پیام خراسان

آخرين مطالب

خط ویژه اعتباری برای تعاونی‌ها پیگیری شود اجتماعي

خط ویژه اعتباری برای تعاونی‌ها پیگیری شود
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - گروه استان‌ها_ خراسان جنوبی دارای 947 تعاونی فعال است که 9 هزار و 86 نفر عضو این تعاونی هستند و رفع مشکل تعاونی‌ها از سوی شرکت‌های تعاونی برتر استان درخواست شد. - اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند ، با حضور رئیس اتاق تعاون ایران و هیئت همراه، نشستی با استاندار خراسان‌جنوبی و جمعی از تعاونی‌های برتر استان در بیرجند برگزار شد.
در این نشست حسینی، رئیس اتاق تعاون خراسان جنوبی به بیان مشکلات و پیشنهادات بخش تعاون پرداخت و اظهار داشت: در خواست ما این است که خط ویژه اعتباری برای تعاونی‌ها پیگیری شود.
وی خواستار تعیین مشوق از طریق مرز ماهیرود شد و افزود: شرکت تعاونی مرزنشینان درحال فعال است و باید از این ظرفیت بیشتر استفاده کنیم.
رئیس اتاق تعاون خراسان جنوبی توجه به بحث مانع زدایی تعاون، رفع مشکل مالیات بر ارزش افزوده برای تعاون، برگزاری مجمع شرکت‌های سرمایه گذاری سهام عدالت و تقویت شرکت سهام عدالت را خواستار شد.
حسینی با بیان اینکه مالیات بر ارزش افزوده باعث عدم رقابت پذیری در بازار شده است که در این راستا درخواست پیگیری داریم تصریح کرد: در بحث ساخت مسکن کارگری در استان 4 هزار و 500 متقاضی مسکن کارگری هستند، در خواست می شود واگذاری ساخت مسکن کارگری به تعاونی های فعال واگذار شود.

پیام خراسان

ثبت 28 برند توسط 21 تعاونی در خراسان جنوبی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار داشت: خراسان جنوبی دارای 947 تعاونی فعال است که 9 هزار و 86 نفر عضو این تعاونی هستند.
اشرفی، با بیان اینکه از این تعداد 587 تعاونی در بخش تولیدی، 260 تعاونی در بخش خدمات و 109 تعاونی در بخش توزیعی هستند بیان کرد: 708 هزار نفر از جمعیت استان را حوزه تعاون تشکیل می‌دهد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی بیان کرد: در بحث برند و برندسازی در خراسان جنوبی رشد خوبی را در بحث برند داریم و 28 برند توسط 21 تعاونی در استان ثبت شده است.
اشرفی با اشاره به اینکه در سال 99 علی رغم همه محدودیت‌ها 58 تعاونی شکل گرفته است بیان کرد: همچنین سال گذشته 899 فرصت شغلی در حوزه تعاون اتفاق افتاده است.
وی با اشاره به اینکه در بخش بانوان 90 تعاونی فعال وجود دارد خاطرنشان کرد: 5 تعاونی دانش بنیان و 16 اتحادیه با 51 نفر اشتغالزایی در استان وجود دارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه در بحث صادرات 10 میلیون دلار صادرات در حوزه تعاون انجام شده است، یادآور شد: همچنین 21 هزار و 785 نفر ساعت دوره آموزشی برگزار شده است.
اشرفی از انجام 684 مورد نظارت بر اتحادیه خبر داد و اظهار داشت: همچنین افتتاح 16 تعاونی همزمان با هفته تعاون برگزیده شدن طرح‌های تحقیقاتی، رشد 5 درصدی تعاونی‌ها و پرداخت تسهیلات در بانک توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید از جمله دستاوردهای حوزه تعاون خراسان جنوبی است.

پیام خراسان

مدیرعامل شرکت تعاونی مسکن مرکز آموزش 04 بیرجند نیز در این جلسه اظهار داشت: تعاونی مسکن مرکز آموزش 04 بیرجند از سال 62 تأسیس شده است و تاکنون حدود 3 هزار و 500 واحد مسکونی و تجاری در بیرجند احداث کرده است.
علی طحان افزود: از این تعداد 2 هزار واحد مسکونی و تجاری تا سال 89 و 693 واحد مسکونی در سال 93(فاز اول) و 798 واحد در اردیبهشت ماه 98 (فاز دوم)با کیفیت مطلوب به بهره برداری رسیده است.
مدیرعامل شرکت تعاونی مسکن مرکز آموزش 04 بیرجند بیان کرد: این تعاونی با توکل بر خدای متعال عملیات اجرایی 720 واحد مسکونی فاز سوم پروژه شهید سپهبد صیاد شیرازی را آغاز نموده است.
طحان اظهار کرد: این تعاونی علاوه بر تأمین مسکن کارکنان خدوم ارتش جمهوری اسلامی ایران که با جان خود حفاظت و حراست از مرزها را تعهد نموده اند، نقش بارزی در پویایی اقتصاد و ایجاد اشتغالی عظیم ایفا می کند.
وی کسب عنوان تعاونی مسکن برتر ملی در سالهای 1394 و 1398،تعاونی مسکن برتر استان در 9 سال اخیر ، انتخاب به عنوان مدیر موفق ملی در سطح کشور در سال 1398 ،تعاونی تداوم برتری در سال‌های 1398 و 1399 از جمله افتخارات و دستاوردهای این تعاونی برشمرد.
مدیرعامل شرکت تعاونی مسکن مرکز آموزش 04 بیرجند دریافت نشان عالی مدیریت در حوزه مسکن در سطح کشور در سال 99، تعاونی مسکن برتر نیروی زمینی محوری ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال 1397، دریافت گواهینامه‌های بین المللی مدیریت کیفیت و مدیریت ریسک و تحویل پروژه‌ها در موعد مقرر رااز دیگر موفقیت ها و افتخارات این تعاونی ذکر کرد.

پیام خراسان

طحان به بیان مشکلات پرداخت و گفت: درخواست ما این است در حوزه مسکن مانع زدایی صورت گیرد زیرا مانع زدایی ها در حوزه مسکن تسهیل کننده راه است.
تعاونی مدیریت محصولات استراتژیک خراسان جنوبی تأسیس می‌شود رئیس اتاق تعاون ایران: مانع‌زدایی از رشد تعاونی‌ها در دستور کار است اتاق تعاون ایران برای احداث مجتمع خدماتی رفاهی اتحادیه کارکنان دولت در استان خراسان جنوبی همکاری می‌کند مدیرعامل شرکت تعاونی الغدیر نیز در این نشست بیان کرد: شرکت تعاونی ما در بحث توسعه روستایی و توانمندسازی جامعه محلی بسیار موفق است.
سیاری با بیان اینکه این شرکت تعاونی در سال 86 با یک هزار و 770 نفر در 225 هکتار و در 30 روستا آغاز به کار کرده است افزود: هدف از تشکیل این شرکت تعاونی ایجاد اشتغال، حفظ امنیت منطقه، حفظ اراضی و محیط زیست و توانمندسازی روستاییان است.
مدیرعامل شرکت تعاونی الغدیر با اشاره به اینکه رمز موفقیت شرکت تعاونی اعتماد سازی بین جامعه روستایی و شفاف سازی است بیان کرد: کمک به راه اندازی نانوایی در نقطه صفر مرزی و کمک به راه اندازی کارگاه خیاطی از جمله درخواست های این شرکت تعاونی است.
سیاری به دستاوردهای این شرکت تعاونی اشاره کرد و افزود: کسب تعاونی برتر ملی و استانی، ایجاد 650 فرصت شغلی برای روستاییان، پرداخت تسهیلات آسان و خرد، ثبت ملی عروسک های محلی و بومی، ثبت اولین موزه تخصصی از طریق تعاونی و غیره از جمله دستاوردهای این شرکت تعاونی است.

پیام خراسان

رئیس اتحادیه تعاونی های بهداشتی و درمانی مدافعان سلامت خراسان جنوبی نیز در این جلسه بیان کرد: در یک سال گذشته که با شیوع کرونا مواجه شدیم تعاونی های ما توانستند بخشی از مشکلات مردم را مرتفع کنند.
جهانی از وجود 8 تعاونی فعال در بخش بهداشت و درمان در استان خبر داد و تصریح کرد: 3 شرکت تعاونی به صورت شبانه روزی برای کمک به بیماران کرونا در منزل فعالیت می‌کنند.
رئیس اتحادیه تعاونی‌های بهداشتی و درمانی مدافعان سلامت خراسان جنوبی با اشاره به اینکه 800 نفر از یک هزار و 800 نفر کادر درمانی ما به صورت شرکتی هستند افزود: در قوانین اداره کار به پرستاری مشاغل سخت گفته می شود اما علوم پزشکی زیر بار نمی رود که در این راستا درخواست پیگیری داریم.
جهانی اظهار داشت: همچنین با وجود کرونا در بیمارستان ها نارضایتی هایی ایجاد شده است که بین پرسنل رسمی و پرسنل شرکتی در بحث واریزی تفاوت می شود که در این راستا نیز درخواست پیگیری داریم.

پیام خراسان

تشکیل تعاونی زرشک، عناب و زعفران با هدف مدیریت این محصولات استراتژیک
استاندار خراسان جنوبی هم در این جلسه پیشنهاد داد : تعاونی زرشک، عناب و زعفران با هدف در دست گرفتن مدیریت کاشت، داشت و برداشت این محصولات استراتژیک و در کلاس ملی و جهانی تشکیل شود. 
ملانوری با ارائه این پیشنهاد در نشست با رئیس اتاق تعاون ایران و جمعی از تعاونی‌های برتر استان به رتبه مطلوب خراسان جنوبی در تولید سه محصول راهبردی زرشک، عناب و زعفران اشاره کرد. 
وی ادامه داد: 22 هزار تن زرشک، 68 تن زعفران و 78 هزار تن عناب تولید شده کشور، به این استان اختصاص دارد و باید تلاش کنیم با افزایش ارزش افزوده این محصولات، به تولید کنندگان استان کمک کنیم.
استاندار خراسان جنوبی به برنامه‌های استان در زمینه تحقق شعار سال و کمک به تولید بیشتر و ارزش افزوده محصولات تولیدی در این منطقه اشاره کرد و افزود: در شورای اداری و شورای برنامه ریزی و توسعه استان به مدیران تأکید شده برای سال 1400 و با محوریت شعار سال، برنامه عملیاتی داشته باشند. 
ملانوری اظهار داشت: هدف از تولید در شعار سال، "تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها" فقط تولید صنعتی نیست، بلکه همه حوزه ها را شامل می شود. 
وی به جایگاه رفیع تعاونی‌ها در تمدن ایرانی و اسلامی اشاره کرد و گفت: یکی از بهترین شیوه‌های کسب و کار، فعالیت در قالب تعاونی‌هاست که این مهم در آموزه‌های دینی و فرهنگ اصیل ایرانی ما تأکید شده است. 
استاندار خراسان جنوبی گفت: تعاونی‌ها می توانند با جرأت و جسارت، قدرت ریسک پذیری بالا و ارزش آفرینی از ذخایر غنی و ارزشمند استان، به عنوان پیشران‌های توسعه متوازن و پایدار استفاده شود.
تاسیس تعاونی مدیریت محصولات استراتژیک خراسان جنوبی
رئیس اتاق ایران از تاسیس تعاونی بزرگ در راستای مدیریت امور کشاورزان در حوزه تولید محصولات استراتژیک خراسان جنوبی خبر داد.
بهمن عبداللهی اظهار داشت: باید یک تعاونی بزرگ در استان به منظور مدیریت امور کشاورزان تاسیس شود.
وی با بیان اینکه این تعاونی می تواند با الگوبرداری از تعاونی پسته رفسنجان مدیریت سه محصول استراتژیک استان از مرحله کاشت، داشت و برداشت را انجام دهد.
رئیس اتاق تعاون ایران اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی، اتاق تعاون و معاونت امور اقتصادی استانداری را مکلف کرد، در جهت تاسیس شرکت تعاونی محصولات استراتژیک استان هرچه زودتر اقدام کنند.
عبداللهی با تاکید بر اینکه این تعاونی تا هفته تعاون امسال به بهره برداری می رسد تصریح کرد: با ایجاد این تعاونی افق جدیدی پیش روی کشاورزان و تولیدکنندگان زرشک، زعفران و عناب هم در تولید و هم عرضه قرار می گیرد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در دو سه سال اخیر بر اساس تحریم‌ها منابع کشور محدود شده است، یکی از ابزارهای جایگزین تعاونی‌ها هستند که در حال حاضر یکی از محورهای اصلی صادرات کشور را دارند.
رئیس اتاق تعاون ایران با بیان اینکه خراسان جنوبی ظرفیت‌های بی شماری دارد که بخش اعظمی از این ظرفیت‌ها می تواند از طریق تعاونی‌ها فعال شود گفت: یکی از نقش‌های اصلی تعاون فعالیت‌های اقتصادی است.
عبداللهی به لزوم تعاونی های معدنی با توجه به ظرفیت‌های خوب معدنی در استان اشاره کرد و یادآور شد: 
در استان خراسان جنوبی می توان با ایجاد تعاونی‌ها و دعوت مردم به این تعاونی‌ها به بهره برداری هر چه بهتر از این معادن کمک کرد.
وی تامین مالی تعاونی‌ها را یکی از مهم ترین مشکلات تعاون برشمرد و اظهار داشت: با پیگیری‌های که سال گذشته 500 میلیاردتومان سرمایه بانک توسعه تعاون جهت حمایت از فعالان اقتصادی افزایش یافت و در بودجه امسال هم هزار میلیاردتومان به این بانک اختصاص یافته است که با تامین دولت بخشی از تامین مالی تعاونی‌ها رفع می‌شود اما کفایت نمی‌کند.
انتهای پیام/255/ی

لینک کوتاه:
https://www.khorasan-online.ir/Fa/News/347591/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

سیلاب پنج راه روستایی خراسان رضوی را مسدود کرد

قدرتمندتر شدن جریان مقاومت سقوط رژیم صهیونیستی را شتاب داده است

6 طرح سرمایه‌گذاری در خراسان جنوبی آماده واگذاری است

معاون استاندار خراسان شمالی : برنامه دشمن کاهش مشارکت در انتخابات است

همه باید برای تحقق مشارکت حداکثری در انتخابات تلاش کنند

سهمیه مناسبی برای ساخت مسکن در مناطق روستایی و شهری تعلق گرفت

فرماندار فردوس: تغییر رنگ نباید باعث کاهش رعایت پروتکل‌ها شود

اجرای 100 برنامه در خراسان شمالی توسط سفیران مشارکت در انتخابات

سه تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در خراسان جنوبی امضا شد

هیات نظارت بر انتخابات خراسان شمالی کاملا قانونی عمل کرده است

بنیاد برکت در خلیل آباد خراسان رضوی 200 فرصت شغلی ایجاد می‌کند

واکسیناسیون خودرویی سالمندان در شهرک دانش و سلامت مشهد

مرگ کارگر جوان حین تخریب ساختمان دو طبقه در مشهد

کشف 100 کیلوگرم مواد مخدر در مشهد

جشنواره دانشجویی رهوا به پویش ملی «دربهشت» پیوست

روند نزولی کرونا در خراسان رضوی کند است

ایجاد انتخابات پرشور در خراسان شمالی وظیفه تمام دستگاه‌ها است

اقتدار شهید سلیمانی در میدان پشتوانه قدرت دیپلماسی ما بود

35 هزار تن شکر خام در کارخانه قند شیروان تصفیه می‌شود

محور جاجرم-سنخواست بازگشایی شد

معاون استاندار خراسان شمالی: خام فروشی آسیب جدی بخش کشاورزی است

ضعف زیرساخت‌های پیشگیرانه عامل اصلی خسارات سیل گناباد بود

مبادی ورودی و خروجی خراسان جنوبی مسدود می‌شود

خراسان رضوی از نظر کاهش کرونا در موج چهارم رتبه سوم کشور را دارد

٢١٨ کیلوگرم مواد مخدر در مسیر مشهد و زاهدان کشف شد

از افتتاح 20 خانه هلال تا راه‌اندازی پایگاه کوهستانی بند دره

خانه‌های هلال در تمامی روستاهای دارای دهیاری خراسان جنوبی راه اندازی شود

همه امکانات برای برگزاری امتحانات حضوری دانش آموزان در خراسان جنوبی مهیاست

20 خانه هلال در خراسان جنوبی راه‌اندازی می‌شود

دوره آنلاین فن بیان و آیین سخنوری در خراسان‌جنوبی برگزار شد

حجم آب سد چری فاروج خراسان شمالی 37 درصد کاهش یافت

چهار هزار و 314 گروه جهادی در خراسان رضوی فعالیت دارند

واکسیناسیون خودرویی سالمندان در مشهد انجام می‌شود

افزایش هفت هزار مترمربعی فضاهای ورزشی شیروان در 8 سال گذشته

استاندار خراسان جنوبی: والدین نگران برگزاری امتحانات نباشند

محور سیل گرفته جاجرم – سنخواست بازگشایی شد

280 بیمار خاص در خراسان شمالی واکسینه شدند

خانه های هلال در تمامی روستاهای خراسان جنوبی راه اندازی شود

522 پروژه محرومیت‌زدایی در خراسان جنوبی تکمیل شد

386 بیمار کرونایی در خراسان شمالی بستری هستند

برگزاری 35 عنوان برنامه به مناسبت هفته هلال احمر در خراسان جنوبی

خودکفایی اقتصادی باید به دور از وابستگی به غرب باشد

رشد 62 درصدی گازرسانی به روستاهای خراسان شمالی طی هشت سال گذشته

مبادی اصلی خراسان جنوبی در هفته جاری بسته می‌شود

روشنایی مسیر زندگی به برکت انس با قرآن

مردم سفر و دورهمی را تعطیل کنند/ پرستاران دیگر تحمل ندارند

روند ابتلا به کرونا در خراسان جنوبی نزولی است

اقدامات جدید همواره با مخالفت همراه است

95درصد از داوطلبان شوراهای روستایی خراسان رضوی تایید صلاحیت شدند

ایجاد هزار و 658 فرصت شغلی با حمایت بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی