پیام خراسان

آخرين مطالب

شلیک مرگ در پارک بسیج مشهد اجتماعي

شلیک مرگ در پارک بسیج مشهد
  بزرگنمايي:

پیام خراسان - رکنا / جنایت خونین در مشهد رقم خورد.
وقتی دوستم با من تماس گرفت، بلافاصله به خانه رفتم و اسلحه وینچستر را برداشتم! چون دوستم مدعی بود دعوا کرده است و از من خواست «پُربیایم»!
 این ها بخشی از اظهارات وحید(متهم به جنایت مسلحانه) است که به همراه دیگر متهمان پرونده به محل وقوع قتل در حاشیه بوستان بسیج مشهد هدایت شده بود تا در حضور قاضی ویژه قتل عمد، زوایای پیدا و پنهان این شلیک مرگبار را بازگو کنند چرا که برخی قطعات «پازل مرگ» هنوز در جای خود قرار نگرفته بود و تناقض گویی های متهمان روند رسیدگی قضایی را پیچیده تر می کرد.
این گزارش حاکی است: در آغاز بازسازی صحنه قتل که سرهنگ ولی نجفی(رئیس دایره قتل عمد پلیس آگاهی خراسان رضوی) نیز حضور داشت ابتدا سرهنگ وحید حمیدفر(افسر پرونده) خلاصه ای از محتویات این پرونده جنایی و چگونگی دستگیری متهمان را شرح داد و سپس با دستور قاضی محمود عارفی راد، هریک از متهمان به صورت جداگانه مقابل دوربین قوه قضاییه قرار گرفتند تا نقش هرکدام از آن ها در این جنایت هولناک، زیر ذره بین قضاوت قرار گیرد.
در این هنگام یکی از متهمان به چراغ قرمز چشمک زن دوربینی چشم دوخت که اظهارات او را ضبط و ثبت می کرد.
او گفت: آن شب(دهم خرداد ماه گذشته) چند نفری در پارک جمع شده بودیم که دختری با پای گچ گرفته از ما تقاضای کمک کرد، ولی «مجتبی»(یکی از متهمان) آن دختر 15 ساله را در آغوش گرفت. دختر ترسیده بود.
به ما گفت برایش «اسنپ» بگیریم تا به خانه برود چون گوشی تلفنش خراب بود! وقتی منتظر «اسنپ» بودیم ناگهان این آقا(اشاره به متهم ردیف اول) با اسلحه وارد پارک شد، من با دیدن سلاح ترسیدم و به نگهبانی اطلاع دادم. وقتی نیروهای پلیس هم به محل آمدند با آن ها همکاری کردم! 
حسین(یکی دیگر از متهمان) نیز وقتی با اشاره مقام قضایی در برابر دوربین قوه قضاییه ایستاد، در شرح این حادثه وحشتناک گفت: آن شب من با موتورسیکلت از مهرآباد به کنار پارک بسیج آمده بودم که ناگهان «وحید» یکی از دوستانم را دیدم که با اسلحه آمد.
او حالت طبیعی نداشت به همین دلیل هم زمانی که خواست سوار موتورسیکلت من شود خیلی ترسیدم اما بالاخره او و یکی دیگر از دوستانم(رسول) را سوار کردم و قصد رفتن از محل را داشتیم که چشم رسول به یکی از طرف‌های مقابل افتاد که با آن ها درگیر شده بود و آن ها لب او را زخمی کرده بودند. من موتورسیکلت را نگه داشتم که آن ها پیاده شدند و دوباره درگیری شروع شد و در این لحظه وحید به طرف جمعیت شلیک کرد. سپس آن ها روی ترک موتورسیکلت پریدند و از سمت پیچ تلگرد به طرف صدمتری فرار کردیم.
«رسول»(یکی دیگر از متهمان) نیز در حالی صحنه های جنایت را شرح می داد که قاضی «عارفی راد» با طمانینه خاصی اظهارات او را ثبت می کرد.
متهم این پرونده جنایی در اعترافاتش گفت: من با مجتبی در پارک بودیم که دختر نوجوانی با پای گچ گرفته تقاضای کمک کرد و گفت چند نفر مزاحم من شده اند! در همین حال چند تن دور ما حلقه زدند و مدعی شدند که آن دختر با ماست! به همین دلیل درگیری و فحاشی بین ما شروع شد و آن ها چاقوکشی کردند که لب من هم زخمی شد!
سوئیچ ماشین مجتبی هم در این گیر و دار گم شده بود و من به ناچار با «وحید» تماس گرفتم و گفتم که با چند نفر دعوا کرده ام فقط «پُر بیا!» ولی نگفتم با خودت اسلحه بیاور! خلاصه مدتی بعد وحید با خودروی شاسی بلند یکی از دوستانش آمد و در حالی که اسلحه وینچستر را به دست داشت از خودرو پیاده شد و آن دوستش هم رفت ما برای پیدا کردن آن چند جوان در پارک دور زدیم ولی آن‌ها نبودند به همین دلیل بی خیال شدیم و تصمیم گرفتیم به خانه بازگردیم.
گوشه پارک حسین را دیدیم و سوار موتور او شدیم اما هنوز مسافت زیادی را طی نکرده بودیم که ناگهان من یکی از طرف های مقابل را دیدم و از حسین خواستم موتور را متوقف کند! آن فرد را به «وحید» نشان دادم ولی او به داخل جمعیت گریخت. وحید هم ابتدا تیر هوایی شلیک کرد و بعد هم به طرف افرادی که یک جا جمع شده بودند تیراندازی کرد که من فقط صدای گلوله را شنیدم و ...
در ادامه بازسازی صحنه جنایت، «وحید» نیز در حالی مقابل دوربین قوه قضاییه ایستاد که تلاش می کرد اثبات کند در حالت غیرطبیعی به سوی افرادی شلیک کرده که یکی از آن ها به قتل رسیده و دیگری مجروح شده است! این جوان 30 ساله که مدعی بود اسلحه وینچستر را 3 یا 4 سال قبل خریده است با اشاره مقام قضایی لب به اعتراف گشود و گفت: آن شب در مهرآباد بودم که دوستم(رسول) زنگ زد و گفت: من دعوا کرده ام! من هم اسلحه را برداشتم و به طرف بوستان بسیج حرکت کردم! ...
در این هنگام قاضی شعبه 208 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد پرسید اما شما در جلسه بازپرسی گفتید: «او به من گفت: پُر بیا!»متهم پاسخ داد: بله! او گفت« پُر بیا!» به همین خاطر هم اسلحه برداشتم! متهم گفت: وقتی از خودروی شاسی بلند دوستم در کنار پمپ بنزین(بوستان بسیج) پیاده شدم رسول را با سر و صورت خونین دیدم درون پارک دوری زدم تا آن چند نفر را پیدا کنم! ولی موفق نشدم! در این لحظه «حسین» را دیدم که کنار موتورسیکلت ایستاده است! می خواستیم بی خیال شویم به همین دلیل سوار موتور حسین شدیم ولی رسول یکی از آن چند نفر را دید و به من نشان داد. من هم پیاده شدم و با شلیک تیر هوایی ابتدا قصد داشتم رعب و وحشت ایجاد کنم ولی آن پسر به داخل جمعیت رفت که من هم به سوی جمعیت شلیک کردم و ...
قاضی ویژه قتل عمد که تا آن لحظه فقط به اظهارات متهم گوش می داد، سخن او را قطع کرد و پرسید: شما می دانستید که با شلیک از وینچستر، گلوله های ساچمه ای پراکنده می‌شود و ممکن است به چند نفر اصابت کند!؟ متهم پاسخ داد: بله! می دانستم! سپس قاضی «عارفی راد» سوال کرد: آیا می دانستید که این گلوله های ساچمه ای کشنده است و به هر کس اصابت کند احتمال مرگ او وجود دارد؟
متهم باز هم سرش را به نشانه تایید تکان داد و گفت: در آن لحظه من فقط چشم به فردی دوخته بودم که شیشه نوشابه به طرف من پرتاب می کرد همان لحظه شلیک کردم وگرنه من، آن جوان(مقتول) را نمی شناختم! تیراندازی می کردم تا وحشت ایجاد کنم! من قرص خورده بودم و حال طبیعی نداشتم!
در این لحظه باز هم مقام قضایی پرسید اگر شما حال طبیعی نداشتید پس چگونه راه فرار را تشخیص دادید؟ یا حتی به خاطر دارید که اول چه کسی روی ترک موتورسیکلت نشست؟ متهم که تصور نمی کرد در تارهای عنکبوتی خود ساخته اش گرفتار آمده است، چاره ای جز سکوت نیافت و گفت: آن قرص ها مرا نشئه کرده بود! و در عالم دیگری بودم! با این اظهارات دوباره قاضی ویژه قتل عمد سوال کرد: با آن که می دانستید افراد زیادی در یک جا جمع شده اند و این گلوله های ساچمه ای کشنده است، باز هم به سوی آن ها شلیک کردید؟ که متهم فقط با گفتن «بله!» زوایای تاریک این پرونده جنایی را روشن کرد و بدین ترتیب «پازل مرگ» در بوستان تکمیل شد. 
پس از اعترافات صریح متهمان، در بازسازی صحنه قتل، قاضی محمود عارفی راد، دستور انتقال متهمان به زندان را صادر کرد تا این پرونده جنایی دیگر مراحل قانونی خود را طی کند.

لینک کوتاه:
https://www.khorasan-online.ir/Fa/News/388095/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

تن بیمار خراسان جنوبی نیازمند تزریق دُز دوم برکت

برگزاری مسابقات دستجات آزاد والیبال شهرستان بیرجند

شهرستان فردوس، پیشتاز در واکسیناسیون کرونا

کاهش سن واکسیناسیون در خراسان جنوبی

راه اندازی مرکز واکسیناسیون خودرویی در درگز

دستگیری شکارچیان غیرمجاز در قوچان

تشریح ویژه برنامه‌های حرم مطهر رضوی در دهه آخر صفر

ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی از اربعین به مشهد ممنوع شد

تصاویر| دیدار تیم‌های هندبال زغال سنگ طبس و مس کرمان

با اهدای خون کم خونی نمی‌گیرید

شهرداران 8 شهر خراسان جنوبی منصوب شدند

برگزاری بیش از 10 برنامه ویژه دفاع مقدس در کتابخانه‌ها

رکورد تزریق واکسن کرونا در طبس شکسته شد/ یک ماه دیگر، بالگرد اورژانس بر می‌گردد

حکم انتصاب شهرداران چند شهر استان خراسان جنوبی صادر شد

سفر ریاست سازمان بسیج سازندگی کشور به خراسان جنوبی به روایت تصویر

آغاز عملیات اجرایی 11 پروژه مسکونی ویژه محرومان در خراسان‌جنوبی

جولان لوازم یدکی تقلبی در بازار تعمیرات خورو؛ معضلاتی که مردم خراسان جنوبی با آن دست به گریبان است

بازدید چهار ساعته رئیس کل دادگستری و 150 قاضی خراسان جنوبی از زندان/ زمینه آزادی 100 نفر از زندانیان فراهم شد

قاضی زاده هاشمی: امیدوارم شاهد استفاده از جریان جوان دارای عقلانیت انقلابی در دولت و کشور باشیم

بازداشت ناخدا و 6 ملوان در بوشهر / راز شناور توقیفی لو رفت

امیدوارم شاهد استفاده از جریان جوان دارای عقلانیت انقلابی در دولت و کشور باشیم

نتایج چهل و چهارمین مسابقات قرآن کریم در خراسان شمالی اعلام شد

برگزاری جشن شکوفه ها در خراسان شمالی برای 20 هزار کلاس اولی

کمبود و گرانی در حمل‌ونقل زائران اربعین

زیارت قبور شهدای دفاع مقدس مکتبی برای آموختن فرهنگ ایثار است

نماینده اسکیت خراسان شمالی در راه تیم ملی

واکنش قاضی زاده هاشمی به سخنان دیروز رئیسی

قاضی زاده: امیدوارم از جوانان در دستگاه های اجرایی استفاده شود

یادداشت|تعلیق پروانه وکالت در آمریکا به دلیل سعی در انحراف افکار عمومی نسبت به واقعیت پرونده

هفت خان سفر به کربلا/سیل بازماندگان در سایه بی‌تدبیری‌ها

مرز دلتنگ زوار و دغدغه‌هایی از جنس عشق

مرز دلتنگ زوارحسینی و دغدغه‌هایی از جنس عشق

150قاضی خراسان جنوبی در یک روز از 5زندان استان بازدید کردند

افزایش قیمت میوه به دلیل افزایش هزینه های تولید است

مشهد از اربعین تا شهادت امام رضا(ع) ورودممنوع شد

افزایش 20 درصدی ترددها و اعمال جریمه برای 564 خودرو در ورودی‌های خراسان رضوی

توان بالای اشتغالزایی پنبه در بخش‌های صنعتی و خدمات کاشمر

اعمال جریمه برای 564 خودرو در ورودی‌های خراسان رضوی

ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس در صدا وسیمای خراسان رضوی اعلام شد

️مشهد از اربعین تا شهادت امام رضا (ع) ورود ممنوع شد

آتش سوزی جنگل‌های ارمنستان با کمک ایرانی‌ها خاموش شد

2 هزار و 400 هکتار اراضی سبزوار به آبیاری نوین مجهز شد

تصاویر| سوختن جنگل ملی سکویا

مصوبه سفر رئیس جمهور در خصوص راه آهن بیرجند- یونسی در مسیر تحقق

سهمیه واکسن برکت خراسان جنوبی در مشهد توزیع شد

تلخ اما واقعی | توزیع سهمیه واکسن برکت خراسان‌جنوبی در مشهد!

واکسیناسیون جمعیت بالای 18 سال در تربت حیدریه از 50 درصد عبور کرد

ورود به مشهد در دهه آخر صفر ممنوع شد

رزرو هتل مشهد برای زیارت حرم مطهر امام رضا (ع) با سفرهای گالیور

هر زائر، یک رسانه