پیام خراسان

آخرين مطالب

شهرداری تهران

اصلاح هندسی و ایمن سازی ۷ نقطه از بزرگراه شهید چراغی

پیام خراسان - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۷ از ۷ اصلاح هندسی در بزرگراه شهید چراغی با هدف ایمن سازی این محور در سال جاری خبر داد و گفت: با اصلاحات هندسی پیش بینی شده شاهد بالا رفتن ضریب ایمنی و کاهش حوادث رانندگی این بزرگراه خواهیم بود.

برخی رستوان ها از تخفیف کرونایی ۵۰ درصدی شهرداری استفاده کردند

پیام خراسان - شهر: مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد گفت: شرکت نوسازی عباس آباد با بسته کرونایی از این رستوران ها و مراکز حمایت کرده است. این بسته تخفیف بالای ۵۰ درصد را به رستوران ها دادیم و در این حوزه اراضی عباس آباد بخشش و حمایت جدی را انجام داده است.

برخی رستوران ها از تخفیف کرونایی ۵۰ درصدی شهرداری استفاده کردند

پیام خراسان - شهر: مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد گفت: شرکت نوسازی عباس آباد با بسته کرونایی از این رستوران ها و مراکز حمایت کرده است. این بسته تخفیف بالای ۵۰ درصد را به رستوران ها دادیم و در این حوزه اراضی عباس آباد بخشش و حمایت جدی را انجام داده است.

لزوم هم افزایی نهادها برای حل مشکل آلودگی هوای تهران

پیام خراسان - شهر: برای کاهش آلودگی در تهران کنترل منابع آلاینده در شهر کفایت نمی‌کند و به کاهش منابع خارج از تهران نیز نیاز است که البته این مساله فراتر از توانایی شهرداری است و باید سازمان حفاظت محیط زیست و استانداری در این زمینه همکاری کنند.

آمادگی واگذاری سوله های بحران برای درمان کرونایی ها و واکسیناسیون

پیام خراسان - شهر: شهردار تهران نوشت: آمادگی این را داریم که در صورت نیاز، تمامی پایگاه های مدیریت بحران سطح شهر را جهت رسیدگی به بیماران سرپایی و تسریع در روند واکسیناسیون در اختیار وزارت بهداشت قرار دهیم.

عرضه بهداشتی دام در مرکز عرضه دام زنده منطقه ۲۰

پیام خراسان - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۲۰ گفت: به منظور خدمات رسانی بهینه به شهروندان همزمان با روز عید سعید قربان، جایگاه عرصه دام زنده در منطقه ۲۰ برپاشد.

چرایی عدم خرید ۲ هزار دستگاه اتوبوس برای ناوگان حمل و نقل عمومی

پیام خراسان - شهر: مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه درباره به سرانجام نرسیدن دستورالعمل دولت برای خرید ۲ هزار دستگاه اتوبوس از طریق تهاتر با فرآورده‌های نفتی و همچنین عدم ساخت ۳ خط LRT، توضیحاتی ارائه کرد.

ضرورت تکمیل عملیات اجرایی پل باقرشهر

پیام خراسان - مدیرکل هماهنگی فنی و عمرانی سازمان ها و مناطق شهرداری تهران با همراهی شهردار و معاون فنی و عمرانی منطقه ۱۹ از پروژه های عمرانی و توسعه محور این منطقه بازدید کردند.

اعزام دومین کاروان پزشکی شرکت شهر سالم به سیستان و بلوچستان

پیام خراسان - دومین کاروان پزشکی شرکت شهر سالم شامل شماری از پزشکان و پرستاران و مقادیری دارو و مواد بهداشتی مصرفی جهت ارائه خدمات درمانی به بیماران کرونایی استان سیستان و بلوچستان به این منطقه اعزام می‌شوند.

پیاده‌راه قسمت نهم/مهدی جهانی

پیام خراسان - مهمان قسمت نهم برنامه پیاده‌راه مهدی جهانی، هنرمند و خواننده است.جهانی از شروع کارش در موسیقی و سختی‌های این کار می‌گوید.

راه اندازی قربانگاه منطقه ۱۹ با ظرفیت توزیع ۱۵۰۰ دام

پیام خراسان - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۹ از راه اندازی جایگاه عرضه و ذبح بهداشتی دام در این منطقه همزمان با روزهای عرفه و عید سعید قربان با ظرفیت عرضه ۱۵۰۰ راس دام سبک خبر داد.

رفع چالش آب‌گرفتگی معابر منطقه ۱۷

پیام خراسان - شهردار منطقه ۱۷ از احداث ۸کیلومتر و ۴۷۰ متر طول شبکه جمع آوری آب های سطحی درمعابر محلات منطقه ۱۷ در کمتر از یک سال خبر داد و گفت: برنامه ریزی شده در سال جاری ۱۰ کیلومتر طول احداث شبکه جمع آوری آب های سطحی معابر در این منطقه احداث شود.

انتخاب مددکاران برتر شهر تهران با مشارکت مردم

پیام خراسان - مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به آغاز فعالیت طرح «مددکار شهر» به منظور اطلاع‌رسانی و آموزش درباره مددکاری، مددکاران و آسیب‌های اجتماعی در شهر تهران گفت: در این طرح مددکاران اجتماعی همزمان با بیان روایت‌ها و تجربیات خود در فرایندی رقابتی به عنوان مددکار برتر شهر از سوی مردم انتخاب می‌شوند.

ویژه برنامه های مجازی منطقه ۴ در دهه ولایت

پیام خراسان - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۴ از اجرای ویژه برنامه های مجازی اعیاد قربان تا غدیر و نور افشانی محلات خبر داد .

شهروندان با رعایت پروتکل ها مانع گسترش ویروس کرونا شوند

پیام خراسان - نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: هموطنان و همشهریان عزیز تهرانی و حتی بزرگوارانی که موفق به دریافت واکسن شده‌اند، در روز های تعطیلات جاری و در حالی که بیمارستان ‌ها بار دیگر با پیک کرونا مواجه هستند، با رعایت حداکثری پروتکل‌ ها مانع به‌ خطر افتادن جان خود و دیگر هموطنان شوند.

یک هفته بدون پلاستیک در مرکز شهر

پیام خراسان - شهردار منطقه ۱۱ گفت: برنامه های هفته بدون پلاستیک در میادین میوه و تره باربا هدف آگاه‌سازی شهروندان در رابطه با مخاطرات استفاده از کیسه‌های پلاستیکی و مصارف جایگزین آن هادر حال انجام است.

انتقال مرکز زباله اوشان تا پایان مدیریت شهری پنجم

پیام خراسان - شهر: منتفی شدن انتقال مرکز زباله اوشان به سوهانک و بوستان یاس فاطمی سبب شد مدیریت شهری منطقه یک، برای حل مشکل ساکنان محله اوشان، مکان جدیدی را برای انتقال این مرکز در نظر بگیرد.

اژدهای هفت سری که تهران را تهدید می‌کند

پیام خراسان - شهر: نحوه مدیریت، نوع دیدگاه‌ها و سیاستگذاری‌ها، نابسامانی و مشکلاتی را در روددره‌ها ایجاد کرده و سبب شده تا برخی از روددره‌ها به کانال‌هایی با بسترهای سیمانی و بتنی و برخی به رودخانه یا رودهای بزرگ فاضلاب شهری تبدیل شوند.

جایگاه روحانیت به عنوان گروه مرجع احیا می شود

پیام خراسان - شهردار منطقه ۲۰ در نشست با ائمه جماعات شهرستان ری گفت: مسجد می بایست منشاء و منبع همه کارهای خوب باشد و ائمه جماعات با تعامل سازنده با مردم محلات می توانند نقش موثری در حل و فصل مشکلات اقتصادی آنها داشته باشند.

تدوین برنامه عملیاتی حوزه ترافیک براساس نیازسنجی محلات

پیام خراسان - نشست نظارت دوره ای حوزه حمل و نقل و ترافیک منطقه ۱۹ با حضور مدیرکل حمل و نقل عمومی و امور مناطق معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، شهردار منطقه ۱۹، معاونین اداره کل و مدیران حوزه ترافیک منطقه برگزار شد.

آغاز ویژه برنامه های دهه ولایت در منطقه ۱۵

پیام خراسان - شهردار منطقه ۱۵ از برگزاری ویژه برنامه های دهه ولایت در بستر فضای مجازی با عنوان «جان کعبه» از ۳۰ تیر لغایت ۸ مرداد ۱۴۰۰ خبر داد.

عرضه ۱۰۰۰ راس دام بهداشتی به شهروندان

پیام خراسان - معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۹ با اشاره به اینکه همزمان با روز عید سعید قربان، جایگاه عرضه و ذبح بهداشتی دام با رعایت پروتکل های بهداشتی در این منطقه مستقر می شود؛ از آمادگی لازم برای ارائه خدمات به شهروندان در قربانگاه این منطقه خبر داد.

ویژه برنامه های فرهنگی در گرامیداشت دهه ولایت

پیام خراسان - شهردار منطقه ٢٠ گفت: ویژه برنامه های فرهنگی دهه ولایت با هدف افزایش نشاط اجتماعی و غنی‌سازی اوقات فراغت شهروندان منطقه در محلات برگزار می شود.

لغو اجرای ۶ روزه طرح ترافیک در پایتخت

پیام خراسان - شهر: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: همزمان با تعطیلی ادارات استان، طرح ترافیک از بیست و نهم تیر تا سوم مرداد به مدت ۶ روز اجرا نخواهد شد.

همراه سرای اوتیسم در منطقه۲ پایتخت راه اندازی می شود

پیام خراسان - شهردار منطقه ۲ دربازدید از همراه سرای اوتیسم گفت: حمایت از افراد مبتلا به اوتیسم و ایجاد فضای شهری مناسب با نیازهای آنها، حرکتی برای احیای حقوق شهری این افراد است.

ایمن سازی بزرگراه های منطقه ۱۷

پیام خراسان - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه۱۷ گفت:با خط کشی محوری و نصب تجهیزات ایمنی وضعیت بزرگراه‌های منطقه۱۷ ایمن سازی شدند.

اجرای ویژه برنامه‌های دهه ولایت چشم انتظار مجوز ستاد ملی کرونا

پیام خراسان - مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران گفت: بیش از ۲۰۰ ویژه برنامه علاوه بر برنامه‌های مشارکتی و برنامه‌های اختصاصی مناطق ۲۲ گانه در دهه ولایت توسط شهرداری تهران در پایتخت برگزار می‌شود که مهمترین رویکرد مجموعه این برنامه ها ایجاد فضای شادی در ایام شادی اهل بیت و همچنین احیای سنت منقبت خوانی امیرالمومنین علیه السلام است.

تامین جهیزیه و ارائه خدمات مشاوره رایگان به زوج های تهرانی

پیام خراسان - سازمان رفاه،خدمات و مشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران با همکاری مجمع خیرین مناطق ۲۲ گانه تهران، در قالب پویش اجتماعیمهربان به دنبال تسهیل امر ازدواج به عنوان سنت حسنه‌اسلامی برای جوانان تهرانی است.

خیابان شهران عریض می شود

پیام خراسان - محمود کلهری شهردار منطقه ۵ در بازدید از دو پروژه توسعه محلی ناحیه یک، بردقت و سرعت در انجام آنها تاکیدکرد.

ضرورت ایمنی خطوط انتقال گاز در برابر زلزله

پیام خراسان - شهر: اگر استانداردهای مربوط به خطوط انتقال نیرو در تهران اجرا شود، در این صورت نیروهای خدمات رسان حداقل نگرانی را درباره خطوط انتقال نیرو خواهند داشت. یکی از اقدامات مهم در زمینه ایمنی خطوط انتقال نیرو، اجرای استاندارد در شبکه های انتقال گاز است.

اجرای طرح گلیم در پیاده روهای منطقه ۷

پیام خراسان - شهرداری منطقه ۷ به منظور ایجاد منظر مناسب شهری و یاد آوری فرهنگ و هنر های سنتی ایرانی، طرح گلیم را در پیاده روهای خیابان شهید قندی اجرا کرد.

آمادگی در برابر بحران باید جایگزین ترس شود

پیام خراسان - شهردار تهران گفت تلاش می‌کنیم با پیشگیری آموزش و مانور آمادگی را جایگزین کنیم و این کار درباره مخاطبین مختلف در حال پیگیری است

افتتاحیه لیگ حافظه سالمندی به میزبانی منطقه ۷

پیام خراسان - معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ۷، از افتتاحیه ویژه برنامه لیگ حافظه سالمندی با حضور مدیرکل سلامت شهرداری تهران به صورت مجازی در این منطقه خبر داد.

ضرورت استفاده از تکنولوژی های نوین در مدیریت بحران

پیام خراسان - شهر : رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: استفاده از تکنولوژی نوین در زمینه مدیریت کمک می‌کند و شهرداری نیز در این زمینه خوب کار کرده اما تا جایگاه مطلوب فاصله زیادی داریم.

ساير مطالب

کشف راه ورود کروناویروس به مغز با کمک مدل‌ های 3 بعدی

مصرف آنتی‌ بیوتیک در سنین پایین می‌ تواند بر رشد مغز اثر بگذارد

مطالبات دولتی و مشکل صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان باید حل شود

نشریه «پژوهش و نوآوری در علوم و صنایع غذایی» در پایگاه اطلاعاتی Scopus نمایه شد

اخذ مجوز برگزاری دوره‌های آموزش شغلی توسط جهاددانشگاهی خراسان شمالی

این مدارسِ بی کلاس

نجات از حمله قلبی با زهر کشنده یک عنکبوت!

افرادی به کووید طولانی‌مدت مبتلا می‌شوند که...

مصرف مواد غذایی ضد التهاب قبل و پس از تزریق واکسن

خبر خوب برای بیماران دیابتی؛ تست اندازه‌ گیری قند خون بدون درد و خون‌ ریزی

جهان پیرامون ما چه رنگی است؟

راهکاری برای رفع یک مشکل جنسی مردانه

سواد غذایی پایین در کودکان دبستانی

بیماری که در کمین 9 میلیون ایرانی است

"کووید طولانی" بیش از 200 علامت دارد

عدم جذب ویتامین دی از پشت شیشه

آیا کرونا از جفت به جنین منتقل می‌ شود؟

آیا عوارض کرونا در کودکان ماندگار است؟

کروناویروس مصنوعی به نبرد کرونا می‌رود

تعهد شرکت ایرانی به آلمان برای تحویل 100 تن نانورنگ آنتی باکتریال

تاثیر یوگا در کودکان مبتلا به اختلال "نقص توجه-بیش‌فعالی"

انتقال ویروس هندی و بروز علائم در چند ساعت رخ می‌دهد

برتری عجیب فایزر در مقابل واکسن چینی

دسترسی به واتس‌ اپ بدون نیاز به تلفن همراه امکان‌ پذیر می‌ شود

سرطان را با یک آزمایش ادرار تشخیص دهید

1900 دانش‌آموز اتباع خارجی در خراسان جنوبی تحصیل می‌کنند

باکتری روده بر مهارت‌های شناختی و زبانی کودکان اثر می‌گذارد!

جلبکی با 3 جنسیت در ژاپن کشف شد

تشخیص کم خونی با فناوری خاص

اطلاعیه ایجاد مرکز جدید در شهر مشهد برای برگزاری آزمون الکترونیکی زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو (TOLIMO) در دوره های 163 و 164

10 راز عجیب و گیج کننده که علم به آن‌ها پاسخ داد

لغو طرح ادغام دانشگاه کوثر بجنورد/ یک رشته کارشناسی ارشد اضافه شد

چگونه از یک چهارم موارد ابتلا به کووید-19 جلوگیری کنیم؟

پروژه جامع اروپا برای شناسایی دقیق نانو مواد

اندازه‌گیری سن سیستم ایمنی راهی برای پیش‌ بینی بیماری‌ ها

کاهش ترکیبات مضر تنباکو با روشی جدید!

اندازه‌ گیری قند خون در چند دقیقه با روشی غیر تهاجمی

وقتی باکتری‌ های مضر، هدف گلوله‌ های نقره‌ ای قرار می‌ گیرند!

الحاق دانشگاه کوثر بجنورد و فنی مهندسی اسفراین به دانشگاه بجنورد منتفی شد

آیا سویه کاپا ویروس کرونا خطرناک‌ است؟

چرا سرایت‌پذیری سویه دلتا بیشتر است؟

کشفی که راز تکامل هشت پا‌ها را برای انسان فاش کرد + فیلم

فاجعه‌ای که شکستن انگشتان به بار می‌آورد!

تنها یک شب بی خوابی عملکرد روزانه فرد را مختل می‌کند

ایده‌های برتر رویداد استارتاپی نوآوری در بسته بندی عناب معرفی شدند

دستیابی محققان به آزمایش بدون درد برای قند خون

یک آزمایش خون ساده برای تشخیص کووید طولانی

تاثیر پماد سنجد تلخ بر زخم‌های سوختگی

نوشتن به یادگیری بهتر "زبان‌ها" کمک می‌ کند

پیشگیری از مننژیت با کمک قطره بینی

درمان یک اختلال نادر دوره کودکی با کمک سلول‌ های برنامه‌ ریزی شده

پژوهش اولین و مهمترین مرز بین‌المللی‌سازی است

خواص دارویی گیاهان رنگ زا

علائم ابتلا به سویه لامبدا ویروس کرونا چیست؟

تقویت بدن با میوه نسترن

آیا اهداء خون میزان آنتی‌بادی‌ افراد واکسینه‌شده را کاهش می‌دهد؟

برخورد هر 15 میلیون سال یک بار سیارک منقرض کننده دایناسورها با زمین!

هفت طرح حوزه علوم زمین رونمایی شد

اثرات فیزیولوژیک منفی نور آبی در طول خواب

کروموزوم چیست؛ هر آنچه باید درباره کروموزوم‌ ها بدانیم

واکسن آنفلوانزا سلاحی در برابر برخی عوارض کووید-19

کاهش آلودگی سطوح با کمک یک فویل نقره

واکسن "هپاتیت C" تا 5 سال دیگر در دسترس قرار خواهد گرفت

میکروپلاستیک‌‌ها به کویر لوت رسیدند

کشف روش جدیدی برای افزایش تاثیر ایمنی‌درمانی سرطان

واکسن کرونا در چه افرادی ایمنی ایجاد نمی‌کند؟

تولید کود بیولوژیک از پشم گوسفند/ تهیه لحاف و تشک تنها استفاده ای که از پشم در ایران می شود

نقش ویتامین دی در کیفیت اسپرم

نقشه برداری قایق هوش مصنوعی خودران از کف دریا برای اولین بار

تاثیر عجیب چاقی در زنده ماندن بیماران مبتلا به سرطان پروستات!

تولید دستگاه اندازه گیری اکسیژن قند خون ایرانی برای اولین بار در خاور میانه

پروژه دانشمندان انگلیسی برای تشخیص سرطان و نجات بیماران

مدیران در اسلامی شدن دانشگاه‌ها چه نگرش‌هایی را باید تغییر دهند؟

تاثیر پیروی از یک رژیم غذایی خاص بر سرطان مغز

آلودگی هوا با عوارض شدیدتر کرونا ارتباط دارد

دانشجویان و جریان سازی اجتماعی مهارت‌های ارتباطی

حوزه فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه‌ها مظلوم واقع شده است

دانشگاه، نوعی متفاوت از زیست اجتماعی است

مشاغلی که موجب ابتلا به کووید و آنفلوآنزا می‌شوند؟

چگونه از کودکان در برابر سویه دلتا محافظت کنیم؟

احداث مرکز نوآوری در دانشگاه بیرجند

آزمایش موفقیت‌ آمیز یک واکسن استنشاقی برای توقف همه‌ گیری کووید-19

روشی ایمن برای پیش‌ بینی مشکلات قلبی ناشی از کووید-19

فناوری‌های هوشمند تاثیری بر توانایی ‌های ادراکی ندارند

عملکرد جالب کوسه‌ ها هنگام شکار

نتایج یک مطالعه: واکسن کرونا وارد شیر مادر نمی‌شود

خطر نوع شدید کرونا یا مرگ ناشی از آن در کودکان بسیار ناچیز است

وجود شرکت‌های دانش‌بنیان انگیزه‌ای برای فارغ التحصیلان بیکار

تجلی اقتصاد دانش بنیان در رویداد استارتاپی عناب

پارچه هوشمندی که در گرما مانند کولر عمل می‌کند!

پول نفت رسالت دانشگاه‌ها را به فراموشی می‌برد

آیا پنیر برای قلب مضر است؟

مخزن ویروس کرونا در بدن انسان کشف شد

کمبود ویتامین دی احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می‌دهد

تغییر اندازه مغز انسان تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی

واکسنی که ایمنی بدن در برابر کرونا را تقویت می‌کند

تاثیر کرونا در مصرف برق

حل مسائل نیاز به شبکه‌ای از افراد دارد نه یک فرد

استفاده از ماسک کودکان را در معرض خطر دی اکسیدکربن قرار می دهد

استفاده از روش‌های نوین آبیاری برای تولید محصولات با کیفیت‌تر