها ادامه یابد تا نقاط خالی تاریخ را با آثار نمایشی پر کنیم و نیاز مردم تشنه به اطلاعات موثق، از طریق منابع داخلی برطرف شود.
وی مدیریت جوان در رسانه ملی را عامل تسهیلگر در پیشبرد پروژه «روز‌های ابدی» دانست و گفت: تیم مدیریتی که در رسانه ملی فعال است، هرچقدر جوان باشد، پرانرژی‌تر است و هنرمندان را بهتر درک می‌کند.
علی‌اکبری دریافتی بابت ساخت هر قسمت از این سریال را 680 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: درحالی‌که فیلم سینمایی با بودجه کم این روز‌ها با هزینه‌ای کمتر از چهار میلیارد تومان ساخته نمی‌شود، اما اگر هر سه قسمت این سریال را به‌اندازه یک فیلم سینمایی حساب کنیم، باز ما با حدود دو میلیارد تومان، کاری سینمایی ساخته‌ایم.
وی تولید این مجموعه تلویزیونی را دغدغه ارزشی دانست و گفت: اگر قرار باشد کار ارزشمندی تولید نکنم، ترجیح می‌دهم بیکار باشم. از رسانه ملی به خاطر اعتمادی که به من و شمقدری برای ساخت این مجموعه تلویزیونی کرد، قدردانی می‌کنم.
این تهیه‌کننده معرفی چهره‌ها و نیرو‌های جدید در عرصه نمایشی را وظیفه نسل قبلی دانست و گفت: در این سریال ترکیب خوبی را از بازیگران خارجی، بازیگران باسابقه و جدید داشتیم و در همین حال از بازیگران تئاتری نیز چهره‌های جدیدی را به عرصه بازیگری تلویزیون معرفی کردیم.
تجربه‌ای خوب و گران‌بها
در ادامه این نشست، شمقدری در پاسخ به سؤالی انتقادی در خصوص گریم‌ها گفت: گریم یک جا‌هایی این خطا را داشت، البته این درصدش خیلی کم بود و البته مخاطبان و منتقدان حق دارند دوست داشته باشند کاری بی‌نقص ببینند.
وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره مقایسه روز‌های ابدی با فیلم هالیوودی «آرگو» هم پاسخ داد: چند سکانس در این سریال، به ادعای مطرح‌شده در آرگو پاسخ داد. اما قرار نبود به روایت آمریکایی‌ها بپردازیم. همین‌که در این سریال به‌صورت اقناع‌کننده نشان داده شد چرا دانشجویان تصمیم به تسخیر لانه جاسوسی گرفتند، کفایت می‌کند. برخی واکنش‌های تند منفی، به‌ویژه از سوی کسانی که خارج از مرز‌ها نشسته‌اند و از حرکت انقلاب دلخور هستند، نشان می‌دهد کار خیلی موفق بوده است.
وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری که چقدر از دانش فنی استفاده از پرده سبز در این مجموعه تلویزیون بومی‌بوده است، گفت: 100 درصد این کار ایرانی بود و بیش از 150 نیروی جوان این جلوه‌های رایانه‌ای را خلق کردند.
شمقدری درباره اینکه آیا امکان آن وجود نداشت تا از تعداد قسمت‌های روز‌های ابدی کاسته شود؟ گفت: شاید می‌شد بخش‌هایی مثل حوادث کردستان را در سریال نداشته باشیم؛ اما با توجه به اسنادی که از لانه جاسوسی مبنی بر تلاش آمریکا برای تجزیه ایران به‌دست‌آمده بود، حیف بود که به این مباحث نپردازم.
انتهای پیام/
برچسب ها: اخبار تلویزیون صدا و سیما

لینک کوتاه:
https://www.khorasan-online.ir/Fa/News/330448/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیک چهارم هفته آینده شکسته می‌شود/لزوم تصمیم گیری برای جاده سلامت

نگاه ویژه رئیس قوه قضائیه به رفع مشکلات خراسان جنوبی

آستان قدس رضوی باید پیشگام در تحقق شعار سال باشد

جوانان در تحقق مشارکت انتخاباتی نقش پیشرو را دارند

پنج درصد شرکتهای دانش‌بنیان کشور در خراسان رضوی فعالیت دارند

رشد 4.5برابری موزه‌های خصوصی در 8سال/ افتتاح 6 موزه استانی در سال 1400

شتاب قطار کسب و کارها بر ریل شبکه مجازی

یک پیروزی و یک شکست حاصل کار نمایندگان فوتسال مشهد

با مصادیق "روزه خواری علنی" در جامعه برخورد می‌شود

تأمین مرغ به میزان کافی برای خراسان ‌جنوبی‌ها در ماه رمضان

آسمان خراسان جنوبی ابری همراه با خیزش گردوخاک

توقف وسایل نقلیه بعد از افطار در حاشیه برخی معابر بیرجند ممنوع

یارانه ماه رمضان کی واریز می‌شود؟

یارانه 1400 چقدر است؟

اعلام دستورالعمل همسان‌سازی حقوق و مزایای کارمندان قرارداد کارمعین با کارمندان پیمانی

عاقبت تلخ زن جوان بعد از جدایی از همسر اولش

وضعیت سیاه کرونایی در کمین خراسان رضوی/ رعایت پروتکل‌های بهداشت‌ به کمترین حد ممکن رسید‌

استمرار برکات طرح شهید سلیمانی در خراسان رضوی/ 800هزار نفر غربالگری شدند

راز پنهان جسدی در چاه متروکه

تشدید پروتکل‌های بهداشتی در حرم مطهر رضوی

کیفیت هوای 7 منطقه مشهد در وضعیت هشدار است

جرایم خشن در خراسان رضوی 50 درصد کاهش یافت

افزایش ٣5 درصدی نرخ کرایه تاکسی در مشهد

کاهش 10 مورد پرواز‌های خارجی فرودگاه مشهد

اختصاصی/ همه حاشیه‌های یک مسابقه بین‌المللی!

نجات جوان کوهنورد در ارتفاعات ریوش کاشمر

آغاز عملیات اجرایی احداث مسجد «هفت درب» در مشهد

آسمان 9 شهرستان خراسان رضوی بارانی شد

کشتن سوسک و ساس به قیمت جان همسایه تمام شد

تفاهم نامه سه جانبه با الگوی آموزشی مبتنی بر اشتغال در استان کرمانشاه منعقد شد

کاهش 55 درصدی حوادث ناشی از کار در قزوین

تور ترویجی تعاون و کارآفرینی مجازی برای نخستین بار در استان گیلان برگزار شد

42 هزار فرصت شغلی جدید در طی سال 1399 در استان کرمان ایجاد شد

بخشودگی 100 درصدی جرایم مالیاتی تعاونی های مرزنشین هرمزگان

راه اندازی بیش از 42 مرکز مثبت زندگی در استان مرکزی

بازنشستگی پیش از موعد یک هزار و 700 کارگر لرستانی

پرداخت تسهیلات کرونا در قزوین همچنان ادامه دارد

ارائه 5 خدمت ویژه به بازنشستگان کشوری در دفاتر پیشخوان دولت

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت کار خبر داد: رونمایی از پوستر نخستین جشنواره عکس کارا

منصوری در اردبیل: بانک ها از اعمال رفتار سلیقه ای یا اخذ وثایق بالاتر از مبلغ قانونی بپرهیزند

گزارش نوروزی شریعتمداری | تغییر رویکرد طرح‌های ضربتی به مدل‌های حمایتی و اجتماع محور​،تنها بخشی از پرونده درخشان سازمان بهزیستی

مجمع عمومی موسس انجمن زنان شاغل وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار می شود

شریعتمداری در تشریح دستاوردهای سفر عراق: سند همکاری ایران و عراق نقشه راهی برای توسعه فعالیت های اقتصادی است

اتاق عدالت جنسیتی در کلاب هاوس با حضور معصومه ابتکار

استشمام عطر گل محمدی در دل کویر/‌ خراسان جنوبی این روزها حال و هوای بهشتی دارد

افزایش 10درصدی دواطلبین شوراهای اسلامی در سربیشه

آسفالت و خط کشی معابر بیرجند در دستور کار ویژه قرار گرفت

کشف بیش از 200 کیلوگرم مواد مخدر در خراسان‌جنوبی

کشف 3 تن و 342 کیلوگرم مرغ خارج از شبکه توزیع در طبس

فرصتی برای ایجاد اشتغال و ارزش افزوده در استان خراسان جنوبی /کشت گیاهان دارویی گنجی در دل کویر