پیام خراسان

آخرين مطالب

تأکید علمای اهل سنت خراسان جنوبی به حضور حداکثری در انتخابات اجتماعي

تأکید علمای اهل سنت خراسان جنوبی به حضور حداکثری در انتخابات
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - خاورستان/ اهل سنت خراسان جنوبی شرکت در انتخابات را بالاتر از یک وظیفه می دانند و از همه خواهران و برادران اسلامی خود می خواهند که با مشارکت در انتخابات، به وظیفه خطیر خود که در واقع تعیین کننده سرنوشت خودشان است، عمل کنند.
چند روز دیگر قرار است باز هم صحنه ای از همه پرسی برای نظام پر افتخار جمهوری اسلامی ایران رقم بخورد. نظامی که حالا در چله دوم خود، به یک نظام مردمی و سیاسی قدرتمند و تعیین کننده، تبدیل شده است. 28 خردادماه امسال، از هم اکنون به انتظار حضور و گام های مردم بصیر، لحظه شماری می کند، مردمی که اهل هر شهر و روستا، قوم و قبیله، فرقه و مذهب و البته در معنای یکپارچه؛ ایرانی هستند. باز هم قرار است همه این مردم به میدان بیایند تا آینده خودشان را به دست خودشان رقم بزنند، همانطور که 4 دهه قبل، برای رسیدن به حق و حقوقشان، کاخ سلطنت نشینان را بر سرآنها آوار و انقلابی بی نظیر را رقم زدند که سعی کرده خدماتش بر مبنای اسلام و مردم سالاری دینی که در قرآن به آن تاکید شده است، عمل کند.
انتخابات در پیش رو، صحنه ای از حضور و همبستگی تمام اقشار کشور و همه مسلمانان شیعه و سنی و نشان دهنده این است که اختلافات کوچک، تاثیری در اتحاد و انتخاب آنها ندارد و همه آنها؛ با هدف حمایت از نظام و مشارکت در سرنوشتشان، در یک خط و مسیر حرکت می کنند و همچنان انقلابی مانده اند.
حرکت در مسیر شهید سلیمانی بامشارکت در انتخابات
کاظمی یکی از علما اهل سنت بیرجندی اظهارکرد: پدران ما با رأی خودشان به جمهوری اسلامی در سال 1357، به این نظام آری گفتند و اکنون ما هم در چله دوم انقلاب، در مهم ترین رویداد سیاسی این نظام شرکت می کنیم و با حضور پرشور خود، دوباره به این نظام و انقلاب اسلامی، رأی می دهیم.
وی افزود: بی تدبیری های مسئولان مشکلات متعددی را برای مردم ایجاد و زندگی را سخت تر کرده است، اما نباید اشتباه این مدیران را به پای نظام و البته کاندیداهایی که در ایجاد این مشکلات نقشی نداشته اند، نوشت. بلکه باید با حضور خود در انتخابات، هم در تعیین سرنوشت خودمان سهیم باشیم و هم رئیس جمهوری انتخاب کنیم که مدیریت او، خط پایانی بر مشکلات فعلی باشد.
یکی دیگر از علماء اهل سنت نیز در گفتگو با خبرنگار خاورستان، حضور خود در انتخابات را لبیک به ندای رهبر انقلاب و شهدا بخصوص شهید سلیمانی دانست و گفت: وقتی شهید سلیمانی به عنوان الگوی موفق و محبوب مردم، دغدغه اش حمایت از نظام و حرم جمهوری اسلامی است، پس ما هم باید با مشارکت در انتخابات، در مسیر این شهید بزرگوار حرکت کنیم.
عنانی بیان کرد: توطئه های دشمنان برای تحریم انتخابات؛ نمی تواند در اراده ملت ایران تاثیری ایجاد کند، بلکه مردم با حضور پرشور خود، پاسخ دندان شکنی به این دشمنان خواهند داد.
این عالم اهل سنت با بیان اینکه ملت ایران با حضور خود همان طور که در 40 سال قبل دشمن را ناامید کردند، باز هم او را ذیل تر خواهند کرد، گفت: امسال هم مردم ایران اعم از شیعه و سنی حضور باشکوهی در پای صندوق های رای خواهند داشت.
وی تصریح کرد: در شرایط فعلی، تنها راهی که می تواند مشکلات مردم را کمتر کرده و آنها را به آرامش برساند، حضور در انتخابات و انتخاب مدیری اصلح، کارآمد و انقلابی است. 
لزوم مشارکت مردم در انتخابات
مولوی غلام حیدر فاروقی امام جمعه اهل سنت بیرجند اظهارکرد: انتخابات آبروی نظام است و مشارکت مردم در انتخابات باعث ناامیدی دشمنان انقلاب و نظام می شود.
وی با اشاره به مشارکت 80-90 درصدی اهل سنت در انتخابات های گذشته، افزود: بنده تقاضا دارم که مردم مثل گذشته و حتی پرشورتر از قبل، در انتخابات شرکت کنند، بخصوص اهل سنت که در 40 سال گذشته همیشه در صف مقدم شرکت در انتخابات بوده اند و مشارکت بالایی داشته اند.
امام جمعه اهل سنت بیرجند گفت: تاکنون دولت های متعدد وعده های مختلفی به اهل سنت داده اند که متاسفانه هیچ کدام آن ها محقق نشده و به این مشکلات رسیدگی نشده است. اما امیدواریم دولت بعدی به مشکلات مردم از جمله اهل سنت و حق و حقوق آنها به عنوان بخشی از مردم رسیدگی کند.
فاروقی بیان کرد: بنده همیشه مردم را به شرکت در انتخابات تشویق کرده ام، اما در این دوره از انتخابات، مشارکت مردم اهمیت بیشتری دارد.
امام جمعه اهل سنت مرکز خراسان جنوبی اظهار کرد: نباید برخی رفتارها باعث ایجاد دلسردی شود و افراد در نظام اسلامی با مسوولیت گرفتن باید همواره به فکر معیشت مردم و پیشرفت روزافزون کشور باشند.
رئیس جمهور عاری از خصلت های منافقین باشد
وی با بیان اینکه بر اساس حدیثی از پیامبر اکرم(ص)، رئیس جمهور سه خصلتی که نشانه منافقین است را نباید داشته باشد، اظهارکرد: یکی از نشانه های منافق این است که دروغ می گوید، پس رئیس جهور باید فردی باشد که دروغگو نباشد. نشانه دیگر منافق هم این است که وقتی وعده می دهد، به وعده هایش عمل نمی کند، در این خصوص تاکنون وعده های متعددی به مردم از جمله اهل سنت داده شده که به آن عمل نشده است.
فاروقی افزود: نشانه دیگر منافق نیز این است که در امانتی که به او سپرده شده، خیانت می کند، اما مملکت و بیت المال امانت است و اگر رئیس جمهور در این امانت خیانت کرد و بیشتر از حق حقوق خود برداشت، خیانت کرده است. در واقع رئیس جمهور باید عاری از این سه خصلت باشد.
شرکت در انتخابات تعیین کننده سرنوشت است
مولوی سید مصطفی حسینی امام جمعه اهل سنت زیرکوه اظهارکرد: قطعا شرکت در انتخابات به لحاظ اینکه مردم باید در سرنوشت خود سهیم و شریک باشند، بسیار مهم است. همچنین از آنجایی که نظام اسلامی ما متکی بر آراء فقهی و آراء مردم است، اهمیت این موضوع دوچندان می شود.
وی افزود: با توجه به مسئله دشنی های دیگران با جمهوری اسلامی ایران، شرکت در انتخابات، بسیار بجا و شایسته و در واقع بالاتر از انجام یک وظیفه است.
امام جمعه اهل سنت زیرکوه با اشاره به اینکه امیدوارم حضور مردم در پای صندوق های رأی با شور و اشتیاق و جدیت تمام رقم بخورد، گفت: بنده حضور فعال مردم در پای صندوق های رأی را انتظار دارم و از همه خواهران و برادران اسلامی خود تقاضا می کنم که با مشارکت در انتخابات، به این وظیفه خطیر خود که در واقع تعیین کننده سرنوشت خودشان است، عمل کنند و برای سهیم شدن در تقدیرات خود، حضور پر شور خود را رقم بزنند.
حسینی در خصوص انتخاب اصلح هم گفت: اگر در انتخاب اصلح تخصصی نداریم، می توانیم از افراد خبره و کارشناس که صاحب ایده و نظر هستند؛ بخواهیم که ما را راهنمایی کنند تا با حضور در پای صندوق های رأی و همچنین انتخاب اصلح، به وظیفه ملی و مذهبی خود عمل کرده باشیم.
وی با اشاره به مشکلات معیشتی مردم و سوء استفاده دشمنان از این مشکلات برای ترغیب مردم به عدم حضور در انتخابات هم، تاکید کرد: ملت مسلمان ایران، انقلاب کردند تا بسیاری از نابسامانی های غیر اسلامی و انسانی از جامعه ما رخت بربندد. اما چون مسلمان و پیرو پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار (ع) هستیم، اگر نگاهی به تاریخ و گذشته بیندازیم، می بینیم که این بزرگواران چه سختی هایی کشیدند و چه تهمت های ناروایی شنیدند. پیغمبر هم در همان سال های ابتدایی، محاصره اقتصادی شدند، اما خداوند به مسلمانان وعده نصرت داده است.
مشکلات معیشتی نباید در عزم و اراده ملی و مذهبی تاثیری بگذارد
امام جمعه اهل سنت زیرکوه تصریح کرد: ما نباید از دشمن انتظار داشته باشیم که ما را به صبر و استقامت تشویق کند، در حالی که دشمن دشمنی می کند و می خواهد صبر و استقامت را از مردم بگیرد.
حسینی بیان کرد: اکنون مشکلات اقتصادی و معیشتی متعددی وجود دارد، اما نباید این مشکلات در عزم و اراده ملی و مذهبی ما تاثیری بگذارد. چرا که این مشکلات و سختی ها بوده، هست و خواهد بود اما ما به اصل خدا، اسلام و قرآن اعتقاد داریم و نباید چهره زیبای اسلام را به خاطر این مشکلات مادی کنار بزنیم.
وی ابراز امیدواری کرد: امیدوارم مردم به دور از توطئه های دشمن به وظیفه خود عمل و با مشارکت در انتخابات، فرد اصلح را انتخاب کنند.
امتناع از رای دادن مشکلی را حل نمی کند
امام جمعه اهل سنت اسدیه ضمن دعوت همه برای مشارکت حداکثری در انتخابات، گفت: قهر کردن با صندوق رای به مصلحت ملت نیست.
مولوی عبدالهی بیان کرد: نباید از رای دادن امتناع کرد چرا که امتناع از رای دادن مشکلی را حل نمی کند بلکه مشکلی بر مشکلات می افزاید. لذا از مردم تقاضا می کنم آگاهانه و هوشیار پای صندوق های رای حاضر شوند و کاندیدای مورد نظر را در ریاست جمهوری و شوراها انتخاب کنند.
وی تصریح کرد: ما وظیفه خود را انجام دهیم در انتخابات شرکت و اصلح را انتخاب کنیم حال اینکه فرد منتخب به وظیفه خود عمل کند یا نه، مسئولیت با خود اوست.

لینک کوتاه:
https://www.khorasan-online.ir/Fa/News/372100/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

شناسایی عامل تبلیغ تقلب در امتحانات آنلاین

توقیف 12 نفر شتر قاچاق در طبس

توزیع 60 تن گوشت مرغ در خراسان جنوبی

225 کیلو تریاک در خوسف کشف شد

خودرو‌های دولتی بدون مجوز در خراسان جنوبی توقیف می‌شوند

شدت گرمای هوا در خراسان جنوبی کم می‌شود

آخرین آمار کرونا در استان خراسان جنوبی

کارگاه آموزشی هیات مرکزی بازرسی انتخابات کشور برگزار شد/حضور بیش از 5 هزار بازرس در خراسان رضوی

برگزاری جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی

اختصاص 40هزار متر مربع از اراضی دولتی خراسان رضوی به امور عام‌المنفعه

مادر 2 فرزند: قبل از طلاق به همسرم خیانت کردم

17 فقره سرقت در کارنامه جوان 23 ساله مشهدی

انهدام 12 باند حرفه‌ای شکار و صید و قاچاق حیات وحش در خراسان رضوی

هشدار نسبت به افزایش احتمال وقوع آتش‌سوزی در محیط زیست خراسان رضوی

90 هزار نفر در خواف خراسان رضوی واجد شرایط رأی‌دادن هستند

٦٣٥ خودروی غیربومی از جاده‌های خراسان رضوی برگردانده شد

مراسم افتتاح پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در مشهد

طرقبه یکی از قطب‌های تولید توت‌خشک در ایران

زن و شوهر مشهدی که فقط پلی‌استیشن می‌دزدیدند

دستبرد از گورستان خودروها در مشهد

تکرار روزهای گرم در مشهد بی‌سابقه است

سرعت‌بخشی در فرایند پرداخت تسهیلات طرح‌های روستایی و عشایری استان مرکزی امری ضروری است

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر: 11 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای جدید در استان بوشهر تاسیس می شود

جمعیت کارگری استان اردبیل به بیش از 110 هزار نفر رسید

30هزار بانوی گیلانی در جمع بیمه شدگان گروه زنان خانه دار تامین اجتماعی قرار دارند

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان: ترویج فرهنگ ایثار و رشادت در جامعه کار و تلاش ضروریست

مدیر تعاون، اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: هدف اصلی از ارزیابی و نظارت اصلاح فرایند ها و در نهایت رضایتمندی مردم از خدمات است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی: تشکل‌های کارگری و کارفرمایی مشاوران و شرکای قابل اتکای وزارت تعاون هستند

یزدان در جلسه هم اندیشی نمایندگان کارگری مراجع حل اختلاف خراسان رضوی خبر داد: امکان احراز هویت کارگران و کارفرمایان برای تشکل ها به طور مستقل ذیل سامانه جامع روابط کار فراهم شد

اعلام آمادگی سازمان بازرسی کل کشور برای رفع موانع و کامل تر شدن پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان از سوی سایر دستگاه ها

احیای مطالبات زنان از مسیر انتخابات

مسئولان آرای مردم را امانت بدانند/ لزوم صیانت از انتخابات

انتظارات مردم «بیرجند» از کاندیداهای شورای شهر چیست؟

توزیع نهاده دام در خراسان جنوبی 3 برابر افزایش یافت

یک میلیون و 500 هزار تعرفه رأی در خراسان جنوبی توزیع شد

وضعیت امنیتی سفید در خراسان جنوبی/ شعب اخذ رأی 15 درصد افزایش یافت

نظارت دامپزشکی بر مرغداری‌های سربیشه

اهدای خون در استان خراسان جنوبی کاهش یافته است

تحفه‌ای به قیمت زندگی

تک تک آرای مردم امانت است/ وضعیت امنیتی سفید در خراسان‌جنوبی

گزارش تصویری/ همایش جشن تکلیف سیاسی دختران رای اولی در طبس

24 هزار نفر؛ عوامل اجرایی آماده برگزاری انتخابات در خراسان جنوبی

آرای مردم یک امانت است که باید از آن صیانت شود

استاندار خراسان جنوبی: استان آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات دارد

درخوسف225 کیلو تریاک کشف شد

ششمین انتخابات شوراها در استان‌ها| نامزدی اصولگرای شورای شهر بیرجند: وعده‌های قانونی و در حد اختیارات به مردم می‌دهم

تاکید بر تأمین آب برای خراسان جنوبی

از وعده های فضایی تا بی برنامگی نامزدهای انتخاباتی شورای شهر بیرجند

امام جمعه بیرجند: در گام دوم انقلاب باید در زمینه وقف به جایگاه اصلی برسیم

گلایه مردم سربیشه از کمبود نان