پیام خراسان

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

پیام خراسان - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

پیام خراسان - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

حیوان آزار ایلامی بازداشت شد

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: شخصی که چند روز پیش اقدام به حیوان آزاری کرده بود، شناسایی و تحویل مراجع قضایی شد.

جمعیت مارال قرمز در پارک ملی گلستان افزایش یافت

پیام خراسان - رییس پارک ملی گلستان گفت: امسال طبق سرشماری انجام شده در دوره گاوبانگی (جفت گیری و تعیین قلمرو ) جمعیت مارال قرمز در این ذخیرگاه طبیعی به ۶۱۲ راس افزایش یافت که در مقایسه با سال قبل ۱۳ درصد بیشتر است.

رهاسازی سنجاب سبب خسارت به باغ‌های همدان می‌شود

پیام خراسان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان گفت: افرادی پس از ناتوانی در نگهداری سنجاب در منزل مسکونی اقدام به رهاسازی آنها در طبیعت کرده که این امر سبب خسارت زدن این گونه جانوری به باغ ها می‌شود.

اجرای پروژه های بزرگ مقیاس بدون انجام مطالعات زیست محیطی تخلف است

پیام خراسان - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت:با هماهنگی هایی که انجام شده هیچ پروژه بزرگی اجازه باز کردن بودجه بدون انجام پروژه های زیست محیطی در حوزه های شهری ندارد.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

پیام خراسان - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

پیام خراسان - تهران- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

صدور بیش از ۹۰۰ گواهی به صورت مجازی، پایان کار اولین همایش ملی تنوع زیستی

پیام خراسان - دبیر اولین همایش ملی تنوع زیستی گفت: با صدور بیش از ۹۰۰ گواهی برای شرکت کنندگان در همایش و کارگاه های آموزشی، و نیز ارائه دهندگان مقالات فعالیت دبیرخانه عامی اولین همایش ملی تنوع زیستی به کار خود پایان داد.

رایزنی محیط زیست برای بودجه سال آینده مقابله با گرد و غبار

پیام خراسان - مدیر کارگروه ملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به‌صورت مستقیم به بودجه مقابله با پدیده گرد و غبار اشاره نشده است اما پیش‌بینی می‌شود که این بودجه تقریبا مشابه بودجه سال ۱۳۹۹ باشد.

عملکرد دستگاه‌ها در اجرای قانون هوای پاک قابل‌قبول نیست

پیام خراسان - معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: سازمان محیط‌زیست به عنوان یک دستگاه نظارتی عملکرد دستگاه‌های متولی در اجرای قانون هوای پاک را ارزیابی کرد که نتیجه به دست آمده اصلا قابل قبول نبود.

ممنوعیت هرگونه شکار در استان اردبیل /تداوم گشت‌های مشترک مقابله با شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اردبیل از تداوم گشت‌های مشترک حفاظت محیط زیست با اداره دامپزشکی استان برای مقابله با شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد.

محیط‌بان منطقه حفاظت شده سبزکوه در درگیری با متخلفان زخمی شد/حال محیط‌بان خوب است

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از زخمی‌شدن یکی از محیط‌بانان در جریان درگیری با متخلفان حمل اسلحه و شکار غیرمجاز در منطقه حفاظت شده سبزکوه خبر داد. وی گفت: هم‌اکنون وضعیت جسمی این محیط‌بان خوب و به‌صورت سرپایی تحت درمان قرارگرفته است.

زیستگاه پرندگان مهاجر در جنوب تهران پایش می‌شود

پیام خراسان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: زیستگاه پرندگان مهاجر به منظور اقدام‌های پیشگیرانه و مقابله با انواع بیماری‌ها به خصوص آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در جنوب تهران پایش می‌شود.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

پیام خراسان - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

پیام خراسان - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

پیام خراسان - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

پیام خراسان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

پیام خراسان - عیسی کلانتری رییس سلزمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

پیام خراسان - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

پیام خراسان - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

پیام خراسان - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

پیام خراسان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

عامل انتشار پرندگان شکار شده در فضای مجازی بازداشت شد

پیام خراسان - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبدانان گفت: فرد متخلفی که پس از کشتار پرندگان، تصاویری از شکار غیرمجاز خود را تهیه و در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر می‎کرد، شناسایی و دستگیر شد.

سهم ۹۵ درصدی صنایع اصفهان در انتشار ذرات معلق PM۲.۵

پیام خراسان - رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مطالعات سیاهه انتشار آلودگی هوای اصفهان، گفت: نتایج این مطالعات نشان می دهد که منابع ثابت (صنایع و کارخانه ها) ۹۵ درصد و منابع متحرک ( انواع وسایل نقلیه) پنج درصد در آلودگی هوای این کلانشهر سهم دارند.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

پیام خراسان - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

پیام خراسان - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

پیام خراسان - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

شرط محیط زیست برای انتقال آب خلیج فارس چیست؟

پیام خراسان - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از شرط این سازمان برای انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی کشور را تشریح کرد.

لاشه ۴۰۱ پرنده از تالاب میقان اراک جمع آوری شد

پیام خراسان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۴۰۱ لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

ساير مطالب

نوازندگی علی قمصری در توس به یاد استاد شجریان

فعالیت‌ سینما و تئاتر در وضعیت قرمز مشهد تخلف است

عرفان و تصوف خراسان رنگین‌کمانی از وجوه حیات بشری است

تکمیل مطالعات باستان‌شناسی در محوطه معصوم زاده بجنورد

از سرگیری اجراهای تئاتر مشهد در شرایط قرمز

در روز عرفه از دور زائر امام حسین(ع) باشید

تلاش‌ها برای تحقق انتظار چندین ساله مالکان تپه تاریخی معصوم‌زاده بجنورد

دعای عرفه در 21 نقطه از خراسان شمالی برگزار می‌شود

110 پروژه مدرسه سازی در شهرستان بیرجند در حال اجرا است

دعای عرفه در 21 نقطه خراسان شمالی برگزار می‌شود

عناوین روزنامه‌های بیست و هشتم تیرماه خراسان رضوی

برگزاری اختتامیه مرحله استانی جشنواره فانوس در بیرجند

طرح زیارت نیابتی ویژه جاماندگان از عرفه اجرا می‌شود

معاون وزیر آموزش و پرورش: 89 درصد دانش‌آموزان خواهان حضور فیزیکی در مدارس هستند

89 درصد دانش‌ آموزان خواهان حضور فیزیکی در مدارس هستند

تجلیل از مقام شهدای در موزه شهدا

مرمت خانه باغ تاریخی صدر شریف در فیض آباد تفت

19 شهر در خراسان رضوی فاقد کتابخانه هستند/ اجرای 3500 برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره واعظ شهید«حاج شیخ احمد کافی» در قوچان برگزار می شود

دلجویی و اهدای دو تار به استاد سمندری

استاد سمندری باز هم دوتار می‌نوازد

اوقات شرعی مشهد در روز 28 تیرماه 1400

ظرفیت گردشگری زیارت سایر فرقه‌ها در مشهد مغفول مانده است

تابلوی نقاشی «دختران مکتب سیدالشهدا(ع)» در مشهد مقدس رونمایی شد

استاد سمندری‌ همچنان دوتار می‌نوازند

خراسان در معماری پیشتاز بوده است

ارزش‌های تاریخی حرم رضوی مورد غفلت واقع شده است

اجرای 3500 برنامه ترویج کتابخوانی در خراسان رضوی

دانشگاه جامع هنرهای خراسان ایجاد شود

پایانی عجیب و غریب برای زخم کاری مهدویان؟

گفت‌وگوهای فرهنگی می‌تواند زمینه‌ساز احیای جاده ابریشم باشد

همه چیز درباره مرکز خراسان‌شناسی

در بهار امسال، 41 عنوان کتاب در خراسان شمالی به چاپ رسید

زیارت ضریح منور رضوی برای سالمندان تسهیل شد

احیاگر علوم دینی

لیست پخش برنامه‌های سیمای خراسان رضوی

نمادهای اصیل معماری و شهرسازی در مشهدالرضا(ع)

2 هزار و 500 جلد کتاب به کتابخانه‌های تایباد اهدا شد

عناوین روزنامه‌های بیست و هفتم تیرماه خراسان رضوی

فرماندار: میراث‌ فرهنگی به بافت سنتی روستاهای کوهسرخ توجه داشته‌ باشد

احیای گردشگری با دمیدن نفس مرمت در کالبد آثار تاریخی/ سه قلعه شهری با 6 خانه تاریخی

موزه دفاع مقدس استان، مجاهدت یگان‎های رزم خراسان را ماندگار می‎کند

مدافع حرمی که حسرت زیارت حضرت زینب (س) در دلش ماند/ قصه قبر خالی قلعه حمود

برگزاری اولین دوره تخصصی خبرنگاری در خراسان رضوی

اوقات شرعی مشهد در روز 27 تیرماه 1400

جامعه‌ای پیشرفت می‌کند که غم و ترس در آن جای نداشته باشد

عبدالغفور آرزو: سیاست عرصه را بر همدلی کشورها تنگ کرده است

ارتباطات فرهنگی، دیپلماسی سیاسی را تقویت می‌کند

فرهنگ مشترک میان انسان‌های دنیا دوستی ایجاد می‌کند

امروز قدرتِ فرهنگ بر فرهنگِ قدرت چیره شده است

مراسم محرم امسال همچون سال گذشته برگزار خواهد شد

برگزاری مراسم عید غدیر در 25 بقعه خراسان جنوبی

افتتاح مدرسه خیرساز روستای دالنجان کردیه

تار ایرانی در گام بیستم / موسیقی قوچان به روایت علی قمصری+فیلم

27 مدیر خیر در طرح مدارس همدل خراسان شمالی تجلیل شدند

نقطه وحدت میان اهل سنت و شیعه محبت اهل بیت است

عناوین روزنامه‌های بیست و ششم تیرماه خراسان رضوی

منطقه باستانی کمرمقبولا واقع در طرقبه

زیارت امام حسین علیه‌السلام حین شناسایی

روایت شهردار از پروژه پردیس تئاتر مشهد

جای خالی تفسیر در جلسات قرآن رنج‌آور است

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت علی حکیمی

روایت تاریخ‌ بدون روتوش

پیکر حجت‌الاسلام حکیمی در حرم مطهر رضوی تشییع شد

لیست پخش برنامه‌های سیمای خراسان رضوی

بهره‌برداری از 28 پروژه آموزشی، فرهنگی و ورزشی در نیشابور

کاهش 80 درصدی بازدید از موزه‌های خراسان جنوبی

سونامی کمبود معلم در خراسان جنوبی

مدارس در کنار آموزش، کانون تربیت نیز باشند

اوقات شرعی مشهد در روز 24 تیرماه 1400

استشمام عطر عاشقی از مشهد اردهال کاشان

نماز جمعه در تمام شهرهای خراسان شمالی اقامه می‌شود

نامزدهای جوایز امی 2021 مشخص شدند + جزئیات

حجت‌الاسلام علی حکیمی درگذشت

رئیس ستاد امر به معروف: مردم را مجبور به امر حجاب می‌کنیم بعد در قوۀ قضائیه منشی جناب قاضی چند قلم آرایش دارد

حفظ و احیای بافت تاریخی اطراف حرم مطهر رضوی در اولویت قرار دارد

اوقات شرعی مشهد در روز 23 تیرماه 1400

مظاهر معنویت باید در شهر مشهد چشم‌نواز باشند

پیش‌بینی تشرف 500 هزار زائر پیاده به مشهد در دهه آخر صفر

اغلب بناهای تاریخی مشهد وضعیت خوبی ندارند/ هنوز خانه افشاری مشهد ثبت ملی نشده است/ بناهایی هستند که ثبت ملی شدند اما در خطر نابودی هستند

عناوین روزنامه‌های بیست و سوم تیرماه خراسان رضوی

سینماها با قطع برق چه می‌کنند؟

کانون های مساجد پایگاهی برای تعالی اخلاق رشد ارزشهای انسانی است

گفت‌وگوی فرهنگی آغازی بر بهبود اوضاع منطقه

گفت‌وگوهای بینافرهنگی خراسان ارتقاء دهنده دیپلماسی فرهنگی کشور است

میانه‌روی اسلام در پرداخت واجبات مالی

پخش سریال "زخم کاری" مهدویان از نتفلیکس! روزگار غریبی ست نازنین

نخستین هنرستان هنرهای زیبا خراسان شمالی هنرجو می پذیرد

ثبت‌نام دانش آموزان اتباع خارجی در خراسان رضوی در حال انجام است

تخریب سینما قدس مشهد تهدید یا فرصت؟

راه اندازی مرکز نیکوکاری رسانه در خراسان شمالی

25 اثر تاریخی در خراسان شمالی مرمت شد

عناوین روزنامه‌های بیست و یکم تیرماه خراسان رضوی

پیام تسلیت مسئول بسیج رسانه خراسان‌جنوبی در پی درگذشت خبرنگار فارس

تماس تلفنی سخنگوی دولت با خانواده‌ خبرنگار فقید خبرگزاری فارس

لزوم بروز رسانی محتوای آموزشی متناسب با نیاز منطقه

کتاب کودک؛ پرفروش‌ترین کتاب‌ در خراسان جنوبی

25 اثر تاریخی خراسان شمالی مرمت شد

سوگواری مجازی در سازمان حج زیارت قم برگزار شد

نقش مهم امام جواد (ع) در تثبیت جایگاه امامت