پیام خراسان

آخرين مطالب

تعزیرات در تعزیرات! مقالات

تعزیرات در تعزیرات!
  بزرگنمايي:

پیام خراسان -

پیام خراسان


رسیدگی به اتهامات مالی و سوء جریان های موجود در پرونده مدیرکل سابق تعزیرات حکومتی خراسان رضوی در دادسرا در حالی با صدور کیفرخواست به پایان رسیدو اوراق و مستندات قضایی به دادگاه ارسال شد که چند متهم دیگر هم همراه با این فرد به دادگاه معرفی شدند تا بر اساس اینکه آن‌ها هم از نظر دادستانی متهم شناخته شده اند، دادگاه در زمینه میزان محکومیت آن‌ها اعلام نظر کند.
همه چیز به اوایل سال 97 بر می گردد. زمانی که شک رسانه به اقدامات صورت گرفته از سوی مدیرکل وقت تعزیرات حکومتی خراسان رضوی چند برابر شد و این مقام مسئول که وظیفه داشت با متخلفان سطح بازار برخورد قانونی، قاطع و دندان شکن کند، اما به راحتی از کنار اقدامات سودجویانه عبور می کرد و واکنش بازدارنده ای دیده نمی شد و هر بار خبرنگار روزنامه قدس برای پیگیری موضوعی که به نوعی خط قرمز این متهم بود به دفتر وی مراجعه می کرد، با بازخورد های تند و خارج از عرف اداری مواجه می شد.
به عنوان نمونه مدیرکل سابق تعزیرات حکومتی خراسان رضوی به نهادهای بالادستی اعلام کرده بود تعداد زیادی نصب پرده سر در فروشگاه ها و مغازه های متخلف سطح شهر که دست به گران‌فروشی زده بودند، توسط تعزیرات حکومتی صورت گرفته، درحالی‌که رصدهای صورت گرفته از سوی خبرنگار ما حاکی از آن بود که این موضوع واقعیت ندارد و فقط یک رستوران در حوالی بولوار وکیل آباد اعمال قانون شده بود. وقتی این موضوع از سوی روزنامه قدس پیگیری شد بازهم واکنش های تند مدیرکل را در پی داشت و حتی این مقام سابق در تعزیرات حکومتی استان در پی تماس با روزنامه خواستار اخراج خبرنگارشد تا هرطور شده روند پیگیری موضوعات متوقف شود.
احتکار 9هزار یخچال فریزر سرآغاز لو رفتن تخلفات
این سلسله اتفاقات ادامه داشت تا اینکه پی بردیم در 30 مهر ماه سال 97 «مهدی مقدسی»کارشناس مسئول وقت معاونت بازرسی سازمان صمت استان همراه با قاضی «خدابخشی»،سرپرست وقت دادسرای انقلاب مشهد به صورت سرزده به یک واحد شناخته شده تولید یخچال فریزر مراجعه و محل را مورد بازرسی قرار داده اند. در همان لحظات اولیه، مشاهدات عینی سرپرست وقت دادسرای انقلاب مشهد از آن حکایت داشــت تعداد زیادی یخچال فریزر در محل دپو شــده، در حالی که بازار تشنه عرضه این کالا بود.
در ادامه مشخص شد تولید و فروش محصولات مورد اشاره در واحد معتبر تولید یخچال فریزر در استان از ابتدای ســال 97 تا 17 مردادماه همان سال روند عادی داشــته و میزان تولید با عرضه آن در بازار متناسب بوده است. اما از 19 مرداد97 واحد مذکور که به طور متوسط روزانه 750 دستگاه یخچال فریزر خانگی تولید می کرده است، کاهش شــدید خروجی داشته به نحوی که برخی روزها فقط یخچال فریزر تولید می شده، ولی هیچ خروجی در کار نبوده است.
از سوی دیگر واحد شناخته شده متخلف از 23 مرداد(97) تا 9 شــهریور همان سال درپوشش تعطیلات تابستانه درِ کارخانه را بسته و هیچ محصولی را به فروش نرسانده اســت. حتی پس از اتمام تعطیلات تابســتانه در دهم شهریور(97) بازهم صدها دستگاه یخچال که در روز تولید می شد از درِ کارخانه خارج نشده و سرجمع حدود 9 هزار یخچال فریزر در انبارها دپو می شود. این روند برنامه ریزی شده از سوی مدیران کارخانه مذکور ادامه داشت تا اینکه در بیســتم شهریورماه 97 همزمان با اعلام قیمت های جدید، درِ کارخانه باز می شود و محصولات افزایش قیمت داده شده ای که مواد اولیه آن با ارز دولتی تهیه شده بود، بدون وقفه راهی بازار می شوند و میزان فروش به دو برابر حد معمول افزایش می یابد.
در ادامه پیگیری های رسانه ای و انجام رسالت اطلاع رسانی، همچنان ماجرا را تعقیب می کردیم تا اینکه پی بردیم با دستورات ویژه «راضیه علیرضایی»، رئیس وقت ســازمان صنعت، معدن و تجارت استان، کارشناسان پس از بررسی دقیق ارزش کالای احتکار شــده، گزارش تخلف احتکار واحد شناخته شده تولیدی را به میزان حدود 45میلیارد تومان تنظیم کرده وبرای برخورد قانونی به تعزیرات حکومتی مشهد ارسال کرده اند که گزارش این ماجرا هم در همان سال منتشر شد.
رسیدگی دقیق به پرونده در دادسرا
هشت ماه از روند رسیدگی به پرونده احتکار عظیم یخچال فریزر گذشت و هیچ خروجی نمایان نشد، پیگیری از مدیرکل وقت تعزیرات حکومتی استان و رئیس شعبه رسیدگی کننده به پرونده مذکور بارها ادامه پیدا کرد هر بار وعده های عجیب و غریبی تحت این عناوین که رأی پرونده تا یک هفته دیگر صادر می شود،رأی پرونده در مرحله انشاء قرار داردو... داده می شد که خبرنگار روزنامه قدس را مصمم تر به پیگیری می کرد و سبب شد در این زمینه در حدود پنج گزارش منتشر شود. اما در نهایت و درکمال تعجب و بدون یک ریال جریمه، مالک کارخانه تبرئه و انگار هیچ مورد مشکوکی وجود نداشت و همه چیز عادی بود.
هر روز برحاشیه های رفتاری این افراد مسئول وقت در تعزیرات حکومتی خراسان رضوی افزوده می شد و همچنین از سلسله پیگیری‌های رسانه ای دیری نگذشته بود که مدیرکل وقت تعزیرات حکومتی خراسان رضوی توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات خراسان رضوی دستگیر و تحت بازجویی قرار گرفت و پرونده تخلفات مالی مطرح شده در شعبه 202 دادسرای ناحیه 2 مشهد مورد رسیدگی قرار گرفت.
در این میان خبرهای دیگری هم به گوش رسید که از فرستادن بدل آقای مدیرکل وقت سر جلسه امتحان زبان خارجه و دستگیری عاملان اقدام توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) دراداره کل اطلاعات خراسان رضوی حکایت داشت. حدود یک هفته بعد از بازداشت مدیرکل وقت تعزیرات حکومتی خراسان رضوی، مطلع شدیم بادستور بازپرس پرونده ،رئیس شعبه ای که پرونده احتکار 45 میلیاردتومانی یخچال فریزر در اختیارش بود هم توسط مأموران اداره کل اطلاعات خراسان رضوی دستگیر و او هم در بازداشت موقت به سر می برد.
پرونده مدیر کل و پنج نفر دیگر در مسیر دادگاه
وقتی این افراد مورد بازجویی قرار گرفتند کم کم وجود سوء جریان ها دامنه اش گسترده تر می شد و مشخص گردید علاوه برمواردی که رسانه به آن پرداخته بود، دیگرموارد تخلف هم پشت‌پرده در جریان است و آن‌ها با چهار نفر که در حوزه اقتصادی و... فعالیت داشتند مراودات مالی ناسالم داشته که برای آن‌ها ایجاد آورده های خلاف شرع و قانون کرده است. رسیدگی به پرونده مدیرکل سابق و رئیس شعبه رسیدگی کننده به پرونده احتکار 45 میلیارد تومانی یخچال فریزر به همراه چهار فرد دیگر با تمامی دشواری ها سرانجام در دادسرا به اتمام رسید و پرونده آن‌ها که در آن اتهامات مالی ارتشا و... وجود دارد پس از صدور کیفرخواست برای صدور حکم به دادگاه ارسال شد.
با این اوصاف و طبق ماده 7 قانون تشدید مجازات (مرتکبان ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری) در صورتی که مرتکب از مأموران مذکور باشد از زمان صدور کیفرخواست از شغل خود معلق خواهد شدو دادسرا باید کیفرخواست صادره را به اداره و یاسازمان ذی ربط اعلام کند که باید دید مسئولان مربوط در تعزیرات حکومتی در این زمینه چه اقدامی خواهند کرد.

لینک کوتاه:
https://www.khorasan-online.ir/Fa/News/385921/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

برگزاری جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی: با کمیته‌ رصد و پایش استان، دستگاه‌های اجرایی را نسبت به نارضایتی‌های اجتماعی پاسخگو می‌کنیم/ نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی: جهادی وارد شدن استاندار برای حل مشکلات یک امتیاز است

پیام تبریک استاندار خراسان رضوی به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیرخم

پرونده ژئوپارک طبس به یونسکو ارسال شد

روزی بدون فوتی کرونا در خراسان جنوبی

بروکراسی اداری سرمایه‌گذاران را آزار می‌دهد

آموزش‌ها باید برای فعال کردن منابع و ظرفیت‌ها باشد

کنه تار عنکبوتی در کمین مزارع و باغات خراسان جنوبی

کلافه، غمگین و عصبانی؛ مود امروز والیبال ایران (عکس)

طعم گوارای آب ، کام نهبندانی ها را شیرین کرد

دو نقطه مرزی در خراسان جنوبی میزبان کاروان سلامت

تاخت و تاز کرونا در خراسان جنوبی/ آمار ها نشان از روند صعودی پیک پنجم دارد

درباره طرح صیانت از کاربران...

ایران به «حج عمره» بازمی‌گردد؟

متقی: در تفکر آمریکایی‌ها عدالت مبتنی بر قدرت است

دستگیری سارق حرفه ای سیم و کابل در شهرستان مانه و سملقان

پیشکسوت سرخ ها راز موفقیت پرسپولیس را لو داد

حال و هوای حرم و زائران بارگاه امام رئوف در آستانه عید بزرگ غدیرخم

خودکشی فجیع دختر تهرانی!/ راز دختر تهرانی بر ملا شد!

جریمه 375 دستگاه خودرو غیربومی در جاده‌های خراسان‌ رضوی

32 هزار خبرنگار در سطح کشور واکسن دریافت می‌کنند

صرفه جویی برق حاصل از خاموشی ماینر‌ها معادل یک چهارم برق شهرک صنعتی توس است

آتش سوزی های جنگل های روسیه، نقاط مسکونی را تهدید می کند

جاده مرگ یا ابریشم؟/ افتتاح یک پروژه ناقص در سبزوار توسط مدیریت شهری و بازی با جان مردم

فروغی: از خوشحالی مردم خوشحال هستم/ بار روانی در مسابقات میکس زیاد بود

منع تردد امشب هم برقرار است

مراسم افتتاحیه مسجد امام جعفر صادق(ع) مشهد برگزار شد

وقوع آتش سوزی بزرگ در جنگل های شمال لبنان

آتش‌سوزی مهیب در جنوب آنتالیا و تخلیه منازل مسکونی

مشهدالرضا سراسر جشن و سرور در عید اهتزاز حقیقت / امشب آسمان سرزمین خورشید هشتم غرق نور است

مشهدالرضا، سراسر جشن و سرور در عید اهتزاز حقیقت

آتش‌سوزی جنگل‌های به مناطق مسکونی روسیه رسید

آه حسرت بر دل دامداران/هر هفته سه گاوداری 700 راسی در مشهد نابود می‌شود

آتش سوزی گسترده در شمال لبنان

عربستان امروز 26 بار یمن را بمباران کرد

اسلام با ولایت علی (ع) کامل شد/ پیامبر (ص) چند بار امیرالمؤمنین را به عنوان جانشینش معرفی کرد؟

وقوع آتش سوزی گسترده در شمال لبنان

پیش‌بینی خسارت 40 تا 50 درصدی به باغات انگور کاشمر

یمن 26 بار بمباران شد

رودخانه چالوس خشک شد

ستاره‌شناسان برای نخستین بار پشت یک سیاهچاله را می‌بینند| اینشتین باز هم درست می‌گفت

تیک‌تاک وایب‌ها را احیا کرد

برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی به مناسبت فرارسیدن عید غدیر در کیش

راز عجیب کوله پشتی در کلانتری فاش شد

قاچاق انبوه شیرخشک به کشورهای همسایه

توصیه رهبری به استفاده از تجربه دولت دوازدهم

ارجاع طرح جنجالی مجلس به کمیسیون تخصصی

غفلت از آموزش و پرورش، غفلت از آینده کشور است

چهار بیمار کووید 19 در بیمارستان های خراسان شمالی جان باختند

بسته خبرهای کوتاه خراسان رضوی